See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Lipusz w roku 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, nasiennictwa i szkółkarstwa, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, przygotowania gleby i melioracji agrotechnicznych oraz utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Lipusz w roku 2025. Przedmiot zamówienia został podzielony na 6 części (6 Pakietów). Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 02.01.2025 - 31.12.2025r. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Vorherige Bekanntmachung: 657620-2024
Interne Kennung: NZP.270.16.1.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 23.09.2024r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 569232-2024 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Leśnictwa: Sulęczyno, Bawernica, Parchowo, Zdunowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm.– „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, przygotowania gleby i melioracji agrotechnicznych, przygotowania gleby przy użyciu wału trójzębnego oraz utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej do wykonania na terenie leśnictw Sulęczyno, Bawernica, Parchowo, Zdunowice w roku 2025. Zamawiający zastrzega, że wykazane w opisie przedmiotu zamówienia czynności do wykonania w rezerwacie przyrody "Mechowiska Sulęczyńskie" oraz w rezerwacie przyrody „Jeziorka Chośnickie” zawarte w załącznikach dla Pakietu nr 1 będą realizowane w przypadku uzyskania dofinansowania na zaplanowane prace. W przypadku nieuzyskania dofinansowania na wykonanie planowanych czynności w przedmiotowych rezerwatach przyrody, decyzję o ich realizacji podejmie Zamawiający. Zamawiający dopuszcza możliwość przedłużenia terminu realizacji umowy do 28.02.2026 roku w zakresie prac w rezerwacie przyrody „Mechowiska Sulęczyńskie” oraz w rezerwacie przyrody „Jeziorka Chośnickie” z uwagi na szczególne warunki i terminy wykonania tych prac określone w ustawie „O ochronie przyrody” oraz planach ochrony dla rezerwatów przyrody „Mechowiska Sulęczyńskie” i „Jeziorka Chośnickie”.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Leśnictwa: Glinowo, Żółno, Karpno, Zdroje, Płocice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, przygotowania gleby i melioracji agrotechnicznych, przygotowania gleby przy użyciu wału trójzębnego oraz nasiennictwa do wykonania na terenie leśnictw Glinowo, Żółno, Karpno, Zdroje, Płocice w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Leśnictwa: Płociczno, Trawice, Dywan, Głuchy Bór, Zarośle, Wiele
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn.zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody i ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, przygotowania gleby i melioracji agrotechnicznych, przygotowania gleby przy użyciu wału trójzębnego oraz utrzymania infrastruktury turystycznej i edukacyjnej do wykonania na terenie leśnictw Płociczno, Trawice, Dywan, Głuchy Bór, Zarośle, Wiele w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Szkółka Leśna Trawice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa, nasiennictwa i wysiewu nasion siewnikiem Sobańskiego oraz ochrony lasu do wykonania na terenie Szkółki Leśnej Trawice i na terenie Nadleśnictwa Lipusz w roku 2025. Wykonawcy składający ofertę na Pakiet nr 4 – Szkółka Leśna Trawice winni uwzględnić w kalkulację oferowanej stawki możliwość zbioru szyszek, nasion lub owoców drzew i krzewów leśnych na terenie całej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - HARW1- Leśnictwa: Parchowo, Żółno, Karpno, Płocice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictw Parchowo, Żółno, Karpno, Płocice w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - HARW2- Leśnictwa: Głuchy Bór, Zarośle, Wiele
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu mechanicznego pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie leśnictw Głuchy Bór, Zarośle, Wiele w roku 2025.
Interne Kennung: Pakiet nr 6