2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup urządzeń na potrzeby Urzędu Miejskiego w Sosnowcu w ramach projektu pn. Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Gminie Sosnowiec. FERC.02.02-CS.01-001/23/0725/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024
Beschreibung: OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ: 1.1. Oferta składana jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tzn. opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym). Ofertę należy sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym – Załącznik nr 1 do SWZ. 1.2. Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu ( w zakresie części 1-3)– oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie (części 3) wskazanym w Rozdziale III, ust. 1 SWZ: w zakresie wskazanym w Rozdziale III, ust. 2 SWZ: a) pkt. 2.2. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1) – 6) ustawy Pzp] – oświadczenie należy złożyć w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia [dalej: „JEDZ”] – Załącznik nr 3 do SWZ; b) pkt 2.3. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego] – oświadczenie należy złożyć w formie JEDZ, zaznaczając odpowiednią odpowiedź w części III sekcja D – Załącznik nr 3 do SWZ; c) pkt. 2.4. SWZ [w zakresie podstaw wykluczenia z art. 5k) rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 (Dz.U. L, 2025/2033, 23.10.2025)] – oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Oświadczenia te stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe, wskazane w Rozdziale IV, ust. 2 pkt 2.1. SWZ. 1.3. Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.2. SWZ lit a) – b) należy złożyć w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „Jednolitym Dokumentem”. Wykonawca zobowiązany jest złożyć Jednolity Dokument w zakresie wskazanym w Załączniku nr 3 do SWZ. Zamawiający informuje, iż na stronie Urzędu Zamówień Publicznych znajduje się Instrukcja wypełniania Jednolitego Dokumentu. 1.4. Przedłożony przez Zamawiającego wzór Jednolitego Dokumentu jest zgodny z rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiające standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wypełnić Jednolity Dokument w takim zakresie, aby Zamawiający był w stanie zweryfikować, czy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlega wykluczeniu w zakresie opisanym w niniejszej SWZ. 1.5. Oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV, ust. 1, pkt 1.2. SWZ składają odrębnie: 1) Wykonawca/każdy spośród Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; 2) podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby Wykonawcy. 1.6. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć: 1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale IV, ust. 1: pkt 1.2. a) – b) SWZ – w formie JEDZ (według Załącznika nr 3 do SWZ), oraz pkt 1.2. c) SWZ – na wzorze załączonym do SWZ; 2) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzającego, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania; 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów opisanych w pkt 2); 4) zobowiązanie, o którym mowa w rozdziale I, ust 5 pkt 5.3 oraz 5.4 SWZ w przypadku polegania na zasobach podmiotu udostepniającego zasób Wykonawcy; 5) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: a) pełnomocnictwo, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postepowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno zawierać w szczególności wskazanie: -postępowania o zamówienie publicznego, którego dotyczy, -wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby, -ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego pełnomocnictwa; b) oświadczenie, o którym mowa w rozdziale I ust. 4 pkt 4.4 SWZ (Zamawiający dopuszcza złożenia tego oświadczenia na formularzu ofertowym). 1.7. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w ust. 1.6 pkt. 2), jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 1.8. Zapisy ust. 1.6 pkt 3) stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 1.9. Zapisy ust. 1.6 pkt 3) i pkt 4), ust. 1.7 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp.
Interne Kennung: WZP.271.1.18.2026.JŁ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Podstawa prawna: art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp. Zamawiający wyznacza termin składania ofert nie krótszy niż 15 dni. Podstawa faktyczna: Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało opublikowane pod nr Dz.U. S: 22/2026, 72004-2026. Data publikacji: 02/02/2025 i zawarto w nim wszystkie wymagane informacje do ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, czyli na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Prawo Zamówień publicznych - Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy Pzp z możliwością zastosowania zgodnie z art. 139 ustawy Pzp tzw. „procedury odwróconej”.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31682530 Notstromversorgungsaggregate, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup zarządzalnych urządzeń sieciowych z obsługą VLAN, MACsec, standardu 802.1X na potrzeby piętrowych punktów dystrybucji Urzędu Miejskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup urządzeń na potrzeby Urzędu Miejskiego w Sosnowcu w ramach projektu pn. Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Gminie Sosnowiec. FERC.02.02-CS.01-001/23/0725/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi - Załącznik nr 2 do SWZ (wspólny dla wszystkich części zamówienia) 3. Zamówienie jest dofinansowane z Funduszu Europejskiego na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze, FERC.02.02-CS.01-001/23. Umowa o powierzenie grantu o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23/0725/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024 4. Okres gwarancji dla przedmiotu zamówienia dla części 1 - 24 miesiące 5. Szacunkowa wartość zamówienia dla części 1 wynosi: 24 390,24 zł
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: Zakup centralnego zasilacza awaryjnego UPSa dla serwerowni Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup urządzeń na potrzeby Urzędu Miejskiego w ramach projektu pn. Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Gminie Sosnowiec. FERC.02.02-CS.01-001/23/0725/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi - Załącznik nr 2 do SWZ (wspólny dla wszystkich części zamówienia) 3. Zamówienie jest dofinansowane z Funduszu Europejskiego na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze, FERC.02.02-CS.01-001/23. Umowa o powierzenie grantu o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23/0725/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024 4. Okres gwarancji na przedmiot zamówienia w zakresie części 2 zamówienia wynosi – 36 miesięcy 5. Szacunkowa wartość zamówienia dla części 2 wynosi: 24 390,24 zł
Interne Kennung: Część 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31682530 Notstromversorgungsaggregate
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: Zakup, instalacja oraz konfiguracja systemu kopii bezpieczeństwa (backupu) dla Urzędu Miasta w Sosnowcu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup urządzeń na potrzeby Urzędu Miejskiego w Sosnowcu w ramach projektu pn. Zapewnienie wymaganego poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji w Gminie Sosnowiec. FERC.02.02-CS.01-001/23/0725/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi - Załącznik nr 2 do SWZ (wspólny dla wszystkich części zamówienia) 3. Zamówienie jest dofinansowane z Funduszu Europejskiego na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze, FERC.02.02-CS.01-001/23. Umowa o powierzenie grantu o numerze FERC.02.02-CS.01-001/23/0725/ FERC.02.02-CS.01-001/23/2024 4. Okres gwarancji dla przedmiotu w zakresie części 3 zamówienia wynosi - 24 miesiące 5. Szacunkowa wartość zamówienia dla części 3 wynosi: 370 000,00 zł
Interne Kennung: Część 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung