231572-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – „Zakup energii elektrycznej dla obiektów Dąbrowskich Wodociągów sp. z o.o. na lata 2026 - 2027”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zakup energii elektrycznej dla obiektów Dąbrowskich Wodociągów sp. z o.o. na lata 2026 - 2027”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o łącznym szacunkowym wolumenie 11 998 386 MWh (+ 15 – Wskazaną dodatnią tolerancję dotyczącą wolumenu energii elektrycznej będącej przedmiotem zamówienia, należy rozumieć jako prawo opcji w rozumieniu przepisu art. 441 Pzp.) w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. oraz pełnienie funkcji Podmiotu Odpowiedzialnego za Bilansowanie handlowe (POB) dla wszystkich PPE zamawiającego, w tym w dwóch PPE w kierunku pobieranie i wytwarzanie. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie dla potrzeb obiektów Zamawiającego. Wykonawca będzie zobowiązany do zawarcia z Zamawiającym oprócz umowy sprzedaży energii elektrycznej w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2027 r., również Umowy Sprzedaży Energii Elektrycznej Wytworzonej w Odnawialnym Źródle Energii OZE (na kierunku wytwarzanie w dwóch punktach), na podstawie, której Wykonawca kupował będzie od Zamawiającego (Sprzedawcy) nadwyżkę energii elektrycznej wyprodukowanej w OZE i nie zużytej na potrzeby własne Zamawiającego. Stosowne umowy winny zostać podpisane przed zgłoszeniem zmiany sprzedawcy PPE zamawiającego na platformie wymiany informacji uczestników rynku energii. Zamawiający informuje, iż: • Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) dla wszystkich obiektów Dąbrowskich Wodociągów objętych postępowaniem przetargowym jest: TAURON Dystrybucja S.A. ul. Podgórska 25A, 31-035 Kraków • posiada dla wszystkich punktów poboru (PPE) rozdzielone umowy, • dla żadnego PPE procedura zmiany sprzedawcy nie będzie przeprowadzana po raz pierwszy, • umowy dystrybucyjne zawarte są na czas nieokreślony, • dla wszystkich obiektów jest zawarta od dnia 01.01.2024 r. umowa sprzedaży rezerwowej energii elektrycznej. Zamawiający udzieli pełnomocnictwa Wykonawcy zgodnie z wzorem pełnomocnictwa stanowiącym załącznik nr 2 do umowy będącej załącznikiem nr 5 do SWZ, - przekaże niezbędne dane w wersji elektronicznej Excel oraz dokumenty do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy najpóźniej w dniu podpisania umowy. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: - opis przedmiotu zamówienia zawarto w – załączniku nr 2, 2a do SWZ, - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 5 do SWZ. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych: ● W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu 1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2. oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzór stanowi załącznik nr 3 do SWZ. 3. oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie tytułem środka zapobiegawczego; c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, wzór stanowi załącznik nr 4 do SWZ. 4. oświadczenia Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. 2024 r. poz. 507 z późn. zm.) - wzór stanowi załącznik nr 8 do SWZ. 5. oświadczenia Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia z postepowania, na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229z 31.7.2014, str. 1) w związku z dodaniem art. 5k - wzór stanowi załącznik nr 9 do SWZ. ● W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu 1. Kopii aktualnie obowiązującej koncesji, wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Interne KennungZP/19/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o łącznym szacunkowym wolumenie 11 998 386 MWh (+ 15 – Wskazaną dodatnią tolerancję dotyczącą wolumenu energii elektrycznej będącej przedmiotem zamówienia, należy rozumieć jako prawo opcji w rozumieniu przepisu art. 441 Pzp.) w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2027 r. oraz pełnienie funkcji Podmiotu Odpowiedzialnego za Bilansowanie handlowe (POB) dla wszystkich PPE zamawiającego, w tym w dwóch PPE w kierunku pobieranie i wytwarzanie. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 ust. 15 ustawy Pzp. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz fakt, iż realizacja jego poszczególnych części przez różnych Wykonawców nie byłaby racjonalna i byłaby niezgodna z jedną z nadrzędnych zasad zamówień publicznych, jaką jest efektywność i gospodarność. Realizacja zamówienia przez różnych Wykonawców prowadziłby do nadmiernych kosztów wykonania zamówienia.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy Pzp Zamawiający uprawniony jest do zwiększenia wolumenu energii elektrycznej, o którym mowa w ust. 2 o dodatkowe 15% w okresie obowiązywania Umowy (prawo opcji). Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części do wysokości dodatkowego wolumenu określonego w ust. 3. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu od Zamawiającego zawiadomienia, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego zakres opisanego w ust. 3 świadczenia przysługującego Zamawiającemu w ramach przedmiotowego uprawnienia. Zawiadomienie o skorzystaniu Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji Umowy.