230435-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór odpadów komunalnych” z podziałem na dwa zadania: Zadanie nr 1 – Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Koszalin, Gminy Będzino i Gminy Manowo Zadanie nr 2 – Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Sianów, Gminy Polanów i Gminy Bobolice
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Odbiór odpadów komunalnych” z podziałem na dwa zadania: Zadanie nr 1 – Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Koszalin, Gminy Będzino i Gminy Manowo Zadanie nr 2 – Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Sianów, Gminy Polanów i Gminy Bobolice
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest „Odbiór odpadów komunalnych” z podziałem na dwa zadania: Zadanie nr 1 – Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Koszalin, Gminy Będzino i Gminy Manowo. Zadanie nr 2 – Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Sianów, Gminy Polanów i Gminy Bobolice. 2) Określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale II SWZ oraz w projektach umów dla Zadania nr 1 i nr 2 zawartych w Rozdziale V SWZ.
Vorherige Bekanntmachung151743-2025
Interne KennungBZP-6.271.1.5.2025.AP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, działając w oparciu o przepis art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP wyznacza skrócony, względem podstawowego (wynikającego z art. 138 ust. 1 ustawy PZP) termin składania ofert. Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy PZP „Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej (…) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.” W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadania. Wyznaczenie przez Zamawiającego terminu składania ofert na podstawie wskazanego przepisu wynika z nieodzowności zapewnienia ciągłości świadczenia usług użyteczności publicznej w postaci odbioru odpadów komunalnych, będącej usługą o charakterze podstawowym dla każdego z właścicieli nieruchomości, jak i dla systemu gospodarki odpadowego. Niezapewnienie realizacji zadania, o którym mowa w poprzednim zdaniu, skutkowałoby powstaniem zagrożenia zdrowotnego i sanitarnego dla mieszkańców oraz dla środowiska naturalnego. Odbiór odpadów komunalnych należy do usług wysoce wrażliwych, bowiem usługi te mają bezpośredni wpływ na wszystkich mieszkańców i wiążą się z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego, porządkowego oraz zdrowotnego. W konsekwencji nadrzędnym celem społecznym jest zachowanie ciągłości odbioru odpadów w taki sposób, by nie narażać społeczeństwa na negatywne skutki spowodowane zaleganiem odpadów w miejscach ich gromadzenia i przestrzeni publicznej. Niezapewnienie odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarki odpadami komunalnymi, aktualizuje po stronie właścicieli nieruchomości obowiązek przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru działalności regulowanej (art. 6s u.c.p.g.), co stwarza dodatkowo ryzyko poniesienie przez Zamawiającego uszczerbku finansowego, wynikającego z konieczności poniesienia ww. kosztów, w sposób kolidujący z przepisami u.f.p. Aktualnie zawarte umowy zapewniające realizację tychże usług wygasają z końcem marca 2025 r., a w konsekwencji konieczne jest zapewnienie dalszej realizacji usług od 1 kwietnia 2025 r. W związku z powyżej wskazanymi okolicznościami Zamawiający niezwłocznie musi nabyć usługi odbioru odpadów komunalnych, a rozpoczęcie realizacji tego zamówienia, w sposób gwarantujący wymagane standardy jakościowe, musi nastąpić od dnia kwietnia 2025 r. Zaspokojenie ww. potrzeby poprzez zastosowanie trybu przetargu nieograniczonego z zastosowaniem procedury przyśpieszonej jest przy tym proporcjonalne, gdyż jest to rozwiązanie o najmniejszym stopniu wyjątkowości spośród przewidzianych w ustawie PZP (np. mniej wyjątkowe niż skorzystanie z trybu z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP). Jednocześnie ze względu na cykliczność i powtarzalność udzielania tego rodzaju zamówień udzielanych przez Zamawiającego, jak również ujawnienie niniejszego postępowania w planie zamówień publicznych, podmioty rynkowe dochowując należytej staranności, mają wiedzę co do tego, że postępowanie będzie wszczynane i przeprowadzane. Pełne uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert zawarte jest w Rozdziale I SWZ pkt 15 ppkt 5.
Zentrale Elemente des VerfahrensI. 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) zwanej w dalszej treści ustawą PZP. 2. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania procedury określonej w dyspozycji art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tzw. „procedury odwróconej”. 3. Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy PZP postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. 4. Wykonawca może złożyć ofertę na jedno albo więcej Zadań. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. 6. Dostęp do dokumentów zamówienia nie jest zastrzeżony. 7. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 8. Wykonanie zamówienia nie musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego. II. 1) Sposób porozumiewania się z Wykonawcami: 1.1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl (korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne) oraz poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem: 1.1.1) ppkt 1.2 w pkt 11 Rozdziału I SWZ; 1.1.2) ppkt 1 w pkt 15 Rozdziału I SWZ. 1.2) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (z wyłączeniem składania ofert – sposób przygotowania oferty został szczegółowo opisany w Rozdziale I pkt 14 SWZ, a sposób złożenia oferty został szczegółowo opisany w Rozdziale I pkt 15 SWZ) odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem: 1.2.1) „Formularzy do komunikacji” dostępnych na Platformie e-Zamówienia w zakładce „Formularze”; maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 25 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza) lub 1.2.2) poczty elektronicznej, na adres e-mail: anna.podolanczyk@um.koszalin.pl; przy komunikacji za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiający lub Wykonawca na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania wiadomości; w przypadku niepotwierdzenia ze strony Wykonawcy odbioru przesłanych wiadomości (pomimo takiego żądania) Zamawiający uzna, że wiadomość została skutecznie przekazana do Wykonawcy. 1.3) W przypadku informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r., poz. 1233), Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 1.4) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e- Zamówienia określają: Regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum pomocy”. Uwaga! Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 1.5) We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Wykonawcy posługują się sygnaturą postępowania, tj. BZP-6.271.1.5.2025.AP. 1.6) Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 1.7) W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 2) Ofertę, Oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy PZP, Podmiotowe środki dowodowe, w tym Oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy PZP, oraz Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, Przedmiotowe środki dowodowe, Pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 307), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 3) Informacje, oświadczenia lub dokumenty inne niż określone w ppkt 2, przekazywane w postępowaniu, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie ww. art. 18 ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, o których mowa w Rozdziale I SWZ pkt 11 ppkt 1.2. 4) Zamawiający dopuszcza w szczególności następujący format przesyłanych danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .xps, .odt., txt. 5) Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 6) Oferta winna być sporządzona w języku polskim. 7) Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Koszalin, Gminy Będzino i Gminy Manowo
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Koszalin, Gminy Będzino i Gminy Manowo. 2) Wykonawca zobowiązuje się świadczyć usługi obejmujące: - odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy i niezamieszkałych wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których znajdują się domki letniskowe a mianowicie zakres usługi obejmuje odbiór odpadów „u źródła”, odbiór z mobilnych pszok/ wystawek oraz z aptek - zgodnie z Harmonogramem, - transport odebranych odpadów do wybranej przez Zamawiającego instalacji do zagospodarowania odpadów komunalnych – Regionalny Zakład Odzysku Odpadów w Sianowie lub do punktu zbierania odpadów komunalnych przy ul. Gnieźnieńskiej 6 w Koszalinie, - wyposażenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki/pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. 3) Określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale II SWZ oraz w projekcie umowy dla Zadania nr 1 zawartym w Rozdziale V SWZ.
Interne KennungZadanie nr 1
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Prawo Zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji tj. wydłużenia terminu realizacji przedmiotu zamówienia maksymalnie do dnia 30.06.2026 r. z jednoczesną możliwością skorzystania z prawa opcji wyłącznie w części i kilkukrotnie przy zastrzeżeniu, że konkretne zlecenie nie będzie dotyczyło okresu krótszego niż dwa miesiące. 2. Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana ilość odpadów ujęta w Formularzu cenowym będącym załącznikiem do niniejszej umowy może ulec zwiększeniu w związku z czym: 1) maksymalna ilość odebranych odpadów z uwzględnieniem prawa opcji nie może przekroczyć 44602,1617 Mg, w tym: a) 26062,2850 Mg dotyczy zakresu zamówienia podstawowego, b) 18539,8767 Mg dotyczy zakresu objętego prawem opcji. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Warunki skorzystania z prawa opcji: a) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego, b) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli w terminie nie później niż 10 dni przed dniem zakończenia podstawowego terminu wykonania przedmiotu umowy. Brak stosownego oświadczenia świadczy o rezygnacji skorzystania z prawa opcji, c) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, d) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany. 6. Realizacja dodatkowego zakresu zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi na zasadach identycznych jak realizacja zamówienia podstawowego.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Sianów, Gminy Polanów i Gminy Bobolice
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest Odbiór odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasto Sianów, Gminy Polanów i Gminy Bobolice. 2) Wykonawca zobowiązuje się świadczyć usługi obejmujące: - odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy i niezamieszkałych wykorzystywanych jedynie przez część roku, na których znajdują się domki letniskowe a mianowicie zakres usługi obejmuje odbiór odpadów „u źródła”, odbiór z mobilnych pszok/ wystawek oraz z aptek - zgodnie z Harmonogramem, - transport odebranych odpadów do wybranej przez Zamawiającego instalacji do zagospodarowania odpadów komunalnych – Regionalny Zakład Odzysku Odpadów w Sianowie lub do punktu zbierania odpadów komunalnych przy ul. Gnieźnieńskiej 6 w Koszalinie, - wyposażenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki/pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. 3) Określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale II SWZ oraz w projekcie umowy dla Zadania nr 2 zawartym w Rozdziale V SWZ.
Interne KennungZadanie nr 2
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Prawo Zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji tj. wydłużenia terminu realizacji przedmiotu zamówienia maksymalnie do dnia 30.06.2026 r. z jednoczesną możliwością skorzystania z prawa opcji wyłącznie w części i kilkukrotnie przy zastrzeżeniu, że konkretne zlecenie nie będzie dotyczyło okresu krótszego niż dwa miesiące. 2. Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana ilość odpadów ujęta w Formularzu cenowym będącym załącznikiem do niniejszej umowy może ulec zwiększeniu w związku z czym: 1) maksymalna ilość odebranych odpadów z uwzględnieniem prawa opcji nie może przekroczyć 8783,0788 Mg, w tym: a) 5269,8472 Mg dotyczy zakresu zamówienia podstawowego, b) 3513,2316 Mg dotyczy zakresu objętego prawem opcji. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb. 4. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 5. Warunki skorzystania z prawa opcji: a) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego, b) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli w terminie nie później niż 10 dni przed dniem zakończenia podstawowego terminu wykonania przedmiotu umowy. Brak stosownego oświadczenia świadczy o rezygnacji skorzystania z prawa opcji, c) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, d) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany. 6. Realizacja dodatkowego zakresu zamówienia w ramach prawa opcji nastąpi na zasadach identycznych jak realizacja zamówienia podstawowego.