2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa, rozbudowa i modernizacja krytej pływalni wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną przy ul. Tadeusza Kościuszki 20 i 20a w Stroniu Śląskim
Beschreibung: W dniach 14.09.-16.09.2024 r. na terenie Gminy Stronie Śląskie wystąpiła powódź. Wskutek powodzi została zniszczona kryta pływalnia przy ul. Kościuszki w Stroniu Śląskim. Uszkodzony został budynek pływalni, a także urządzenia do podgrzewania i oczyszczania wody basenowej, węzeł CO/CWU, instalacje sanitarne, elektryczne, wentylacyjne oraz całe zaplecze basenu. Stroński Park Aktywności - jednoosobowa spółka Gminy Stronie Śląskie wnioskuje o dofinansowanie odbudowy zniszczonej w powodzi krytej pływalni. W ramach inwestycji przewiduje się wyburzenie budynku zaplecza przynależnego do obiektu pływalni i rozbudowę łącznika z funkcją recepcyjną, odbudowę kręgielni, przebudowę i rozbudowę budynku krytej pływalni o funkcję sportową, odnowy biologicznej oraz rozbudowę hali pływalni o baseny rekreacyjne z atrakcjami i zjeżdżalnią. W tym etapie przewiduje się całkowitą przebudowę istniejącego budynku pływalni z wymianą wszystkich instalacji, wymianą technologii basenowej, nowych instalacji wentylacyjnych i grzewczych z budową nowego węzła cieplnego i wykorzystaniem nowoczesnych instalacji pozwalających na odzysk ciepła z basenu i urządzeń natryskowych. Przewiduje się także całkowitą zmianę wyglądu zewnętrznego budynku – wymianę elewacji, stolarki i ukształtowania attyk dachowych na styku starej i nowoprojektowanej części. Zadanie inwestycyjne obejmuje również zagospodarowanie terenu przy obiekcie. Konieczność wykonania prac remontowych i modernizacyjnych wynika z ekspertyzy technicznej, która wskazuje na zły stan obiektu czy możliwość wystąpienia awarii oraz zaleca przeprowadzenie PILNEJ INTERWENCJI.
Interne Kennung: DZO.290.02.2026
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212000 Bauarbeiten für Gebäude, die der Freizeitgestaltung, dem Sport, der Kultur, der Unterbringung und Verpflegung dienen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212212 Bauarbeiten für Schwimmbäder, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 44622000 Wärmerückgewinnungssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45212212 Bauarbeiten für Schwimmbäder