See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale vedrørende teknisk rådgivning for AL2bolig
Beschreibung: Udbuddet, der gennemføres som et begrænset udbud, jf. udbudslovens §§ 58-60, vedrører rammeaftale om teknisk rådgivning. Den udbudte rammeaftale omfatter klassisk bygherrerådgivning i forbindelse med udbud af totalrådgivning og totalentreprise samt byggeledelse og tilsyn under udførelse og bistand i forbindelse med aflevering og 1 års eftersyn. Rammeaftalen omfatter herudover granskning af projektmateriale og mindre projekteringsopgaver i forbindelse med fx vinduesudskiftning eller facadeudskiftning.
Vorherige Bekanntmachung: 784435-2024
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud. Ved udvælgelsen blandt de egnede og kvalificerede ansøgere vil Ordregiver vælge de 7 ansøgere, der opfylder mindstekravene for deltagelse og som herudover i lyset af den udbudte opgave har den bedste tekniske og faglige formåen, og som sikrer det bedste konkurrencefelt. Efter end prækvalifikation indsender de prækvalificerede deres tilbud. Efter aflevering af tilbud gennemføres en tilbudspræsentation. Tilbudspræsentationerne vil blive afholdt onsdag den 10. marts 2025 fra kl. 08:00 til 16:00. Der vil blive afsat 40 minutter til hver Tilbudsgiver. Tilbudsgiverne vil her få muligheden for mundtligt at præcisere tilbuddet, herunder forhold, der kan have væsentlig betydning for indholdet af tilbuddet og vurderingen heraf. Tilbudspræsentationerne giver ikke Tilbudsgiverne mulighed for at introducere nye elementer i deres tilbud, men vil udelukkende udgøre et supplement til det af Tilbudsgiverne afgivet skriftlige tilbud. Tilbudspræsentationerne indgår derfor heller ikke særskilt i tilbudsevalueringen. Det forventes, at 2-5 af de væsentligste oplyste nøglepersoner deltager i præsentationen. Tildeling af konkrete opgaver i medfør af rammeaftalen vil ske direkte på baggrund af de i tilbuddene oplyste timepriser og tilbudte CV'er og i henhold til tildelingskriteriet ”bedste forhold mellem pris og kvalitet”.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001