2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem serwera dla Gminy Kołaczkowo realizowanej w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” - II postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, fabrycznie nowego, nieużywanego, niepowystawowego i nieregenerowanego serwera oraz wdrożenie i uruchomienie oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia udostępnionym w postępowaniu przez Zamawiającego. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Obszar techniczny: Serwer wraz z komponentami i oprogramowaniem do zarządzania Oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych Wdrożenie systemów teleinformatycznych (Wirtualizacja serwerów) Wdrożenie systemów teleinformatycznych (oprogramowanie do backup)
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych podejmuje decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 15 dni w postępowaniu prowadzonym w ramach projektu: „Cyberbezpieczny samorząd” w ramach: Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2 – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”. Zgodnie z umową o dofinansowanie oraz harmonogramem rzeczowo-finansowym projektu, wszystkie działania objęte zamówieniem muszą zostać zrealizowane, odebrane i rozliczone najpóźniej do dnia 06.05.2026 r. Konieczność zachowania powyższego terminu wynika z: 1. sztywno określonych ram czasowych realizacji projektu, 2. obowiązku osiągnięcia wskaźników produktu i rezultatu w terminach określonych w dokumentacji projektowej, 3. konieczności przeprowadzenia procedur odbiorowych, testów, integracji systemowych oraz rozliczenia finansowego przed ostatecznym terminem kwalifikowalności wydatków. Przedmiot zamówienia obejmuje działania o charakterze informatycznym i organizacyjnym, których realizacja wymaga odpowiedniego czasu na wdrożenie, testowanie, szkolenia użytkowników oraz integrację z istniejącą infrastrukturą teleinformatyczną. Uwzględniając realny czas realizacji zamówienia oraz konieczność zapewnienia jego należytej jakości, Zamawiający zobowiązany jest do niezwłocznego wszczęcia i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Zachowanie standardowego, dłuższego terminu składania ofert mogłoby istotnie zagrozić terminowej realizacji projektu, a w konsekwencji skutkować: 1. ryzykiem utraty części lub całości dofinansowania, 2. brakiem możliwości osiągnięcia wymaganych wskaźników, 3. narażeniem Zamawiającego na konsekwencje finansowe związane z naruszeniem warunków umowy o dofinansowanie. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni nie ogranicza uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, gdyż: 1. dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób kompletny i jednoznaczny, 2. przedmiot zamówienia ma charakter powszechnie dostępny na rynku usług IT, 3. potencjalni wykonawcy działają profesjonalnie w branży usług cyberbezpieczeństwa i dysponują zasobami umożliwiającymi szybkie przygotowanie oferty. W świetle powyższego zachodzą uzasadnione okoliczności, wynikające z obiektywnej konieczności terminowej realizacji projektu finansowanego ze środków zewnętrznych, które uzasadniają skrócenie terminu składania ofert do 15 dni, zgodnie z art. 138 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostawa wraz z wdrożeniem i uruchomieniem serwera dla Gminy Kołaczkowo realizowanej w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” Opis: Przedmiotem zamówienia jest dostawa, fabrycznie nowego, nieużywanego, niepowystawowego i nieregenerowanego serwera oraz wdrożenie i uruchomienie oprogramowania oraz infrastruktury sprzętowej, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia udostępnionym w postępowaniu przez Zamawiającego. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Obszar techniczny: Serwer wraz z komponentami i oprogramowaniem do zarządzania Oprogramowanie do wykonywania kopii zapasowych Wdrożenie systemów teleinformatycznych (Wirtualizacja serwerów) Wdrożenie systemów teleinformatycznych (oprogramowanie do backup)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak opcji i wznowień