2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Usługa wydruku i dystrybucji materiałów promocyjnych oraz informacyjno-edukacyjnych (numer postępowania: ZP/36/25)
Beschreibung: „Usługa wydruku i dystrybucji materiałów promocyjnych oraz informacyjno-edukacyjnych (numer postępowania: ZP/36/25)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79824000 Druckerei- und Verteilerdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: usługa wydruku i dystrybucji publikacji informacyjno-edukacyjnych oraz materiałów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia części 1 jest usługa wydruku i dystrybucji publikacji informacyjno-edukacyjnych oraz materiałów rozpowszechniających wiedzę o dostępności w kontekście realizacji Ustawy z dn. 19.07.2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami i Ustawy z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze (Polski Akt o Dostępności PAD).Departament Dostępności odpowiada za realizację działań informacyjnych i edukacyjnych dotyczących wdrażania przepisów ustawy PAD. Prowadzi także liczne działania budujące świadomość o prawie do dostępności podmiotów publicznych wśród osób ze szczególnymi potrzebami. 8.3. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych: 8.3.1. w art. 109 ust. pkt 4, jeżeli wystąpią przesłanki określone w art. 109 ust. 3 ustawy Pzp, 8.3.2. w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 5 lub art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, jeżeli udowodni Zamawiającemu, że spełnił łącznie przesłanki określone w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 8.4. Zamawiający oceni, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w zdaniu pierwszym, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, zamawiający wykluczy Wykonawcę. 8.5. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby Zamawiający zbada, czy nie zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy (patrz pkt 8.1 powyżej). 8.6. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców (dotyczy również wspólników spółki cywilnej) o udzielenie zamówienia, Zamawiający zbada, czy nie zachodzą podstawy wykluczenia określone w pkt 8.1 wobec każdego z tych Wykonawców. 8.7. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 8.8. Zamawiający informuje, że w zakresie wykluczenia, o którym mowa w pkt 8.1.3 powyżej: 8.8.1. wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności wskazanych w art. 1 ustawy sankcyjnej. W przypadku Wykonawcy wykluczonego na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej, Zamawiający odrzuca ofertę takiego Wykonawcy, odpowiednio do etapu prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. 8.8.2. zgodnie z art. 7 ust. 6-7 ustawy sankcyjnej osoba lub podmiot podlegające wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 tej ustawy, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego lub biorą udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego podlegają karze pieniężnej. Karę pieniężną, o której mowa w ustępie 6 tej ustawy, nakłada Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, w drodze decyzji, w wysokości do 20 000 000 zł. Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 7 ust. 5 ustawy sankcyjnej, przez ubieganie się o udzielenie zamówienia publicznego rozumie się złożenie oferty. 6.10. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia (artykuł 131 ust. 2 ustawy Pzp). 6.11. Zamawiający, na podstawie art. 121 ustawy Pzp, zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę (lub poszczególnych członków konsorcjum) kluczowych części zamówienia, obejmujących zakres czynności wskazany w pkt. 7.10: 7.10. Zastrzeżenie obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań (art. 121 Pzp) 7.10.1 Zgodnie z art. 121 ustawy Pzp Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań w ramach zamówienia. 7.10.2 Zastrzeżenie o którym mowa w powyżej dotyczy następujących czynności • administrowanie i zarządzanie wydzierżawionym Systemem 7.10.3 W przypadku oferty wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego Zamawiający wymaga, aby powyższe zadania były wykonywane osobiście przez tego/tych Wykonawcę/Wykonawców wspólnie ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia, który/którzy wykazali spełnianie odpowiednich warunków. 3.3. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy PZP, Zamawiający będzie żądać oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak
Los: LOT-0002
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia części 1 jest usługa wydruku i dystrybucji publikacji informacyjno-edukacyjnych oraz materiałów rozpowszechniających wiedzę o dostępności w kontekście realizacji Ustawy z dn. 19.07.2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami i Ustawy z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze (Polski Akt o Dostępności PAD).Departament Dostępności odpowiada za realizację działań informacyjnych i edukacyjnych dotyczących wdrażania przepisów ustawy PAD. Prowadzi także liczne działania budujące świadomość o prawie do dostępności podmiotów publicznych wśród osób ze szczególnymi potrzebami