231049-2025 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Zabudowa paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła oraz magazynu energii
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZabudowa paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła oraz magazynu energii
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa, montaż oraz uruchomienie paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła oraz magazynu energii w Klinicznym Szpitalu Psychiatrycznym SPZOZ w Rybniku wraz z urządzeniami towarzyszącymi oraz wdrożeniem systemu zarządzania energią cieplną i elektryczną, które zostały wskazane w PFU – Załącznik Nr 1 do SWZ.
Interne KennungDZp.380.3.3.2025.DPr.39
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens24.12. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z tym, że postępowanie prowadzone jest wg przepisów dla dostaw nie obowiązuje art. 95 ust. 1 ustawy Pzp.11.2. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w formie elektronicznej (czyli opatrzoną podpisem kwalifikowanym), zapewnionych przez platformę zakupową, która dostępna jest pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/psychiatria_rybnik poprzez formularz „Wyślij wiadomość do Zamawiającego” z zastrzeżeniem pkt. 11.11 SWZ. 11.7. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U z 2020 r. poz. 2452) określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0., d) włączona obsługa JavaScript, e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8, g) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 13.2. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 57 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. 20.1 20.1 Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT) w zakresie każdej części zamówienia. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej – po uprzednim uzgodnieniu terminu z Zamawiającym. W celu odbycia wizji lokalnej Wykonawca składa wniosek do Zamawiającego w którym podaje proponowaną datę i godzinę odbycia wizji lokalnej. Zamawiający wyznacza termin odbycia wizji lokalnej w terminie wskazanym we wniosku, a jeżeli nie jest to możliwe w innym wskazanym przez Zamawiającego terminie.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
LosLOT-0002
TitelCzęść 1 zamówienia – „Zaprojektowanie, dostawa, montaż oraz uruchomienie mikroinstalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii”
Beschreibungktórej zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: Instalację fotowoltaiczną Budynek 27 (87,4 kW) Instalację fotowoltaiczną Budynek 15 (43,7 kW) Instalację fotowoltaiczną Budynek 18 (97,52 kW) Instalację fotowoltaiczną Budynek Pralni (68 kW) magazyny energii 62,4 kWh - Budynek 18 magazyny energii 62,4 kWh - Budynek 27 1) w ramach przedmiotu zamówienia w zakresie prac projektowych Wykonawca wykona: - inwentaryzację faktycznego stanu technicznego obiektów pod instalacje systemów PV oraz magazynów energii na dzień rozpoczęcia montażu instalacji, - inwentaryzację faktycznego stanu instalacji elektrycznej obiektów pod kątem instalacji systemów PV 2) w ramach przedmiotu zamówienia w zakresie prac wykonawczych Wykonawca wykona następujące prace instalacyjne, obejmujące wskazane w PFU adresy inwestycji: - weryfikację stanu technicznego instalacji elektrycznej w poszczególnych budynkach, - wykonanie niezbędnych konstrukcji dla instalacji modułów fotowoltaicznych, - montaż modułów fotowoltaicznych na konstrukcji, - montaż i instalacja magazynów energii, - zamontowanie inwerterów/falowników do instalacji fotowoltaicznej, - położenie okablowania do podłączenia modułów fotowoltaicznych, - podłączenie inwerterów/falowników modułów fotowoltaicznych do sieci elektroenergetycznej inwestora, - modernizacja rozdzielnicy elektrycznej, - montaż układu automatyki, - wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie aparatury, - uruchomienie systemu PV oraz magazynów energii i regulacja, - szkolenie obsługi. 3) W ramach przedmiotu zamówienia w zakresie prac budowlanych Wykonawca wykona następujące prace, we wskazanych w PFU adresach inwestycji: - wykonanie niezbędnych konstrukcji na gruncie (konstrukcje wbijane), - wykonanie przejść przez przegrody (strop, dach, ściany) dla położenia kabli elektrycznych oraz ich zabezpieczenie, - uszczelnienie przepustów w miejscach przejść kablowych, - wykonanie prac porządkowych mających na celu uporządkowanie miejsca budowy oraz doprowadzenie obiektu do stanu pierwotnego. Do zakresu zamówienia w części 1 oraz części 2 wchodzi wykonanie projektu budowlanego obejmującego swym zakresem, projekt techniczny w uszczegółowieniu projektu wykonawczego wraz z wszelkimi niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i ekspertyzami zgodnie z zakresem określonym w Programie Funkcjonalno - Użytkowym, zwanym dalej PFU (Załączniki nr 1 do SWZ) a także z uzyskaniem pozwolenia Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i zgłoszeniem robót lub uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę w świetle obowiązujących przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.), zwanej dalej Ustawą PB, a także opracowanie: 1) projektu koncepcyjnego z wyliczonym ilościowym asortymentem urządzeń i materiałów instalacyjnych oraz przedstawienie Zamawiającemu do akceptacji. 2) szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, zwanych dalej STWIORB; 3) zestawienia kosztów w formie kosztorysu uproszczonego, który będzie załącznikiem do zaakceptowanego przez Zamawiającego projektu technicznego (spięte w tomy zawierające komplet przedmiarów z ich opisem) w 2 egzemplarzach w formie pisemnej oraz dodatkowo w formie elektronicznej w formacie pdf. i xls; 4) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia- BIOZ 5) karty informacyjnej przedsięwzięcia i/lub raportu o oddziaływaniu na środowisko wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych (jeżeli wymagane); 6) uwzględnienie wszystkich dokonanych uzgodnień z organami opiniującymi dokumentację w przedmiotowych branżach.
Interne KennungDZp.380.3.3.2025.DPr.39-część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen
LosLOT-0003
TitelCzęść 2 zamówienia – „Zaprojektowanie, dostawa, montaż oraz uruchomienie pompy ciepła typu powietrze-woda o mocy grzewczej min. 242 kW”
Beschreibungktórej zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) w ramach przedmiotu zamówienia w zakresie prac projektowych wykona: - analizę faktycznego stanu technicznego kotłowni pod instalacje pompy ciepła typu powietrze-woda na dzień rozpoczęcia montażu instalacji, - analizę faktycznego stanu instalacji elektrycznej i cieplnej kotłowni pod kątem instalacji pompy ciepła typu powietrze-woda na dzień rozpoczęcia montażu instalacji, - opracowanie projektu wykonawczego instalacji. 2) w ramach przedmiotu zamówienia w zakresie prac wykonawczych Wykonawca wykona następujące prace instalacyjne, obejmujące wskazane w PFU adresy inwestycji: - weryfikację stanu technicznego instalacji elektrycznej i cieplnej w poszczególnych budynkach, - wykonanie niezbędnych instalacji, - montaż pompy ciepła, - położenie okablowania i instalacji cieplnej do podłączenia pompy ciepła, - montaż układu automatyki, - wykonanie prób instalacji oraz sprawdzających prawidłowe działanie aparatury, - uruchomienie pompy ciepła i regulacja, - szkolenie obsługi. 3) W ramach przedmiotu zamówienia w zakresie prac budowlanych Wykonawca wykona następujące prace, we wskazanych w PFU adresach inwestycji: - wykonanie niezbędnych konstrukcji i instalacji , lub fundamentów - wykonanie przejść przez przegrody (strop, dach, ściany) dla położenia kabli i instalacji cieplnej oraz ich zabezpieczenie, - uszczelnienie przepustów w miejscach przejść kablowych i rur, - wykonanie prac porządkowych mających na celu uporządkowanie miejsca budowy oraz doprowadzenie obiektu do stanu pierwotnego. Do zakresu zamówienia w części 1 oraz części 2 wchodzi wykonanie projektu budowlanego obejmującego swym zakresem, projekt techniczny w uszczegółowieniu projektu wykonawczego wraz z wszelkimi niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i ekspertyzami zgodnie z zakresem określonym w Programie Funkcjonalno - Użytkowym, zwanym dalej PFU (Załączniki nr 1 do SWZ) a także z uzyskaniem pozwolenia Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i zgłoszeniem robót lub uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę w świetle obowiązujących przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 z późn. zm.), zwanej dalej Ustawą PB, a także opracowanie: 1) projektu koncepcyjnego z wyliczonym ilościowym asortymentem urządzeń i materiałów instalacyjnych oraz przedstawienie Zamawiającemu do akceptacji. 2) szczegółowych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, zwanych dalej STWIORB; 3) zestawienia kosztów w formie kosztorysu uproszczonego, który będzie załącznikiem do zaakceptowanego przez Zamawiającego projektu technicznego (spięte w tomy zawierające komplet przedmiarów z ich opisem) w 2 egzemplarzach w formie pisemnej oraz dodatkowo w formie elektronicznej w formacie pdf. i xls; 4) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia- BIOZ 5) karty informacyjnej przedsięwzięcia i/lub raportu o oddziaływaniu na środowisko wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych (jeżeli wymagane); 6) uwzględnienie wszystkich dokonanych uzgodnień z organami opiniującymi dokumentację w przedmiotowych branżach.
Interne KennungDZp.380.3.3.2025.DPr.39 - część 2
Haupteinstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 51900000 Installation von Lenk- und Steuersystemen