229857-2026 - Wettbewerb
Polen – Bau von Fahrradwegen – „Budowa metropolitalnej drogi rowerowej (Velostrady nr 7) połączenie Sosnowiec – Czeladź, na terenie Gminy Czeladź”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Budowa metropolitalnej drogi rowerowej (Velostrady nr 7) połączenie Sosnowiec – Czeladź, na terenie Gminy Czeladź”
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia 1.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie drogi rowerowej na terenie Gminy Czeladź. 1.2. Zadanie realizowane będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zadaniem Wykonawcy będzie sporządzenie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla niniejszego obiektu z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych na ich realizację (pozwolenia na budowę lub/i zgłoszenia robót budowlanych lub/i decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej ZRID) oraz wykonanie robót budowlanych. 1.3. Zadanie inwestycyjne finansowane jest ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w Katowicach w ramach udzielenia pomocy finansowej w postaci dotacji celowej w ramach programu Metropolitalna Sieć Tras Rowerowych w latach 2026-2028. Zamawiający przewiduje następujące finansowanie zamówienia – maksymalne łączne finansowanie zamówienia (kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia) to 34 524 027,41 zł, w tym: Rok 2026 maksymalna kwota finansowania – 1 644 001,26 zł brutto Rok 2027 maksymalna kwota finansowania – 10 875 687,06 zł brutto Rok 2028 maksymalna kwota finansowania – 22 004 339,09 zł brutto Z uwagi na postanowienia umów dotacyjnych z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, zgłoszenie przez Wykonawcę do odbioru i przekazanie Zamawiającemu dokumentów i materiałów umożliwiających płatność za usługi lub roboty musi nastąpić z wyprzedzeniem, umożliwiającym przeprowadzenie wszystkich czynności odbiorowych, wykonanie niezbędnych poprawek i dokonanie płatności za fakturę przez Zmawiającego, w danym roku kalendarzowym w którym usługi lub roboty będą przewidziane do wykonania zgodnie ze złożonym przez Wykonawcę i zaakceptowanym przez Zamawiającego, po zawarciu umowy, harmonogramem rzeczowo-finansowym uwzględniającym w/w kwoty. Wyżej wymienione kwoty w poszczególnych latach mogą ulec zmianie tylko w niżej wymienionych sytuacjach, gdy: 1) Zamawiający dokonałby wyboru oferty z łączną ceną oferty niższą lub wyższą niż wartość 34 524 027,41 zł; W takiej sytuacji wynagrodzenie w poszczególnych latach zostanie proporcjonalnie zmniejszone lub w przypadku takiej możliwości zwiększone do ceny najkorzystniejszej oferty. 2) zostanie dokonana zmiana terminu realizacji umowy lub zmiana wysokości wynagrodzenia zgodnie z przesłankami określonymi w projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 6 do SWZ). 1.4. Minimalny wymagany przez Zamawiającego okres gwarancji i rękojmi na cały przedmiot zamówienia wynosi 5 lat. 1.5.Szczegółowy zakres zamówienia, w tym także szczegółowy zakres dokumentacji projektowej, pełnienia nadzoru autorskiego znajduje się w Załączniku nr 2 – Program funkcjonalno-użytkowy stanowiącym opis przedmiotu zamówienia. 1.6. Wykonawca zobowiązany jest, na etapie realizacji zamówienia, do uzgodnienia miejsca styku odcinka budowanej Velostrady na terenie Gminy Czeladź z Velostradą nr 7 w Sosnowcu z wykonawcą wyłonionym w trakcie postępowania na budowę Velostrady na terenie Sosnowca. Postępowanie na wybór tego wykonawcy prowadzone jest na stronie internetowej dostępnej pod adresem https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,214344,c2e2d9aaa50d4d93943ba08ace48cae2.html 1.7 Zamawiający informuje, że nie wymaga aby złożenie oferty było poprzedzone odbyciem wizji lokalnej lub sprawdzeniem przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego. 1.8. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców w celu wyjaśnienia treści SWZ. 1.9. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 1.10. Równoważność Zamawiający informuje, że tam, gdzie opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust 1 pkt 2 oraz ust 3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdorazowo w niniejszej SWZ i załącznikach do niej odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Interne Kennung: 2/RB/MZGK/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233162 Bau von Fahrradwegen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45111230 Baugrundverfestigungsarbeiten, 45111240 Baugrundentwässerungsarbeiten, 45111250 Bodenproben, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45111300 Abbauarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 44212120 Konstruktionen für Brücken, 45221110 Bau von Brücken, 45221111 Bau von Straßenbrücken, 45221115 Bauarbeiten für Stahlbrücken, 45221119 Bauarbeiten zur Erneuerung von Brücken, 45221120 Bau von Viadukten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233140 Straßenarbeiten, 45233161 Bau von Fußwegen, 45233162 Bau von Fahrradwegen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233261 Bau von Fußgängerüberführungen, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45233292 Installation von Sicherheitseinrichtungen, 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen, 45236000 Oberbauarbeiten, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia 1.1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie drogi rowerowej na terenie Gminy Czeladź. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do: - wykonania dokumentacji projektowej i uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień, opinii, warunków, dokumentów, opracowań, map, ekspertyz wymaganych prawem i koniecznych do prawidłowego sporządzenia dokumentacji projektowej, - uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, rozbiórkę, uzyskanie decyzji ZRID, uzyskania braku sprzeciwu do zgłoszenia budowy – w zależności od tego, które z nich będzie wymagane przepisami obowiązującego prawa, - sprawowania nadzoru autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, - budowy drogi rowerowej objętej przedmiotem zamówienia, - uzyskania pozwolenia na użytkowanie i /lub przyjęcie zawiadomienia o zakończeniu robót, jeśli ich uzyskanie będzie konieczne. Zakres projektowy oraz zakres robót budowlanych w ramach inwestycji pn. „Budowa metropolitalnej drogi rowerowej (Velostrady nr 7) połączenie Sosnowiec – Czeladź, na terenie Gminy Czeladź” obejmuje przede wszystkim: - Budowę dróg dla rowerów na odcinkach o łącznej długości ok. 4,72 km, w tym: Velostrada – ok. 4,37 km, pozostałe trasy – ok. 0,35 km, - Budowę dróg dla pieszych (wzdłuż dróg dla rowerów) na odcinkach o łącznej długości ok. 1,63 km, - Budowę 2 miejsc obsługi rowerzystów wraz z wyposażeniem i 2 utwardzeń dla planowanych wypożyczalni rowerów GZM, - Rozbudowę drogi powiatowej – ul. Grodzieckiej na długości ok. 0,10 km, - Budowę drogi dla pieszych i rowerów na długości ok. 0,07 km, - Rozbudowę drogi gminnej – ul. Staropogońskiej na długości ok. 0,02 km, - Rozbiórkę istniejącego byłego wiaduktu kolejowego oraz budowę kładki dla rowerów nad drogą powiatową nr 4708S (ulica Grodziecka) w m. Czeladź, - Remont (adaptację) istniejącego byłego wiaduktu kolejowego nad droga krajową nr DK 94 oraz linią tramwajową, - Budowę przejścia podziemnego w celu przeprowadzenia drogi dla pieszych i rowerów w km 1+569, - Wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń BRD, - Przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Grodzieckiej, Juliana Tuwima i drogi dojazdowej na dz. nr 91, - Wycinkę zieleni kolidującej z inwestycją i wykonanie nasadzeń zastępczych, - Budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami deszczowymi, - Budowę systemu odwadniania wiaduktów, - Budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami kanalizacyjnymi w rejonie ul. Grodzieckiej w zakresie przebudowy odcinka drogi, - Budowę odcinków sieci wodociągowej wraz zapewnieniem przełączenia hydrantów przeciwpożarowych, przyłączy domowych i odgałęzień, w miejscu kolizji istniejącej sieci wodociągowej z projektowaną drogą rowerową, - Budowę odcinków sieci gazowej niskiego ciśnienia, w miejscu kolizji istniejącej sieci gazowej z projektowaną drogą rowerową, - Regulację elementów sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej (włazy, skrzynki zasuw, hydranty podziemne itp. – w razie konieczności), - Budowę/przebudowę oświetlenia drogowego na całej długości drogi dla rowerów wraz z doświetleniem przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów, - Przebudowę i zabezpieczenie pozostałych sieci uzbrojenia terenu. 1.2. Głównym przedmiotem inwestycji pn. „Budowa metropolitalnej drogi rowerowej (Velostrady nr 7) połączenie Sosnowiec – Czeladź, na terenie Gminy Czeladź”jest budowa Velostrady, która realizowana będzie w ramach Metropolitalnej Sieci Tras Rowerowych Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii. Przyjęte rozwiązania projektowe muszą spełniać wymagania określone w „STANDARDACH I WYTYCZNYCH KSZTAŁTOWANIA INFRASTRUKTURY ROWEROWEJ” opracowanych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię (aktualnych na dzień opracowywania dokumentacji projektowej). Wprowadzenie ewentualnych dodatkowych odstępstw od standardów musi wynikać z istotnych ograniczeń terenowo-prawnych i każdorazowo wymaga uzyskania zgody GZM na dane odstępstwo. Velostrada stanowić będzie metropolitalną drogę dla rowerów o funkcji transportowej w rozumieniu „Wytycznych projektowania infrastruktury dla rowerów. Część 1: Planowanie tras dla rowerów (wersja 01 – 2022.09.19, nr WR-D-42-1) stanowiących wzorce i wytyczne rekomendowane przez Ministra właściwego ds. transportu. 1.3. Zadanie realizowane będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zadaniem Wykonawcy będzie sporządzenie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla niniejszego obiektu z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych na ich realizację (pozwolenia na budowę lub/i zgłoszenia robót budowlanych lub/i decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej ZRID) oraz wykonanie robót budowlanych. 1.4. Zadanie inwestycyjne finansowane jest ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w Katowicach w ramach udzielenia pomocy finansowej w postaci dotacji celowej w ramach programu Metropolitalna Sieć Tras Rowerowych w latach 2026-2028. 1.5. Oferta musi obejmować całość zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 1.5.1. Oferta częściowa stanowić będzie ofertę o treści niezgodnej z warunkami zamówienia i zostanie odrzucona, zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 1.5.2. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału przedmiotu zamówienia na części ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, jednolity charakter i zakres robót do wykonania. Brak podziału jest uzasadniony z uwagi na prawidłową koordynację prac projektowych robót wszystkich branż, jak również samych robót oraz zapewnienie kompleksowej odpowiedzialności z tytułu gwarancji jakości oraz rękojmi za wady przedmiotu zamówienia. Ponadto wykonanie zamówienia przez kilku wykonawców na podstawie odrębnych umów mając na względzie specyfikę zamówienia wiązałoby się z prawdopodobieństwem zwiększenia kosztów wykonania przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 2/Rb/MZGK/26