See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej – 2 części
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje: 1. część 1 Zakup energii elektrycznej na potrzeby włączonych do grupy zakupowej: jednostek organizacyjnych Gminy Lublin, instytucji kultury Gminy Lublin, Ośrodka Leczenia Uzależnień SPZOZ, spółek prawa handlowego z udziałem Gminy Lublin w ilości 18 041 911 kWh 2. część 2 Zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia miasta, sygnalizacji świetlnej i urządzeń związanych z drogami, infrastruktury komunikacji miejskiej oraz obiektów Dworca Lublin w łącznej ilości 27 961 781 kWh, w tym na potrzeby: 2.1 oświetlenie miasta w ilości 25 802 500 kWh 2.2. sygnalizacja świetlna i urządzenia związane z drogami w ilości 1 021 000 kWh 2.3 . infrastruktura komunikacji miejskiej oraz oświetlenie miasta związane z infrastrukturą komunikacji miejskiej w ilości 218 645 kWh 2.4 obiekt Dworca Lublin w ilości 919 636 kWh
Interne Kennung: ZP-P-I.271.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na fakt opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego i zamieszczenia w profilu nabywcy w dniu 29.01.2026 r., Zamawiający postępuje zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych i skraca terminy składania ofert określone w Pzp. Ponadto w związku z tym, że termin zawarcia umowy musi umożliwiać pozytywne przeprowadzenie procesu zmiany sprzedawcy Zamawiający zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych skraca termin składania ofert - zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Obecnie obowiązująca umowa sprzedażowa obowiązuje do 30 czerwca 2026 r. Termin rozpoczęcia wykonania zamówienia od 1.07.2026 r. ma zapewnić ciągłość dostaw energii elektrycznej bezpośrednio po zakończeniu obecnie obowiązującej umowy. Zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) powiadomienie o zawartej umowie sprzedaży albo umowie kompleksowej winno być dokonane na co najmniej 21-dni kalendarzowych przed planowaną datą rozpoczęcia sprzedaży w ramach nowej umowy. Zmiana sprzedawcy od 1.07.2026 r. zapewni ochronę przed rozpoczęciem naliczania opłat za okres, w którym sprzedawca rezerwowy po 01.07.2026 dostarczałby energię.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 -Zakup energii elektrycznej na potrzeby włączonych do grupy zakupowej: jednostek organizacyjnych Gminy Lublin, instytucji kultury Gminy Lublin, Ośrodka Leczenia Uzależnień SPZOZ, spółek prawa handlowego z udziałem Gminy Lublin
Beschreibung: Część 1 Zakres zamówienia obejmuje: 1. Zakup energii elektrycznej na potrzeby włączonych do grupy zakupowej: jednostek organizacyjnych Gminy Lublin, instytucji kultury Gminy Lublin, Ośrodka Leczenia Uzależnień SPZOZ, spółek prawa handlowego z udziałem Gminy Lublin w ilości 18 041 911 kWh
Interne Kennung: ZP-P-I.271.11.2026 (część 1)
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 Zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia miasta, sygnalizacji świetlnej i urządzeń związanych z drogami, infrastruktury komunikacji miejskiej oraz obiektów Dworca Lublin w łącznej ilości 27 961 781 kWh
Beschreibung: Część 2 Zakres zamówienia obejmuje: 2. część 2 Zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia miasta, sygnalizacji świetlnej i urządzeń związanych z drogami, infrastruktury komunikacji miejskiej oraz obiektów Dworca Lublin w łącznej ilości 27 961 781 kWh, w tym na potrzeby: 2.1 oświetlenie miasta w ilości 25 802 500 kWh 2.2. sygnalizacja świetlna i urządzenia związane z drogami w ilości 1 021 000 kWh 2.3 . infrastruktura komunikacji miejskiej oraz oświetlenie miasta związane z infrastrukturą komunikacji miejskiej w ilości 218 645 kWh 2.4 obiekt Dworca Lublin w ilości 919 636 kWh
Interne Kennung: ZP-P-I.271.11.2026 (część 2)