2. Verfahren
Verfahren
Titel: Multifunkční dům v obci Lhoty u Potštejna
Beschreibung: Předmětem akce je změna stavby před dokončením. Jedná se budovu rozestavěného multifunkčního domu. V současné době jsou v objektu nevyužívané prostory z velké části nedokončené. Z původní části objektu zůstávají obvodové zdi, vnitřní nosné zdi, nosné konstrukce. Materiálově je stávající objekt nedokončeného multifunkčního domu proveden jako zděný, Nosné stropní konstrukce jsou tvořeny Hurdi stropem a sbíjenými vazníky nad prostory sálu. Jedná se o stěnový nosný systém, s obvodovými a středními nosnými zděnými stěnami. Střešní konstrukce je tvořena dřevěnými sbíjenými vazníky – jedná se o pultové střechy s plechovou falcovanou krytinu. Výplně otvorů jsou dřevěná okna a dveře. Stavba není omítnutá. Azbest se ve stavbě vyskytuje v akustickém podhledu. Stavba se nachází v zastavěném území obce. Půdorys objektu SO 01 je tvořen několika obdélníky, střecha má několik úrovní. Objekt bude mít několik výškových úrovní podlahy jak na terénu, tak vyvýšeného pódia a balkonu. Objekt bude mít několik vstupů, které navazují a jednotlivé části. V objektu se budou nacházet šatny, hygienická zázemí vč. hygienických zázemí určených pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, obecní knihovna s internetovou místností, vstupní hala, sál s pódiem, sklady. Multifunkční dům bude propojen se sousedním objektem pohostinství. Veškeré nosné konstrukce objektu budou ponechány. Nové svislé nosné konstrukce nejsou navrženy, pouze budou provedeny zazdívky a dozdívky. Z exteriéru bude zdivo opatřeno KZS z minerální plsti, s finální tenkovrstvou probarvenou omítkou, soklová část zateplena tepelnou izolací z extrudovaného polystyrénu s finální soklovou mozaikovou omítkou, pod úrovní terénu na zateplení přiložena nopová folie. Zateplené budou obvodové stěny tenčí než 450 mm pomocí minerální vlny o tl. desky 160 mm. Vnitřní příčky jsou navrženy z pórobetonu anebo jsou využity prefabrikované koje na rozdělení WC kabin. Nově bude vznikat odkouření. Stávající vodorovnou stropní konstrukci nad sálem tvoří sbíjené vazníky, které zároveň tvoří střechu. Na sbíjené vazníky je namontován podhled z EZALITU B. Azbest bude odstraněn dle všech zásad prací s azbestem. Ve všech ostatních prostorách je stropní konstrukce tvořena z Hurdisek vložených do I nosníků s cementovým potěrem 20 mm. Ve všech místech, kde je nad stropem skladba střechy, je na této skladbě umístěna tepelná izolace 150 mm. V ploše všech střech bude nově přidána tepelná izolace tl. 320 mm nad stávající tep. izolaci z minerální vaty. V objektu se vyskytuje několik schodišť, které propojují jednotlivé části. V současné podobě jsou všechny schodiště vyhotoveny pouze z betonových desek, které jsou po obou stranách podezděny. Vnitřní schodiště budou odložena keramickou dlažbou, vnější bude opatřeno betonovými schodnicemi. Střecha má několik výškových úrovní. Konstrukce krovu je stávající – sbíjené vazníky. Jelikož bude použit falcovaný plech jako krytina, bude pomocí příložek kotvených do stávajících vazníků zvýšen sklon na 6%. Na nově zvýšený sklon budou vráceny původní krokve vodorovně s okapovou hranou, Na ně budou dány kontralatě 60/40, které budou zaklopeny původním bedněním. Po odkrytí bude prověřen stavebně technický stav všech dřevěných prvků statikem, a poté bude rozhodnuto o ponechání nebo případné výměně. Střešní plášť bude z falcovaného plechu tl. 0,7 mm o RŠ 500MM. V celém objektu proběhne vyhotovení nové hydroizolace. Dále bude na HI nově provedena tepelná izolace z podlahového polystyrenu EPS 100. Bude provedena drenáž okolo objektu. V hlavním sále bude jako nášlapná vrstva použita systémová dřevěná palubová podlaha o celkové tloušťce 30 mm. V místnostech hygienického zázemí bude použita jako nášlapná vrstva keramická dlažba, která v místech vysokého namáhání vodou bude doplněna o hydroizolační stěrku. Stávající vnitřní povrchy zděných konstrukcí jsou řešeny omítkami štukovými, které budou částečně ubourány a doplněny novými omítkami štukovými. Dále budou doplněny omítky pod obklady v hyg. zázemí, kde nebyly zatím vůbec realizovány. Na nové zděné stěny bude provedena nová jádrová omítka se štukem. V sociálních zařízeních a v mokrých provozech budou provedeny nové keramické obklady výšky 2,1m. Keramický obklad bude proveden mezi dolními a horními skříňkami kuchyňských linek. Na sále bude vyhotoven obklad stěn do výšky 2,8 m z dřevotřískových dýhovaných desek. Podhledové konstrukce jsou navrženy ve vybraných místnostech. Jsou navrženy z minerálních desek na kovový rošt. Dále je použit akustický podhled v místnosti sálu. Stávající nevyhovující výplně otvorů budou odstraněny a nahrazeny novými. Nová okna budou plastová v imitaci dřeva tmavý dub, vstupní dveře jsou navrženy jako dřevěné.
Interne Kennung: Veřejná zakázka na výběr dodavatele
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45453100 Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Zadávací řízení pro výběr dodavatele stavebních prací