See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 4 000 000,00 zł"
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi pn.: „Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 4.000.000.00zł”, których zakres obejmuje w szczególności: 1) Kredyt długoterminowy w wysokości 4.000.00,00zł (cztery miliony złotych) z przeznaczeniem na : a) Spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych kredytów w wysokości 1 370 758,00zł, b) Finansowanie planowanego deficytu w wysokości 2 629 242,00zł 2) Okres kredytowania do 30.09.2030 roku. 3) Kredyt udzielony w PLN. 4) Wykonawca otworzy rachunek kredytowy najpóźniej w dniu zawarcia umowy i prowadzić go będzie nieodpłatnie w trakcie realizacji niniejszej umowy kredytowej. 5) Wykonawca dokona uruchomienia wszystkich transz kredytu zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego bez naliczania prowizji od niewykorzystanej części kredytu. 6) Wykonawca uruchomi środki kredytu zgodnie z dyspozycjami Zamawiającego bez składania odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu. 7) Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa z dniem 20 grudnia 2024r. 8) Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji z dalszego wykorzystania kredytu. 9) Kwota wykorzystanego kredytu oprocentowana będzie w stosunku rocznym według zmiennej stopy procentowej. Stopa procentowa będzie równa wysokości stawki bazowej WIBOR dla terminu 1 miesięcznego obowiązującej w okresie, za który odsetki są naliczane powiększonej o stałą marżę Wykonawcy, ustalonej na podstawie złożonej oferty. 10) Wysokość stawki bazowej WIBOR dla terminu 1 miesięcznego ustalana jest jako stawka średnia z okresu jednego m-ca i publikowana na koniec każdego okresu przez Bank. 11) Stawka opublikowana obowiązuje od pierwszego dnia rozpoczynającego kolejny okres, tj. pierwszy dzień miesiąca, do ostatniego dnia miesiąca. 12) Odsetki od kredytu naliczane będą w okresach miesięcznych i płatne w okresach miesięcznych do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, na podstawie zawiadomienia przesłanego przez Bank. Dla potrzeb wyliczenia ceny należy przyjąć uruchomienie kredytu w dniu 20 czerwca 2024r. 13) Przy naliczeniu odsetek przyjmuje się, że miesiąc ma rzeczywistą liczbę dni kalendarzowych, a rok rzeczywistą dni w roku tj. 365 lub 366 dni. 14) O wysokości stawki bazowej (WIBOR 1) stanowiącej podstawę obliczenia oprocentowania kredytu w danym miesiącu oraz kwocie naliczonych odsetek za dany miesiąc, Zamawiający będzie powiadamiany pisemnie przez Wykonawcę w terminie do 20 dnia tego miesiąca. 15) Marża Wykonawcy jest stała w umownym okresie kredytowania. 16) Odsetki naliczone będą od faktycznie wykorzystanego kredytu, 17) Spłata kredytu nastąpi w ratach: 1. Do 31 marca 2025 roku – 150.000,00zł 2. Do 30 czerwca 2025 roku – 150.000,00zł 3. Do 31 marca 2026 roku – 150.000,00zł 4. Do 30 czerwca 2026 roku – 150.000,00zł 5. Do 30 września 2026 roku – 100.000,00zł 6. Do 31 grudnia 2026 roku – 100.000,00zł 7. Do 31 marca 2027 roku – 150.000,00zł 8. Do 30 czerwca 2027 roku – 150.000,00zł 9. Do 30 września 2027 roku – 140.000,00zł 10. Do 31 grudnia 2027 roku – 100.000,00zł 11. Do 31 marca 2028 roku – 150.000,00zł 12. Do 30 czerwca 2028 roku – 150.000,00zł 13. Do 30 września 2028 roku – 150.000,00zł 14. Do 31 grudnia 2028 roku – 125.000,00zł 15. Do 31 marca 2029 roku – 185.000,00zł 16. Do 30 czerwca 2029 roku – 200.000,00zł 17. Do 30 września 2029 roku – 200.000,00zł 18. Do 31 grudnia 2029 roku – 200.000,00zł 19. Do 31 marca 2030 roku – 400.000,00zł 20. Do 30 czerwca 2030 roku – 500.000,00zł 21. Do 30 września 2030 roku – 400.000,00zł 18) Zamawiający zastrzega sobie możliwość do zmiany treści umowy w zakresie terminów harmonogramu spłat rat kapitałowych i ich wysokości bez dodatkowych opłat. 19) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu bez dodatkowych kosztów. 20) Zamawiający nie ponosi innych dodatkowych kosztów związanych z obsługą kredytu. 21) Dodatkowo Zamawiający informuje, że: 1) Na wekslu In blanco oraz deklaracji wekslowej Skarbnik dokona kontrasygnaty, 2) Nie posiada zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wobec Urzędu Skarbowego. 22) Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowi weksel in blanco oraz deklaracja wekslowa.
Vorherige Bekanntmachung: 291769-2024
Interne Kennung: IW-ZA.271.5.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.) oraz zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej SWZ. 2. Zamawiający prowadzi postępowanie z wykorzystaniem tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ustawy PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Do czynności podejmowanych przez Zmawiającego i Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy przywołanej ustawy PZP oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie, a w sprawach nieuregulowanych przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1610 ze zm.). 4. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza wysokość progów unijnych o jakich mowa w art. 3 ustawy PZP. 5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 6. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 7. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP. 9. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnieniem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. 10. Zmawiający nie wymaga wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań wynikających z art. 60 i art. 121 PZP. 11. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części i nie dopuszcza składania ofert częściowych UZASADNIENIE: podział na części spowodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia oraz trudności w skoordynowaniu działań rożnych wykonawców, co skutkowałoby nieprawidłową realizacją zamówienia. 12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 13. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust.2 PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: "Udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 4 000 000,00zł"