2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja i rozbudowa systemów teleinformatycznych Straży Granicznej na potrzeby wzmocnienia zdolności nadzoru granicy z Białorusią i Federacją Rosyjską. Zakup sprzętu radiokomunikacyjnego. Zakup integratorów radiokomunikacyjnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Część 1: Dostawa integratorów radiowych zgodnie z OPZ w ilości 20 kpl. – zam. podstawowe; Dostawa interfejsu umożliwiającego podłączenie do integratora wybranego modelu telefonu – do 120 szt. opcja. Część 2: Dostawa integratorów radiowych zgodnie z OPZ w ilości 6 kpl. – zam. podstawowe; Dostawa interfejsu umożliwiającego podłączenie do integratora wybranego modelu telefonu – do 36 szt. opcja. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawierający wszystkie wymagania Zamawiającego stanowi Załącznik do SWZ. 3. Informuję, że na podstawie art. 24 ust. 1 i art. 33 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. poz. 928) w Komendzie Głównej Straży Granicznej wprowadzono "Wewnętrzną procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych w Komendzie Głównej Straży Granicznej" oraz „Procedurę przyjmowania zgłoszeń zewnętrznych oraz podejmowania działań następczych w Komendzie Głównej Straży Granicznej” 4. Dostęp do szczegółowych informacji można uzyskać pod następującym adresem: https://bip.kgsg.strazgraniczna.pl/s01/zgloszeniaonaruszeniuprawa/21896,Regulacjeprawneiorganizacyjne.html 5. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. Zamawiający wymaga dostarczenia przedmiotu zamówienia do wskazanych miejsc instalacji w jednostkach organizacyjnych Zamawiającego zlokalizowanych na terenie Polski. Lokalizacje dostaw zostaną wskazane Wykonawcy po podpisaniu umowy. Aktualny wykaz obiektów Straży Granicznej jest dostępny na stronie internetowej https://www.strazgraniczna.pl/pl/strazgraniczna/strukturasg.
Interne Kennung: Sprawa nr 16/BF/BŁiI/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Główne aspekty procedury: 1. O zamówienie może się ubiegać Wykonawca, który: 1) nie podlega wykluczeniu: z art. 108 ust. 1 i art. 109 ust. 1 pkt 4, 5 i 7 ustawy Pzp, z art. 7 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) i z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2014 r. Nr 229, str. 1 z późn. zm.), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2022 r. Nr 111, str. 1 z późn. zm.) , przy czym podstawy wykluczenia określono szczegółowo w Sekcji 2.1.6 niniejszego ogłoszenia; 2) spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w Sekcjach 5.1.9 niniejszego ogłoszenia. 2. W celu wstępnego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu i spełnia warunki udziału w postępowaniu, Wykonawca jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą: 1) oświadczenia na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, określonym w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5.1.2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 3, str. 16), przy czym instrukcję wypełnienia jednolitego dokumentu oraz edytowalną wersję formularza jednolitego dokumentu można znaleźć pod adresem: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia natomiast instrukcja przygotowania „JEDZ” w wersji elektronicznej (ESPD) znajduje się na stronie: https://espd.uzp.gov.pl/filter?lang=pl 2) oświadczenia/oświadczeń dotyczącego/ych przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zawierających informacje wskazane w Zał. do SWZ. 3. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia nw. dokumentów: a) informacji z KRK w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp – sporządzonej nie wcześniej niż 6 m-cy przed jej złożeniem; b) informacji z KRK w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 5 i 7 ustawy Pzp; d) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; e) odpisu lub informacji z KRS lub z CEIDG, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 m-ce przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (z zastrzeżeniem art. 127 ust.1 ustawy Pzp), 4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP składa dokumenty zgodnie z §4 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. z 2020 r. poz. 2415 z późn. zm.). Forma dokumentów - zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa integratorów radiowych zgodnie z OPZ w ilości 20 kpl. – zam. podstawowe, Dostawa interfejsu umożliwiającego podłączenie do integratora wybranego modelu telefonu – do 120 szt. opcja.
Beschreibung: Dostawa integratorów radiowych zgodnie z OPZ w ilości 20 kpl. – zam. podstawowe, Dostawa interfejsu umożliwiającego podłączenie do integratora wybranego modelu telefonu – do 120 szt. opcja.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Dostawa interfejsu umożliwiającego podłączenie do integratora wybranego modelu telefonu – do 120 szt. opcja. Szczegółowe warunki określono w SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Zakup integratorów radiowych zgodnie z OPZ w ilości 6 kpl. – zam. podstawowe Zakup interfejsów umożliwiających podłączenie do integratora wybranego modelu radiotelefonu w ilości dp 36 szt. – opcja
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Część 2: Dostawa integratorów radiowych zgodnie z OPZ w ilości 6 kpl. – zam. podstawowe; Dostawa interfejsu umożliwiającego podłączenie do integratora wybranego modelu telefonu – do 36 szt. opcja. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawierający wszystkie wymagania Zamawiającego stanowi Załącznik do SWZ. 3. Informuję, że na podstawie art. 24 ust. 1 i art. 33 ustawy z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz. U. poz. 928) w Komendzie Głównej Straży Granicznej wprowadzono "Wewnętrzną procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych w Komendzie Głównej Straży Granicznej" oraz „Procedurę przyjmowania zgłoszeń zewnętrznych oraz podejmowania działań następczych w Komendzie Głównej Straży Granicznej” 4. Dostęp do szczegółowych informacji można uzyskać pod następującym adresem: https://bip.kgsg.strazgraniczna.pl/s01/zgloszeniaonaruszeniuprawa/21896,Regulacjeprawneiorganizacyjne.html 5. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej znajdują się pod adresem: https://kgsg.ezamawiajacy.pl w zakładce Baza Wiedzy/Instrukcja dla Wykonawcy (Instrukcja użytkownika) oraz w Rozdziale X SWZ. Zamawiający wymaga dostarczenia przedmiotu zamówienia do wskazanych miejsc instalacji w jednostkach organizacyjnych Zamawiającego zlokalizowanych na terenie Polski. Lokalizacje dostaw zostaną wskazane Wykonawcy po podpisaniu umowy. Aktualny wykaz obiektów Straży Granicznej jest dostępny na stronie internetowej https://www.strazgraniczna.pl/pl/strazgraniczna/strukturasg.
Beschreibung der Optionen: Dostawa interfejsu umożliwiającego podłączenie do integratora wybranego modelu telefonu – do 36 szt. opcja.