2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dynamický nákupní systém na dodávky léčivých přípravků
Beschreibung: DNS na zajištění průběžných dodávek léčivých přípravků. Podrobně bude předmět jednotlivých veřejných zakázek zadávaných v DNS, včetně technických, obchodních a smluvních podmínek, vymezen vždy v jednotlivé výzvě k podání nabídek dle § 141 ZZVZ.
Interne Kennung: P26V00000063
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si tímto v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje právo na změnu závazku ze smluv uzavřených na základě jednotlivých výzev k podání nabídek v rámci tohoto DNS. Tato výhrada se vztahuje na všechny dílčí veřejné zakázky zadávané v DNS a její aplikací nebude měněna celková povaha DNS ani jednotlivých zakázek. Zadavatel jako poskytovatel zdravotní péče nevyhnutně potřebuje pro výkon své činnosti, tj. poskytování zdravotních služeb pacientům, aby měl zajištěny pravidelné dodávky léčivých přípravků. Zadavateli je z jeho činnosti známo, že v průběhu plnění rámcových smluv, jejichž předmětem jsou pravidelné dodávky léčivých přípravků, uzavřených na delší období, může dojít mimo jiné ke změně registrace léčivého přípravku, ke změně lékové formy léčivého přípravku, nebo částečnému výpadku dodávek léčivého přípravku z důvodu omezení, přerušení výroby nebo distribuce léčivého přípravku. Aby zadavatel zajistil kontinuitu své činnosti, tj. poskytování zdravotních služeb, a minimalizoval možný negativní dopad shora uvedených skutečností na dodávky léčivých přípravků, vyhrazuje si tuto změnu závazku z rámcových smluv uzavřených dle jednotlivých výzev k podání nabídek. V průběhu účinnosti uzavřené rámcové smlouvy s vybraným dodavatelem dle jednotlivé výzvy k podání nabídky může dojít ke změně dodávky léčivého přípravku z důvodu změny registrace léčivého přípravku, nebo změny jeho lékové formy pouze se souhlasem zadavatele. Změna registrace nebo lékové formy musí být zadavateli oznámena bez zbytečného odkladu, a cena musí být maximálně ve výši nabídkové ceny u měněné položky. Dojde-li v průběhu účinnosti uzavřené rámcové smlouvy s vybraným dodavatelem k dočasné nemožnosti plnění z důvodu spočívajícího na jeho straně, má zadavatel právo zajistit si dodání předmětu plnění od jiného dodavatele (dále také „oslovený dodavatel“). Cena nedodaného předmětu plnění bude stanovena na základě aktuální nabídky osloveného dodavatele.