2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej na okres od 01.01.2026 r. do 31.12. 2026 r. dla członków Klastra Energii w Gliwicach wraz z odkupem energii elektrycznej wytworzonej w instalacji Członków Klastra Energii w Gliwicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne do obiektów (punktów poboru energii dalej PPE) wymienionych w załączniku do SWZ – opis przedmiotu zamówienia wraz z usługą POB dla odkupu energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach OZE Członków Klastra Energii w Gliwicach wymienionych w SWZ w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o. ul. Królewskiej Tamy 135; 44 – 100 Gliwice w niniejszym postępowaniu działa w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz niżej wymienionych Zamawiających (występujących w imieniu własnym): 1. Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o., ul. Chorzowska 150,44- 100 Gliwice, KRS: 0000102832, REGON: 273604433, NIP: 6312125476, 2. Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Rybnicka 47, 44-100 Gliwice, KRS: 0000027652, REGON: 27106257700000, NIP: 6310102608, 3. Przedsiębiorstwem Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., ul. Rybnicka 199a, 44-122 Gliwice, KRS: 0000195957, REGON: 27816576000000, NIP: 6312397074, 4. Śląską Siecią Metropolitalną Sp. z o.o. ul. Bojkowska 37p, 44-100 Gliwice, KRS: 0000322774, REGON: 24106924900000, NIP: 6312578261, 5. Śląskim Centrum Logistyki S.A., ul. Portowa 28, 44-100 Gliwice, KRS: 0000047612, REGON: 00141584900000, NIP: 6310000121, 6. Smart EPC sp. z o.o., ul. Portowa 28, 44-102 Gliwice, KRS: 0000732348, NIP: 6312679625, REGON: 38024346100000, występująca jako koordynator Klastra Energii w Gliwicach utworzonego na mocy porozumienia z dnia 8 grudnia 2022 r. Szacunkowe zapotrzebowanie energii elektrycznej wynosi 14 753 MWh. Zapotrzebowanie energii elektrycznej jest wielkością szacunkową i może ulec zmianie. W przypadku dostaw energii elektrycznej w ilości mniejszej niż podana powyżej, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia, z tym zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje, iż minimalna ilość energii elektrycznej jaką zakupi w okresie obowiązywania umowy wynosi: 10 000 MWh. Zapotrzebowanie poszczególnych Członków Klastra Energi w Gliwicach określonych w SWZ określone jest w załączniku nr 11 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 738135-2025
Interne Kennung: DZ/1/6/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W niniejszym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem procedury odwróconej art. 139 ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 PZP, oraz spełniają warunki, określone na podstawie art. 112 ust. 1 PZP. 1) Zamawiający wykluczy z postępowania wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 oraz w art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy PZP. 2) Wykonawca podlega wykluczeniu także w oparciu o podstawy wykluczenia wskazane w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jednolity: Dz. U. 2022 r., poz. 835 z późn. zm.)
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne do obiektów (punktów poboru energii dalej PPE) wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia wraz z usługą POB dla odkupu energii elektrycznej wytwarzanej w instalacjach OZE Członków Klastra Energii w Gliwicach wymienionych w pkt. 1 SWZ w okresie obowiązywania umowy. Zamawiający Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o. ul. Królewskiej Tamy 135; 44 – 100 Gliwice w niniejszym postępowaniu działa w imieniu własnym oraz w imieniu i na rzecz niżej wymienionych Zamawiających (występujących w imieniu własnym): 1. Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o., ul. Chorzowska 150,44- 100 Gliwice, KRS: 0000102832, REGON: 273604433, NIP: 6312125476, 2. Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., ul. Rybnicka 47, 44-100 Gliwice, KRS: 0000027652, REGON: 27106257700000, NIP: 6310102608, 3. Przedsiębiorstwem Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., ul. Rybnicka 199a, 44-122 Gliwice, KRS: 0000195957, REGON: 27816576000000, NIP: 6312397074, 4. Śląską Siecią Metropolitalną Sp. z o.o. ul. Bojkowska 37p, 44-100 Gliwice, KRS: 0000322774, REGON: 24106924900000, NIP: 6312578261, 5. Śląskim Centrum Logistyki S.A., ul. Portowa 28, 44-100 Gliwice, KRS: 0000047612, REGON: 00141584900000, NIP: 6310000121, 6. Smart EPC sp. z o.o., ul. Portowa 28, 44-102 Gliwice, KRS: 0000732348, NIP: 6312679625, REGON: 38024346100000, występująca jako koordynator Klastra Energii w Gliwicach utworzonego na mocy porozumienia z dnia 8 grudnia 2022 r.