229626-2026 - Wettbewerb
Polen – Versicherungen – Ubezpieczenie inwestycji Gminy Miasta Gdańska pod nazwą: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUbezpieczenie inwestycji Gminy Miasta Gdańska pod nazwą: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie inwestycji Gminy Miasta Gdańska pod nazwą: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”. Inwestycja realizowana będzie przez wykonawcę wybranego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska (działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska). 2. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem trzy części: 1) Część nr 1: Ubezpieczenie Gminy Miasta Gdańska w zakresie celowego ubezpieczenia ryzyka odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadania/użytkowania mienia dla zamierzenia inwestycyjnego: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz; 2) Część nr 2: Ubezpieczenie Gminy Miasta Gdańska w zakresie ryzyk budowy i montażu dla zamierzenia inwestycyjnego: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”; 3) Część nr 3: Ubezpieczenie Gminy Miasta Gdańsk w zakresie celowego ubezpieczenia ryzyka odpowiedzialności cywilnej zawodowej (OC Projektanta/Architekta) dla przedmiotu zamówienia: „Budowa przejścia przy Teatrze Miniatura - w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zamierzenia inwestycyjnego: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”. 3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ – dla Części nr 1, nr 2 i nr 3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących odpowiednio załącznik nr 6.1, 6.2 i 6.3 do SWZ odpowiednio dla danej części zamówienia.
Interne Kennung11/BZP-U.510.6.2026/MS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) - 6) SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ wraz z oświadczeniem o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ składa każdy z wykonawców wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). 6. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ. 7. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 8. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 9. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. B pkt 1 ppkt 1) SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1: Ubezpieczenie Gminy Miasta Gdańska w zakresie celowego ubezpieczenia ryzyka odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadania/użytkowania mienia dla zamierzenia inwestycyjnego: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie inwestycji Gminy Miasta Gdańska pod nazwą: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”. Inwestycja realizowana będzie przez wykonawcę wybranego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska (działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska). 2. Część nr 1: Ubezpieczenie Gminy Miasta Gdańska w zakresie celowego ubezpieczenia ryzyka odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności i posiadania/użytkowania mienia dla zamierzenia inwestycyjnego: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz. 3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ – dla Części nr 1. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 6.1 do SWZ.
Interne Kennung11/BZP-U.510.6.2026/MS - Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2: Ubezpieczenie Gminy Miasta Gdańska w zakresie ryzyk budowy i montażu dla zamierzenia inwestycyjnego: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie inwestycji Gminy Miasta Gdańska pod nazwą: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”. Inwestycja realizowana będzie przez wykonawcę wybranego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska (działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska). 2.Część nr 2: Ubezpieczenie Gminy Miasta Gdańska w zakresie ryzyk budowy i montażu dla zamierzenia inwestycyjnego: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”. 3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ – dla Części nr 2. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 6.2 do SWZ.
Interne Kennung11/BZP-U.510.6.2026/MS - Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
LosLOT-0003
TitelCzęść nr 3: Ubezpieczenie Gminy Miasta Gdańsk w zakresie celowego ubezpieczenia ryzyka odpowiedzialności cywilnej zawodowej (OC Projektanta/Architekta) dla przedmiotu zamówienia: „Budowa przejścia przy Teatrze Miniatura - w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zamierzenia inwestycyjnego: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie inwestycji Gminy Miasta Gdańska pod nazwą: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”. Inwestycja realizowana będzie przez wykonawcę wybranego przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska (działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska). 2.Część nr 3: Ubezpieczenie Gminy Miasta Gdańsk w zakresie celowego ubezpieczenia ryzyka odpowiedzialności cywilnej zawodowej (OC Projektanta/Architekta) dla przedmiotu zamówienia: „Budowa przejścia przy Teatrze Miniatura - w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zamierzenia inwestycyjnego: „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej etap VA - budowa linii tramwajowej Gdańsk Południe Wrzeszcz”. 3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ – dla Części nr 3. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 6.3 do SWZ.
Interne Kennung11/BZP-U.510.6.2026/MS - Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen