2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa Separatora rentgenowskiego typu XRT
Beschreibung: 1. Zapytanie dotyczy zakupu i dostawy Separatora rentgenowskiego typu XRT. 2. Zamawiający nie dopuszcza zakupu urządzeń używanych. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych oraz ofert wariantowych. 4. Przeznaczenie przedmiotu zamówienia: Przeznaczone do rozdziału metali nieżelaznych pod względem ich gęstości w szczególności dedykowany do rozdziału aluminium od metali ciężkich typu miedź i cynk oraz do rozdziału frakcji tworzyw sztucznych, w których zawarte są znaczące udziały wypełniaczy typu uniepalniacze (zawierających chlor/brom). 5. Materiał wejściowy: Zmieszany strumień materiałów pochodzący z procesów przetwarzania odpadów w postaci elementów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przedmiotowa frakcja poddawana procesom separacji z wykorzystaniem przedmiotu zamówienia poddana będzie wcześniejszym procesom co najmniej rozdrobnienia, separacji magnetycznej i separacji wiroprądowej. Wielkość frakcji – średnica w przedziale od 10 do 120 mm. 6. Zakres przedmiotu zamówienia a) Separator rentgenowski typu XRT według specyfikacji zawartej w rozdziale III; b) Dokumentacja potwierdzająca zgodność urządzenia z obowiązującymi przepisami prawa; c) Dokumentacja typu techniczno-ruchowa, w tym w szczególności instrukcja obsługi w języku polskim; d) Dostawa i montaż przedmiotu zamówienia; e) Rozruch techniczny i przeprowadzenie próby technologicznej; f) Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego. Szczegółowe informacje dostępne w Zapytaniu ofertowym nr 2/HT/OZ/2026 z dn. 01.04.2026 r. dostępnym na stronie internetowej https://www.hemarpol.pl/Zapytania-ofertowe.html
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Separator rentgenowski typu XRT
Beschreibung: Zamówienie dotyczy zakupu i dostawy separatora rentgenowskiego typu XRT. SPECYFIKACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Urządzenie wykorzystujące transmisję rentgenowską (Dual Energy) do precyzyjnego rozdziału frakcji pod względem gęstości. 2. Rodzaj separatora - separator rentgenowski typu XRT wykorzystujący promieniowanie X 3. Minimalna szerokość taśmy przenośnika – 1200 mm. 4. Minimalny zakres wyposażenia: a) Źródło promieniowania X i generator wraz z urządzeniem chłodzenia b) Czujnik promieniowania X c) Osłona obszaru promieniowania z kabiną chroniącą przed promieniowaniem; d) Ramy na urządzenie z modułem wydmuchu i komorą separacyjną e) Szafa sterownicza z lokalną jednostką obsługową i elektroniką; f) Listwa zaworowa; g) Wyposażenie pneumatyczne; h) Oprogramowanie operacyjne; i) Przygotowanie do instalacji odpylania j) Zestaw okablowania 5. Moc przyłączeniowa nie więcej niż 20 kW. WYMAGANIA PODSTAWOWE Poniżej wskazujemy wymagania podstawowe określone w stosunku do przedmiotu zamówienia i Oferenta, których brak możliwości spełnienia przez Oferenta, powoduje negatywną ocenę i odrzucenie oferty: 1. Przedmiot oferty musi dotyczyć i być zgodny z przedmiotem zamówienia opisanym w rozdziale II oraz musi uwzględniać specyfikację zawartą w rozdziale III niniejszego Zapytania. 2. Osiągnięcie zakładanych parametrów technologicznych procesu przerobu: a) Minimalna wydajność w zależności od wielkości materiału przerobowego: • dla materiału o wielkości 10-30 mm: min. 4,5 t/h; • dla materiału o wielkości 30-120 mm: min. 8 t/h. 3. Wskazane powyżej funkcjonalności oraz parametry określone w rozdziale III będą musiały zostać potwierdzone w przeprowadzonej próbie technologicznej. Wyłącznie pozytywny wynik próby technologicznej będzie podstawą przyjęcia urządzenia w ramach odbioru końcowego. Próba technologiczna prowadzona będzie w okresie min. 4 godzin pracy ciągłej, przy założeniu materiału przerobowego określonego w rozdziale II pkt 5. Wsad do przeprowadzenia próby będzie zapewniony przez Zamawiającego. Próba technologiczna będzie przeprowadzona po zmontowaniu urządzenia i przeprowadzeniu rozruchu technicznego. 4. Minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia – 24 miesiące lub 4 000 godzin pracy, w zależności od tego co nastąpi pierwsze. Okres gwarancji liczony będzie od daty końcowego protokołu odbioru przedmiotu zamówienia. 5. Minimalne wymagania dotyczące serwisu gwarancyjnego: a) obsługa zgłoszenia w języku polskim; b) podjęcie działań serwisowych - bezpośrednio po zgłoszeniu; c) maksymalny termin przyjazdu serwisu w przypadku braku możliwości zdalnego usunięcia awarii - 48 godzin. 6. Zapewnienie serwisu pogwarancyjnego. 7. Maksymalny okres realizacji umowy – 8 tygodni od daty zawarcia umowy. 8. Warunki udziału - o udzielenie zamówienia może ubiegać się Oferent spełniający łącznie następujące warunki: a) Dysponuje potencjałem osobowym, technicznym i finansowym, a w szczególności doświadczeniem i uprawnieniami dającym zdolność do wykonania zamówienia. Dla weryfikacji warunku Oferent zobowiązany jest wykazać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1): protokoły odbioru/faktury sprzedaży dokumentujące sprzedaż co najmniej 10 urządzeń XRT działających na terenie Unii Europejskiej lub na terenie kraju, w którym stosowane są wymagania prawne w zakresie ochrony środowiska oraz w zakresie gospodarowania odpadami na porównywalnym poziomie tj. nie gorszym jak w krajach Unii Europejskiej. W przypadku, jeżeli Oferent przedstawi referencje od jednostek referencyjnych zlokalizowanych poza krajami Unii Europejskiej, wtedy na Oferencie spoczywać będzie obowiązek wykazania, że obowiązujące w danej lokalizacji wymagania prawne w zakresie ochrony środowiska oraz w zakresie gospodarowania odpadami są na porównywalnym poziomie (nie gorsze) jak w krajach Unii Europejskiej. b) Niezalegający z zapłatą podatków i składek ubezpieczenia społecznego, lub innych danin publiczno-prawnych wymaganych w kraju Oferenta. Dla weryfikacji zobowiązany jest złożyć oświadczenie o niezaleganiu w podatkach i składkach ZUS, lub innych danin publiczno-prawnych wymaganych w kraju Oferenta. Szczegółowe informacje zawarte są w zapytaniu ofertowym nr 2/HT/OZ/2026 z dn. 01.04.2026 r. dostępnym na stronie internetowej https://www.hemarpol.pl/Zapytania-ofertowe.html
Interne Kennung: 2/HT/OZ/2026