233059-2025 - Ergebnis
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Zakup elektrycznych autobusów wraz z dedykowanym systemem ładowania w celu obniżenia wykorzystania paliw emisyjnych w publicznym transporcie zbiorowym Ostrowa Wielkopolskiego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup elektrycznych autobusów wraz z dedykowanym systemem ładowania w celu obniżenia wykorzystania paliw emisyjnych w publicznym transporcie zbiorowym Ostrowa Wielkopolskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1.1. dostawa 6 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędnym i dodatkowym wyposażeniem, oprogramowaniem i dokumentacją. 1.2. dostawa, montaż i uruchomienie systemu ładowania składającego się z 3 sztuk ładowarek stacjonarnych dwustanowiskowych o łącznej mocy ładowania 300 kW (2 x 50 kW każda z ładowarek) na terenie zajezdni autobusowej Zamawiającego. 2. Konstrukcja autobusów i zastosowane rozwiązania mają gwarantować eksploatację autobusów przy założeniu średnio 70 000 km rocznego przebiegu. 3. Zastosowane rozwiązania techniczne muszą być sprawdzone, wdrożone do produkcji seryjnej, a ich niezawodność musi być potwierdzona przynajmniej w testach eksploatacyjnych. 4. Oferowane autobusy nie mogą być prototypami i muszą znajdować się w bieżącej ofercie sprzedaży oraz muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 roku. Za prototyp uznaje się pierwszy egzemplarz autobusu elektrycznego, wykonany według przygotowanej dokumentacji, na którym dokonuje się prób i badań w celu sprawdzenia poprawności dokumentacji oraz jego funkcjonowania przed uruchomieniem produkcji seryjnej. 5. Konstrukcja oferowanych autobusów oraz wszystkie inne elementy wykonane przez producenta autobusów mają być wykonane z materiałów nierdzewiejących lub trudnordzewiejących. W przypadku zastosowania materiałów trudnordzewiejących, autobus musi posiadać zabezpieczenie antykorozyjne wykonane w zamkniętym cyklu technologicznym. 6. Oferowane autobusy muszą być tak skonstruowane, aby możliwa była ich bezawaryjna długotrwała eksploatacja w temperaturach otaczającego powietrza w miejscach zacienionych od -25oC do +40oC. 7. Zamawiane autobusy mają być wykonane z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć techniki i wiedzy warsztatowej zapewniającej bezawaryjną pracę przy minimalnym nakładzie robót utrzymania bieżącego. Do produkcji mają być wykorzystane materiały sprawdzone i dopuszczone do stosowania w działalności gospodarczej. 8. Autobus ma być napędzany silnikiem elektrycznym o mocy co najmniej 160 kW, zasilanym magazynem energii elektrycznej o pojemności nominalnej min. 300 kWh. 9. Wymagania formalne, parametry techniczne oraz wyposażenie jakie muszą spełniać i posiadać oferowane autobusy wraz z systemem ładowania baterii trakcyjnych określa szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ. 10. Wykonawca zobowiązany jest dokonać uzgodnień z Zamawiającym w okresie pomiędzy podpisaniem umowy a odbiorem, w zakresie i terminach określonych w Załączniku nr 2 do umowy. 11. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarte jest odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, czyli takie, które zagwarantują realizację przedmiotu zamówienia w zgodzie z zapisami opisu przedmiotu zamówienia i zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych. 12. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia zawarte jest odniesienie do określonych etykiet, o których mowa w art. 104 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety. 13. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że dostawy, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety. 14. Wykonawca, w przypadku zamiaru zastosowania rozwiązań równoważnych, zobowiązany jest wskazać te rozwiązania i wykazać, za pomocą dowolnych środków dowodowych, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy. W takiej sytuacji w/w dokumenty będą stanowiły przedmiotowe środki dowodowe. 15. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 16. Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia opisane są w Rozdz. 3 SWZ. Słownik uzupełniający CPV: EA12-8 dla/przystosowane dla osób niepełnosprawnych EA21-5 dla/przystosowane dla osób słabowidzących
Interne Kennung: MZK/AE/6/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 31158000 Ladegeräte, 32441000 Telemetriegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup elektrycznych autobusów wraz z dedykowanym systemem ładowania w celu obniżenia wykorzystania paliw emisyjnych w publicznym transporcie zbiorowym Ostrowa Wielkopolskiego.