See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Miasto Łomża. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.07.2026r. do 30.06.2027r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.07.2026r. do 30.06.2027r. wraz z usługą bilansowania. 2. Zamówienie udzielone zostanie w dwóch częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów, 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2 SWZ. 3. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej w ostatnich 12 miesiącach oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiających działań, o których mowa w art. 37 Ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. 4. Standardy jakościowe: 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz.U 2025 poz. 919) Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. 2024 poz. 904 z późn.zm.). 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 6. Zamawiający Miasto Łomża w niniejszym postępowaniu działa w imieniu własnym oraz na rzecz jednostek organizacyjnych Miasta oraz w imieniu i na rzecz nw. instytucji: 1) Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Długa 13, 18-400 Łomża 2) Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych, ul. Wojska Polskiego 3, 18-400 Łomża, 3) Muzeum Północno – Mazowieckie, ul. Dworna 22 c, 18-400 Łomża 4) Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Plac Niepodległości 14, 18-400 Łomża. 6. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej opisane zostały w Załącznikach nr 1a/1b do SWZ Wykaz punktów poboru. 7. Stosowane okresy rozliczeniowe – 1 m-c. 8. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 9. Usługi dystrybucyjne są świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy zamawiającymi (odbiorcami energii elektrycznej) a OSD. 10. Operator systemu dystrybucyjnego – zgodnie z opisem w Załączniku nr 1a/1b do SWZ kolumna „Operator Systemu Dystrybucyjnego” – PGE Dystrybucja S.A. z siedzibą w Lublinie. 11. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez Odbiorcę ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne rozwiązanie/wygaśnięcie dotychczas obowiązujących umów na sprzedaż energii elektrycznej. 12. Postępowaniem nie zostały objęte PPE, w których energia elektryczna będzie przeznaczona na cele gospodarstwa domowego (grupa taryfowa G). 13. Postępowaniem nie zostały objęte PPE z instalacjami wytwórczymi (w odniesieniu do tych obiektów zamawiający przeprowadza odrębne postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego). 14. Zamawiający posiadają status odbiorcy, wobec czego przysługuje im uprawnienie do zakupu energii od wybranego przez siebie sprzedawcy /art.4j ust.1 Ustawy Pe/.
Interne Kennung: WGK.271.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający prowadzi postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 2. Zamawiający skorzysta z art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj. w pierwszej kolejności zbada i oceni oferty, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 2 661,80 MWh. Dane o zużyciu mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 125 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.07.2026r. do 30.06.2027r. 5. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 1 zamówienia zawartych zostanie 5 umów pomiędzy wykonawcą a: 1) Miastem Łomża, 2) Miejską Biblioteką Publiczną w Łomży, 3) Miejskim Domem Kultury Domem Środowisk Twórczych w Łomży, 4) Muzeum Północno - Mazowieckim w Łomży, 5) Teatrem Lalki i Aktora w Łomży. 6. Uwaga: zmienne moce umowne w trakcie roku w następujących obiektach: PPE: 590543510200640211 oraz PPE: 590543510200010458. 7. Układ pomiarowy z grupą taryfową B jest dostosowany do procedury zmiany sprzedawcy. 8. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej / kompleksowe dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
Interne Kennung: Część 1: Dostawa do lokali i obiektów
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 2 951,63 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 167 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.07.2026r. do 30.06.2027r. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej wygasną ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (Załącznik 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”). 6. W wyniku rozstrzygnięcia postępowania na część 2 zamówienia zawarta zostanie 1 umowa.
Interne Kennung: Część 2: Dostawa dla potrzeb oświetlenia drogowego