2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Nowe Ostrowy
Beschreibung: 3.1 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbieraniu, transporcie i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Nowe Ostrowy. 3.2 Krótki opis przedmiotu zamówienia 3.2.1 Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Nowe Ostrowy obejmującej odbiór odpadów: od a) właścicieli nieruchomości zamieszkałych: - zabudowa jednorodzinna - liczba gospodarstw: 749 -zabudowa wielorodzinna: 416 b) z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zobowiązany jest do obsługi i wyposażenia w pojemniki/kontenery na odpady komunalne Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zobowiązany jest do zaopatrzenia nieodpłatnego właścicieli nieruchomości zamieszkałych (budynki jednorodzinne) w worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Worki Wykonawca dostarczy bezpośrednio do właścicieli nieruchomości każdorazowo po odbiorze napełnionych worków. Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zobowiązany jest do zaopatrzenia nieodpłatnego właścicieli nieruchomości zamieszkałych (budynki wielorodzinne) w pojemniki i worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania pojemników w należytym stanie technicznym i sanitarnym. 3.2.2 Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych: 3.2.2.1 Od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: Rodzaj odbieranych odpadów i częstotliwość odbioru: a) selektywnie zebranych w pojemnikach lub workach następujących frakcji odpadów: - szkło, w tym szkło bezbarwne i szkło kolorowe, - miejscowość Ostrowy-Cukrownia (posesje wielolokalowe) - 1 raz w miesiącu - pozostałe nieruchomości – 1 raz na 2 miesiące - tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe i metale, - miejscowość Ostrowy-Cukrownia (posesje wielolokalowe) – 2 razy na miesiąc - pozostałe nieruchomości zamieszkałe – 1 raz w miesiącu - papier i tektura, - miejscowość Ostrowy-Cukrownia (posesje wielolokalowe) – 1 raz w miesiącu - pozostałe nieruchomości zamieszkałe – 1 raz na 2 miesiące - bioodpady. -zabudowa jednorodzinna: - w okresie od 1 listopada do 31 marca - 1 raz w miesiącu, - w okresie od 1 kwietnia do 31 października - 2 razy w miesiącu - zabudowa wielorodzinna - 2 razy w miesiącu b) pozostałości z sortowania zebranych w pojemnikach (zmieszane odpady) - zabudowa jednorodzinna: - w okresie od 1 listopada do 31 marca - 1 raz w miesiącu, - w okresie od 1 kwietnia do 31 października - 2 razy w miesiącu - zabudowa wielorodzinna – 2 razy w miesiącu 3.2.2.2 Z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: lokalizacja: miejscowość Ostrowy 21B, 99-350 Ostrowy. Rodzaj odpadów odbieranych z punktu i częstotliwość odbioru: a) szkło, w tym szkło bezbarwne i szkło kolorowe – 1 raz na kwartał, b) tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe i metale – 1 raz na kwartał, c) papier i tektura – 1 raz na kwartał, d) bioodpady – 1 raz w miesiącu, e) przeterminowane leki i chemikalia, odpady niebezpieczne – 2 razy w roku, f) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki – 2 razy w roku, g) zużyte baterie i akumulatory – 2 razy w roku, h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 1 raz na kwartał, i) meble i inne odpady wielkogabarytowe - 1 raz w miesiącu, j) zużyte opony - 1 raz na kwartał, k) odpady zielone - 1 raz na kwartał, l) odpady budowlane i rozbiórkowe - 1 raz na kwartał, m) odzież i tekstylia, - 1 raz na kwartał, n) popiół z przydomowych kotłowni– 2 razy w roku. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia na czas trwania umowy PSZOK w pojemniki. Wymaga się by pojemniki były szczelne i zostały odpowiednio oznakowane. Wykonawca zobowiązany jest także do utrzymania ich w należytym stanie technicznym i sanitarnym. 3.2.3. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia na bieżąco ewidencji ilościowej i jakościowej zgodnie z katalogiem odpadów poprzez zważenie na legalizowanej wadze lub określenie w inny sposób ilość przyjętych odpadów, a następnie odnotowanie jej w ewidencji. 3.2.4. Zamawiający informuje, że łączna ilość odpadów wytworzona w roku 2025 wyniosła 724,202 Mg. Szacowana ilość odpadów obejmująca wielkość zamówienia tj . okres od 01.07.2026r. do 31.12.2027r. wynosi 1088,8040 Mg. Podana ilość odpadów jest szacunkowa i należy traktować ją orientacyjnie, ponieważ może ona ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb zamawiającego. Wykonawca przy sporządzaniu oferty obowiązany jest do uwzględnienia danych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 2 do SWZ). W przypadku zwiększenia lub zmniejszenia przez ilości odebranych odpadów Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamawiający zastrzega, iż Wykonawca może żądać wynagrodzenia wyłącznie za faktycznie odebraną ilość odpadów. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - załącznik nr 2 do SWZ., projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 8 do SWZ
Interne Kennung: ZP.271.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Nowe Ostrowy”
Beschreibung: 3.2.1 Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Nowe Ostrowy obejmującej odbiór odpadów: od a) właścicieli nieruchomości zamieszkałych: - zabudowa jednorodzinna - liczba gospodarstw: 749 -zabudowa wielorodzinna: 416 b) z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zobowiązany jest do obsługi i wyposażenia w pojemniki/kontenery na odpady komunalne Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zobowiązany jest do zaopatrzenia nieodpłatnego właścicieli nieruchomości zamieszkałych (budynki jednorodzinne) w worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Worki Wykonawca dostarczy bezpośrednio do właścicieli nieruchomości każdorazowo po odbiorze napełnionych worków. Wykonawca w ramach zaoferowanej ceny zobowiązany jest do zaopatrzenia nieodpłatnego właścicieli nieruchomości zamieszkałych (budynki wielorodzinne) w pojemniki i worki do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania pojemników w należytym stanie technicznym i sanitarnym. 3.2.2 Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych: 3.2.2.1 Od właścicieli nieruchomości zamieszkałych: Rodzaj odbieranych odpadów i częstotliwość odbioru: a) selektywnie zebranych w pojemnikach lub workach następujących frakcji odpadów: - szkło, w tym szkło bezbarwne i szkło kolorowe, - miejscowość Ostrowy-Cukrownia (posesje wielolokalowe) - 1 raz w miesiącu - pozostałe nieruchomości – 1 raz na 2 miesiące - tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe i metale, - miejscowość Ostrowy-Cukrownia (posesje wielolokalowe) – 2 razy na miesiąc - pozostałe nieruchomości zamieszkałe – 1 raz w miesiącu - papier i tektura, - miejscowość Ostrowy-Cukrownia (posesje wielolokalowe) – 1 raz w miesiącu - pozostałe nieruchomości zamieszkałe – 1 raz na 2 miesiące - bioodpady. -zabudowa jednorodzinna: - w okresie od 1 listopada do 31 marca - 1 raz w miesiącu, - w okresie od 1 kwietnia do 31 października - 2 razy w miesiącu - zabudowa wielorodzinna - 2 razy w miesiącu b) pozostałości z sortowania zebranych w pojemnikach (zmieszane odpady) - zabudowa jednorodzinna: - w okresie od 1 listopada do 31 marca - 1 raz w miesiącu, - w okresie od 1 kwietnia do 31 października - 2 razy w miesiącu - zabudowa wielorodzinna – 2 razy w miesiącu 3.2.2.2 Z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: lokalizacja: miejscowość Ostrowy 21B, 99-350 Ostrowy. Rodzaj odpadów odbieranych z punktu i częstotliwość odbioru: a) szkło, w tym szkło bezbarwne i szkło kolorowe – 1 raz na kwartał, b) tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe i metale – 1 raz na kwartał, c) papier i tektura – 1 raz na kwartał, d) bioodpady – 1 raz w miesiącu, e) przeterminowane leki i chemikalia, odpady niebezpieczne – 2 razy w roku, f) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki – 2 razy w roku, g) zużyte baterie i akumulatory – 2 razy w roku, h) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – 1 raz na kwartał, i) meble i inne odpady wielkogabarytowe - 1 raz w miesiącu, j) zużyte opony - 1 raz na kwartał, k) odpady zielone - 1 raz na kwartał, l) odpady budowlane i rozbiórkowe - 1 raz na kwartał, m) odzież i tekstylia, - 1 raz na kwartał, n) popiół z przydomowych kotłowni– 2 razy w roku. Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia na czas trwania umowy PSZOK w pojemniki. Wymaga się by pojemniki były szczelne i zostały odpowiednio oznakowane. Wykonawca zobowiązany jest także do utrzymania ich w należytym stanie technicznym i sanitarnym. 3.2.3. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia na bieżąco ewidencji ilościowej i jakościowej zgodnie z katalogiem odpadów poprzez zważenie na legalizowanej wadze lub określenie w inny sposób ilość przyjętych odpadów, a następnie odnotowanie jej w ewidencji. 3.2.4. Zamawiający informuje, że łączna ilość odpadów wytworzona w roku 2025 wyniosła 724,202 Mg. Szacowana ilość odpadów obejmująca wielkość zamówienia tj . okres od 01.07.2026r. do 31.12.2027r. wynosi 1088,8040 Mg. Podana ilość odpadów jest szacunkowa i należy traktować ją orientacyjnie, ponieważ może ona ulec zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb zamawiającego. Wykonawca przy sporządzaniu oferty obowiązany jest do uwzględnienia danych zawartych w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 2 do SWZ). W przypadku zwiększenia lub zmniejszenia przez ilości odebranych odpadów Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamawiający zastrzega, iż Wykonawca może żądać wynagrodzenia wyłącznie za faktycznie odebraną ilość odpadów. 3.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - załącznik nr 2 do SWZ., projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 8 do SWZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen