See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowy program ubezpieczenia dla Politechniki Bydgoskiej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowej usługi ubezpieczeniowej w zakresie: - Część nr 1: ubezpieczenie mienia, sprzętu elektronicznego i odpowiedzialności cywilnej, - Część nr 2: ubezpieczenie komunikacyjne, - Część nr 3: ubezpieczenie sprzętu rolniczego (OC ppm, NNW, Agrocasco), - Część nr 4: ubezpieczenie mienia ruchomego: ziemiopłodów, materiałów i zapasów od ognia i innych zdarzeń losowych, - Część nr 5: ubezpieczenie OC podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny, - Część nr 6: ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych.
Interne Kennung: RZP.243.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1: ubezpieczenie mienia, sprzętu elektronicznego i odpowiedzialności cywilnej
Beschreibung: Część nr 1: ubezpieczenie mienia, sprzętu elektronicznego i odpowiedzialności cywilnej: 1) obejmuje wykonywanie usługi: a) ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, b) ubezpieczenia sprzętu elektronicznego i badawczego; c) ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej i posiadanego mienia; d) ubezpieczenie maszyn budowlanych od uszkodzeń CPM. 2) franszyza redukcyjna podstawowa: a) dla mienia od wszystkich ryzyk – 10 000,00 zł b) dla kradzieży z włamaniem i rabunku, dewastacji – 500,00 zł c) Szyby i graffiti: brak franszyzy d) dla sprzętu stacjonarnego 3 000,00 zł e) dla sprzętu przenośnego 1 000,00 zł f) OC ogólne – 500,00 zł z wyłączeniem szkód osobowych g) CPM – 5% wartości szkody, nie mniej niż 1 500 zł (CPM) 3) sumy ubezpieczenia: a) ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk; Łącznie suma ubezpieczenia ponad 818 mln w tym m.in. budynki około 671 mln zł maszyny, urządzenia, wyposażenie około 140 mln budowle 5 mln zł środki obrotowe 1 mln zł b) ubezpieczenia sprzętu elektronicznego i badawczego; Łącznie suma ubezpieczenia około 46 mln zł w tym m.in.: sprzęt stacjonarny (w tym medyczny) około 42 mln Sprzęt przenośny około 4 mln zł c) ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej i posiadanego mienia Polisa 1 działalności niekomercyjnej oraz działalności komercyjnej z wyłączeniem działalności telekomunikacyjnej. Suma gwarancyjna 4 mln zł Polisa 2 Działalność telekomunikacyjna: Suma gwarancyjna 2 mln zł d) ubezpieczenie maszyn budowlanych od uszkodzeń CPM Suma ubezpieczenia 130 935,00 zł 4) planowane zmiany sum ubezpieczenia: W okresie 2026/2029 spodziewany jest wzrost wartości majątku w wyniku przeprowadzenia planowanych inwestycji i remontów o około 50 mln zł. W tym w związku z realizacją poniższych inwestycji: Budowa budynku szklarni edukacyjnej z zapleczem biurowo-socjalnym i technicznym wraz z wewnętrzną i zewnętrzną infrastrukturą techniczną – wartość inwestycji 11 847 000 zł Budowa budynku Centrum Drobiarstwa w Minikowie – wartość inwestycji 16 646 600 zł Planowany termin oddania do użytku obu inwestycji I/II kwartał 2027 roku. 5) płatność składki dla w dwóch ratach osobno w każdym okresie rozliczeniowym, pierwsza płatna przelewem w terminie 14 dni od rozpoczęcia okresu ubezpieczenia na polisie, druga po sześciu miesiącach okresu ubezpieczenia. 6) załączniki niejawne: załącznik nr 6a - Opis przedmiotu zamówienia dla części 1 Opis głównych budynków Politechniki Bydgoskiej – załącznik nr 7.1 Wykaz wartości budynków i budowli – załącznik nr 7.2 Wykaz budynków RZD Minikowo – załącznik nr 7.3 Wykaz budynków RZD Mochełek – załącznik nr 7.4 Wykaz sprzętu elektronicznego – załącznik nr 7.5 Wykaz wyposażenie RZD - Załącznik nr 7.9 8a Zaświadczenie o przebiegu ubezpieczeń majątkowych do części 1 8b Zaświadczenie detaliczne o przebiegu ubezpieczeń majątkowych do części 1 8i Zaświadczenie szkodowe CPM do części 1 Mapka poglądowa kampusu w Fordonie – załącznik nr 9 Ochrona przeciwpożarowa – załącznik nr 10 Informacje dodatkowe Media i Ochrona uczelni – załącznik nr 11 a, 11b PLAN SYTUACYJNY KAMPUS FORDON Podział strefy pożarowe Załącznik 13
Interne Kennung: RZP.243.3.2026 - część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) W przypadku opcji zwiększającej w okresie wykonania zamówienia: 50 % ceny (za zamówienie podstawowe), 2) W przypadku opcji przedłużającej termin wykonania zamówienia o kolejne 12 miesięcy: 2/3 ceny.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2: ubezpieczenie komunikacyjne
Beschreibung: Część nr 2: ubezpieczenie komunikacyjne: 1) obejmuje wykonywanie usługi ubezpieczenia floty komunikacyjnej w zakresie: a) obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów („ubezpieczeniem OC ppm”) o którym mowa w UbezpObowU, b) ubezpieczenia Auto Casco („ubezpieczeniem AC”), c) ubezpieczenia Assistance („ubezpieczenie ASS”), d) ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów („ubezpieczenie NNW KiP”) SU 10 000 zł e) ubezpieczenie AutoSzyby SU 3 000 zł 2) zakres terytorialny: Teren RP/ EUROPA 3) przedmiot ubezpieczenia: a) pojazdy osobowe b) pojazdy ciężarowe do 3,5 DCM c) pojazdy wolnobieżne d) przyczepy samochodowe o łącznej wartości 1,1 mln 4) system płatności składki – odrębnie dla każdej z wystawionych polis w dwóch ratach w każdym okresie rozliczeniowym, pierwsza płatna przelewem w terminie 14 dni od rozpoczęcia okresu ubezpieczenia na polisie, druga po sześciu miesiącach okresu ubezpieczenia. 5) załączniki niejawne: załącznik nr 6b - Opis przedmiotu zamówienia dla części 2 Wykaz pojazdów do Części 2 – załącznik nr 7.6 8d Zaświadczenie komunikacja do części 2
Interne Kennung: RZP.243.3.2026 - część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Beschreibung der Optionen: 1) w przypadku opcji zwiększającej w okresie wykonania zamówienia: 50% ceny (za zamówienie podstawowe) 2) w przypadku opcji przedłużającej termin wykonania zamówienia o kolejne 12 miesięcy: 150% ceny
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3: ubezpieczenie sprzętu rolniczego (OC ppm, NNW, Agrocasco)
Beschreibung: Część nr 3: ubezpieczenie sprzętu rolniczego (OC ppm, NNW, Agrocasco): 1) obejmuje wykonywanie usługi ubezpieczenia pojazdów, maszyn rolniczych w zakresie ryzyk: a) Odpowiedzialności Cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm) b) Agrocasco (AC) c) Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) SU 10 000 zł 2) zakres terytorialny ubezpieczenia: Teren RP 3) przedmiot ubezpieczenia: pojazdy/maszyny rolnicze, tj.: a) Przyczepa rolnicza; b) Ciągnik rolniczy; c) Maszyna rolnicza ciągnięta; d) Maszna rolnicza samobieżna; e) Kombajn rolniczy o łącznej wartości około 4,5 mln zł 4) planowane zmiany sum ubezpieczenia dokupienie sprzętu o łącznej wartości około 3,5 mln zł 5) płatność składki jednorazowo w ciągu 14 dni od wystawienia polisy a w przypadku wyrównania okresu ubezpieczenia podzielona na dwie raty w każdym okresie rozliczeniowym, pierwsza płatna przelewem w terminie 14 dni od rozpoczęcia okresu ubezpieczenia na polisie, druga po sześciu miesiącach okresu ubezpieczenia. 6) załączniki niejawne: załącznik nr 6c - Opis przedmiotu zamówienia dla części 3 Wykaz maszyn rolniczych do Części 3 – załącznik nr 7.7 a) 8e Zaświadczenie OC, NNW, Agrocasco do Części 3
Interne Kennung: RZP.243.3.2026 - część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Beschreibung der Optionen: 1) w przypadku opcji zwiększającej w okresie wykonania zamówienia: 50 % ceny (za zamówienie podstawowe) 2) w przypadku opcji przedłużającej termin wykonania zamówienia o kolejne 12 miesięcy: 150% ceny
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4: ubezpieczenie mienia ruchomego: ziemiopłodów, materiałów i zapasów od ognia i innych zdarzeń losowych
Beschreibung: Część nr 4: ubezpieczenie mienia ruchomego: ziemiopłodów, materiałów i zapasów od ognia i innych zdarzeń losowych: 1) obejmuje wykonywanie usługi ubezpieczenia mienia ruchomego: ziemiopłodów, materiałów i zapasów od ognia i innych zdarzeń losowych 2) szkodowość – brak szkód 3) suma ubezpieczenia: 1 000 000 zł a) system ubezpieczenia: pierwsze ryzyko Suma ubezpieczenia oraz limity odpowiedzialności ulegają obniżeniu o kwoty wypłaconych odszkodowań. b) franszyza integralna 500,00 zł 4) płatność składki jednorazowo w ciągu 14 dni od wystawienia polisy. 5) załączniki niejawne: załącznik nr 6d - Opis przedmiotu zamówienia dla części 4 8c Zaświadczenie detaliczne o przebiegu ubezpieczeń rolnych do części 4
Interne Kennung: RZP.243.3.2026 - część 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Beschreibung der Optionen: 1) w przypadku opcji zwiększającej w okresie wykonania zamówienia: 10 % ceny, (za zamówienie podstawowe) 2) w przypadku opcji przedłużającej termin wykonania zamówienia o kolejne 12 miesięcy: 50% ceny
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5: ubezpieczenie OC podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny
Beschreibung: Część nr 5: ubezpieczenie OC podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny: 1) obejmuje wykonywanie usługi obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny na rzecz Politechniki Bydgoskiej 2) zakres i przedmiot ubezpieczenia – obowiązkowe ubezpieczenie OC Podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dn. 23.12.2020, Dz.U. 2020 poz. 2412) 3) szkodowość: brak szkód 4) zakres terytorialny: RP 5) rodzaj i liczba planowanych eksperymentów w okresie trzyletnim: a) eksperyment badawczy bez ingerencji w tkankę - 3 b) eksperyment badawczy z ingerencją w tkankę - 3 c) eksperyment leczniczy bez ingerencji w tkankę - 3 d) eksperyment leczniczy z ingerencją w tkankę - 9 e) medyczny polegający wyłącznie na badaniu lub wykorzystaniu uprzednio pobranego materiału biologicznego, w tym genetycznego – 12 UWAGA! Zamawiający zastrzega, że powyższa liczba eksperymentów według rodzajów może ulec zmianie w trakcie realizacji umowy w przypadku większej aktywności badaczy. 6) płatność jednorazowa za każdą wystawioną polisę zgodnie z wnioskiem w ciągu 14 dni od wystawienia polisy. 7) załączniki niejawne: załącznik nr 6e - Opis przedmiotu zamówienia dla części 5 8g Zaświadczenie eksperymenty medyczne do części 5 8h Zaświadczenie eksperymenty medyczne do części 5
Interne Kennung: RZP.243.3.2026 - część 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Beschreibung der Optionen: 1) w przypadku opcji zwiększającej w okresie wykonania zamówienia: 20 % ceny (za zamówienie podstawowe) 2) w przypadku opcji przedłużającej termin wykonania zamówienia o kolejne 12 miesięcy: 50% ceny
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6: ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych
Beschreibung: Część nr 6: ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych: 1) obejmuje wykonywanie usługi ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznych o wartości 1 394 478 zł 2) zakres ubezpieczenia: a) all risk b) od uszkodzeń (tzw. MB) 3) szkodowość – brak szkód 4) franszyza redukcyjna dla ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk i MB – 1 000 zł 5) ryzyka dodatkowe - dewastacja i wandalizm suma ubezpieczenia: 10 000,00 zł. 6) Płatność składki: jednorazowo w ciągu 14 dni od wystawienia polisy. 7) Załączniki niejawne załącznik nr 6f - Opis przedmiotu zamówienia dla części 6 Wykaz instalacji fotowoltaicznych istniejących i planowanych do Części 6 – załącznik 7.8 8f Zaświadczenie instalacje fotowoltaiczne do części 6.
Interne Kennung: RZP.243.3.2026 - część 6