233726-2026 - Wettbewerb
Polen – Fällen von Bäumen – Wycinka i pielęgnacja drzew i krzewów rosnących wzdłuż ulic w pasie drogowym na terenie miasta Bielska-Białej.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWycinka i pielęgnacja drzew i krzewów rosnących wzdłuż ulic w pasie drogowym na terenie miasta Bielska-Białej.
Beschreibung(I.) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na wycince i pielęgnacji drzew i krzewów rosnących wzdłuż ulic w pasie drogowym na terenie miasta Bielska-Białej. (II.) Procedura: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z Działem II Rozdziałem 3 Oddziałem 2 ustawy Pzp; 2. Oferta, oświadczenia i dokumenty pod rygorem nieważności, winny zostać sporządzone i przekazane Zamawiającemu w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 3. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. Komunikacja w postępowaniu – inna niż składanie ofert - odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub poczty elektronicznej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” lub poczty elektronicznej odbywa się w szczególności składanie wniosków o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej: "SWZ"), przekazywanie wezwań i zawiadomień oraz udzielanie odpowiedzi na przesłane wezwania. Formularze do komunikacji umożliwiają dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy eZamówienia. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy eZamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”; 4. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania i potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy zobowiązani są złożyć wraz z ofertą w szczególności następujące oświadczenia i dokumenty: 1) JEDZ Wykonawcy (każdego z Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia); 2) Oświadczenia Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Szczegółowe wymagania w tym zakresie określają pkt. 8.1.- 8.3. Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ). 5. Informacje dotyczące postaw wykluczenia Wykonawców wskazano w dokumentach zamówienia, w tym w szczególności w pkt 7 Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ): 5.1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca podlega wykluczeniu z postępowania również na podstawie okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz okoliczności wskazanych w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanego w art. 1 pkt 23) Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8.04.2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, zmienionego Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23.10.2025 r. (przesłanki obligatoryjne). 5.2. Zamawiający wykluczy również Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp (przesłanka fakultatywna). 5.3. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp. 5.4. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt. 1), 2) lub 5) lub na podstawie art. 109 ust 1 pkt 4) ustawy Pzp, celem udowodnienia braku podstaw do wykluczenia, może podjąć działania wskazane w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 5.5. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Oferta, oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt 10.4. Instrukcji dla Wykonawców - Rozdział I SWZ (w tym oświadczenie JEDZ Wykonawcy), składane na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt., przy czym zaleca się wykorzystywanie plików w formacie .pdf. Oferta, oświadczenia i dokumenty, o których mowa wyżej, pod rygorem nieważności, winny zostać sporządzone i przekazane Zamawiającemu w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentacji podmiotu – wystawcy dokumentu zgodnie z formą reprezentacji określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej albo przez pełnomocnika. 7. Wykonawca zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5% zaoferowanej ceny brutto (sumy wynagrodzenia za świadczenie podstawowe i wynagrodzenia za świadczenie opcjonalne). Wymagania dotyczące zabezpieczenia wykonania umowy określono w pkt. 21 Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ).
Interne Kennung26/IZ/11/U
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie wycinki i pielęgnacji drzew i krzewów rosnących wzdłuż ulic w pasie drogowym na terenie miasta Bielska-Białej oraz w zakresie nasadzeń drzew i krzewów w pasie drogowym na terenie miasta Bielska-Białej. Zamówienie obejmuje w szczególności: a) wycinkę drzew; b) wycinkę krzewów; c) prześwietlanie i redukcję koron drzew; d) prześwietlanie i redukcję krzewów; e) frezowanie pni drzew; f) przycinanie żywopłotów; g) zrąbkowanie gałęzi; h) interwencyjne nasadzenia drzew i krzewów. Usługa wykonywana będzie na podstawie zleceń. Zlecenia poszczególnych prac do realizacji będą miały formę pisemną. Każde zlecenie będzie określało w szczególności: zakres prac, miejsce ich wykonania oraz termin realizacji, który będzie wiążący dla Wykonawcy. Jeżeli w zleceniu określono wykonanie prac jako ,,pilne”, Wykonawca ma obowiązek przystąpić do realizacji zlecenia zgodnie z wymogami zawartymi w Szczegółowej Specyfikacji Technicznej. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziałach III - V Specyfikacji Warunków Zamówienia. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na świadczenie usług wymienionych pod lit. a) – h) powyżej. Szczegółowe warunki realizacji prawa opcji zostały opisane w Rozdziałach III – V SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby zamówienie było wykonywane w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 30.11.2026 r., z zastrzeżeniem § 4 ust. 2 Wzoru umowy (Rozdział V SWZ).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na świadczenie usług wymienionych w pkt. 4.1 pod lit. a) – h) w Rozdziale I Instrukcji dla Wykonawców, stosownie do treści art. 441 ustawy Pzp. Szczegółowe warunki realizacji prawa opcji zostały opisane w Rozdziałach III – V Instrukcji dla Wykonawców.