232756-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Niemce” od 01.04.2025 do 31.03.2026"
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Niemce” od 01.04.2025 do 31.03.2026"
Beschreibung: 4.1. Przedmiotem zamówienia jest Przedmiotem zamówienia jest Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Niemce od 1 kwietnia 2025 r. do 31 marca 2026 r.”
Vorherige Bekanntmachung: 31923-2025
Interne Kennung: IZP.271.29.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie stosuje procedury określonej w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp. 2. KLAUZULA ZATRUDNIENIA 3.1. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:  Kierowców pojazdów odbierających odpady komunalne  Pracowników fizycznych biorących udział przy realizacji zamówienia tj. załadowujących i rozładowujących odpady komunalne oraz obsługujących Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). 3.2. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ, PRZY UŻYCIU KTÓRYCH ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE KOMUNIKOWAŁ SIĘ Z WYKONAWCAMI, ORAZ INFORMACJE O WYMAGANIACH TECHNICZNYCH I ORGANIZACYJNYCH SPORZĄDZANIA, WYSYŁANIA I ODBIERANIA KORESPONDENCJI ELEKTRONICZNEJ WYMAGANIA OGÓLNE. 11.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy zakupowej: https://gminaniemce.ezamawiajacy.pl/ 11.2. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Pan Sławomir Bieniek tel. +48 81 7561034, e-mail: bieniek.slawomir@niemce.pl 11.3. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanym na adres e-mail Zamawiającego przyjmuje się datę zapisu wiadomości na serwerze odbiorczym. W przypadku skorzystania z Platformy za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich rejestracji na Platformie. 11.4. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie: https://gminaniemce.ezamawiajacy.pl/ lub https://oneplace.marketplanet.pl. 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 5. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 307), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 6. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. 7. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 4.2.1. Część 1 zamówienia: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Niemce dla Sektora I,
Beschreibung: 4.2.1. Część 1 zamówienia: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Niemce dla Sektora I, Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu wskazanych w pkt. 2 Opisu Przedmiotu Zamówienia odpadów komunalnych gromadzonych na terenie miejscowości: Baszki, Boduszyn, Kolonia Bystrzyca, Ciecierzyn, Dziuchów, Ludwinów, Łagiewniki, Niemce, Rudka Kozłowiecka, Swoboda, Wola Niemiecka, Zalesie, PSZOK. 4.3. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w sposób: 1) zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu odpadów komunalnych, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku (Dz. U. z 2024 r., poz. 399), mając jednocześnie na względzie, aby masa odpadów segregowanych przewyższała masę odpadów zmieszanych; 2) zgodny z obowiązującymi Uchwałami Rady Gminy Niemce w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Niemce; 3) zgodnie z Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. poz. 906); 4) zapewniający ich niezmieszanie u źródła z innymi rodzajami odpadów zbieranych w sposób selektywny, w podziale na: a) pozostałości po segregacji (zmieszane) – pojemnik b) papier i tektura – pojemnik/worek niebieski; c) metale i tworzywa sztuczne, w tym opakowania wielomateriałowe – pojemnik/worek żółty; d) szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła – pojemnik/worek zielony; e) odpady ulegające biodegradacji, w tym bioodpady – pojemnik f) popiół paleniskowy - pojemnik f) odpady wielkogabarytowe, w tym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – nie dotyczy działalności zarobkowych. 4.4. Łączna szacunkowa masa odpadów: 4.4.1. w zakresie części 1 zamówienia: a) Szacunkowa ilość odpadów przewidywana do odbioru w czasie trwania umowy (Mg) 4183,65 . b) Stosownie do treści art. 433 pkt. 4 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia wynosi (Mg) 3765,29 4.5. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakościowe określa: a) (Załącznik nr 1a i 1b do SWZ) – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ), b) Projekt umowy stanowiący (Załącznik nr 2 do SWZ) c) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). d) Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Niemce, dostępny jest pod linkiem: https://ugniemce.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/1Regulamin.pdf
Interne Kennung: ZPF.271.29.2024 - cześć 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Los: LOT-0002
Titel: 4.2.2. Część 2 zamówienia: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Niemce dla Sektora II,
Beschreibung: 4.2.2. Część 2 zamówienia: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach zamieszkałych na terenie Gminy Niemce dla Sektora II. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu wskazanych w pkt. 2 Opisu Przedmiotu Zamówienia odpadów komunalnych gromadzonych na terenie miejscowości: Dys, Elizówka, Jakubowice Konińskie, Jakubowice Konińskie-Kolonia, Kawka, Krasienin, Krasienin-Kolonia, Majdan Krasieniński, Nasutów, Nowy Staw, Osówka, Pólko, Pryszczowa Góra, Stoczek, Stoczek-Kolonia, Wola Krasienińska. 4.3. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w sposób: 1) zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu odpadów komunalnych, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku (Dz. U. z 2024 r., poz. 399), mając jednocześnie na względzie, aby masa odpadów segregowanych przewyższała masę odpadów zmieszanych; 2) zgodny z obowiązującymi Uchwałami Rady Gminy Niemce w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Niemce; 3) zgodnie z Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. poz. 906); 4) zapewniający ich niezmieszanie u źródła z innymi rodzajami odpadów zbieranych w sposób selektywny, w podziale na: a) pozostałości po segregacji (zmieszane) – pojemnik b) papier i tektura – pojemnik/worek niebieski; c) metale i tworzywa sztuczne, w tym opakowania wielomateriałowe – pojemnik/worek żółty; d) szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła – pojemnik/worek zielony; e) odpady ulegające biodegradacji, w tym bioodpady – pojemnik f) popiół paleniskowy - pojemnik f) odpady wielkogabarytowe, w tym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – nie dotyczy działalności zarobkowych. 4.4. Łączna szacunkowa masa odpadów: 4.4.2. w zakresie części 2 zamówienia: a) Szacunkowa ilość odpadów przewidywana do odbioru w czasie trwania umowy (Mg) 4185,10 . b) Stosownie do treści art. 433 pkt. 4 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia wynosi (Mg) 3766,59. 4.5. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia oraz wymagania jakościowe określa: a) (Załącznik nr 1a i 1b do SWZ) – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ), b) Projekt umowy stanowiący (Załącznik nr 2 do SWZ) c) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). d) Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Niemce, dostępny jest pod linkiem: https://ugniemce.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/1Regulamin.pdf
Interne Kennung: ZPF.271.29.2024 - cześć 2