2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu medycznego dla Brzeskiego Centrum Medycznego w Brzegu w celu poprawy jakości i efektywności opieki kardiologicznej
Beschreibung: Zamówienie zostało podzielone na następujące części zamówienia: 1. Część nr 1: Dostawa ultrasonografu-echokardiografu wg załącznika nr 1.1 do SWZ; 2. Część nr 2: Dostawa aparatury medycznej wg załącznika nr 1.2 do SWZ.
Interne Kennung: PN/2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa ultrasonografu-echokardiografu
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załączniki nr 1.1 do SWZ. 2. Opisane tam parametry stanowią minimalne wymagania jakościowe i techniczne zamawianego asortymentu. 3. Miejsce realizacji: Brzeskie Centrum Medyczne w Brzegu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Mossora 1, 49-301 Brzeg. 4. Dostarczony sprzęt objęty zamówieniem musi gwarantować bezpieczne jego użytkowanie oraz nie może zagrażać zdrowiu użytkowników. 5. Sprzęt będzie pozbawiony wszelkich blokad, kodów serwisowych itp. które po upływie gwarancji utrudniałyby Zamawiającemu dostęp do operacji serwisowych lub naprawę aparatu przez inny niż Wykonawca podmiot w przypadku nie korzystania przez Zamawiającego z serwisu pogwarancyjnego Wykonawcy. 6. Zamawiający dopuszcza sprzęt nie tylko zakupiony przez oficjalny/ autoryzowany kanał sprzedaży, lecz przez każdy legalny kanał sprzedaży, jeśli będzie objęty wymaganą gwarancją/rękojmią w Polsce. Zamawiający nie wymaga, aby Wykonawca był związany jakąkolwiek formą prawną z producentem lub jego przedstawicielem. 7. Sprzęt medyczny musi być oznakowany w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu, jak i producenta. 8. Poprzez dostawę Zamawiający rozumie dostarczenie, wniesienie, montaż, podłączenie oraz uruchomienie sprzętu wraz ze wszystkimi niezbędnymi do jego należytego funkcjonowania elementami wynikającymi z zastosowanego przez Wykonawcę sposobu montażu oraz usunięcie opakowań. Powyższe czynności wykonawca wykonana siłami własnymi i na swój koszt w godzinach pracy Zamawiającego, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu. 9. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonego sprzętu, który tego wymaga. 10. Pozostałe wymagania: Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu na terenie RP i posiadać Deklaracje Zgodności oraz spełniać wymagania odpowiednich norm i przepisów, a w szczególności określonych w: a) Ustawie z 07.04.2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2024r., poz. 1620 z późn. zm.), b) Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 05.11.2010r. w sprawie sposobu kwalifikacji wyrobów medycznych (Dz. U. z 2010r. Nr 215, poz. 1416), c) Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 17.02.2016r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur zgodności wyrobów medycznych (Dz. U. z 2016r. poz. 211). W przypadku zaoferowania sprzętu, które nie jest wyrobem medycznym, Zamawiający odstępuje od konieczności przedstawienia Deklaracji Zgodności i certyfikatu CE.
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa aparatury medycznej
Beschreibung: 1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załączniki nr 1.2 do SWZ. 2. Opisane tam parametry stanowią minimalne wymagania jakościowe i techniczne zamawianego asortymentu. 3. Miejsce realizacji: Brzeskie Centrum Medyczne w Brzegu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, ul. Mossora 1, 49-301 Brzeg. 4. Dostarczony sprzęt objęty zamówieniem musi gwarantować bezpieczne jego użytkowanie oraz nie może zagrażać zdrowiu użytkowników. 5. Sprzęt będzie pozbawiony wszelkich blokad, kodów serwisowych itp. które po upływie gwarancji utrudniałyby Zamawiającemu dostęp do operacji serwisowych lub naprawę aparatu przez inny niż Wykonawca podmiot w przypadku nie korzystania przez Zamawiającego z serwisu pogwarancyjnego Wykonawcy. 6. Zamawiający dopuszcza sprzęt nie tylko zakupiony przez oficjalny/ autoryzowany kanał sprzedaży, lecz przez każdy legalny kanał sprzedaży, jeśli będzie objęty wymaganą gwarancją/rękojmią w Polsce. Zamawiający nie wymaga, aby Wykonawca był związany jakąkolwiek formą prawną z producentem lub jego przedstawicielem. 7. Sprzęt medyczny musi być oznakowany w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja zarówno produktu, jak i producenta. 8. Poprzez dostawę Zamawiający rozumie dostarczenie, wniesienie, montaż, podłączenie oraz uruchomienie sprzętu wraz ze wszystkimi niezbędnymi do jego należytego funkcjonowania elementami wynikającymi z zastosowanego przez Wykonawcę sposobu montażu oraz usunięcie opakowań. Powyższe czynności wykonawca wykonana siłami własnymi i na swój koszt w godzinach pracy Zamawiającego, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu. 9. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązany jest do przeprowadzenia szkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonego sprzętu, który tego wymaga. 10. Pozostałe wymagania: Oferowany przedmiot zamówienia musi być dopuszczony do obrotu na terenie RP i posiadać Deklaracje Zgodności oraz spełniać wymagania odpowiednich norm i przepisów, a w szczególności określonych w: a) Ustawie z 07.04.2022r. o wyrobach medycznych (Dz.U. z 2024r., poz. 1620 z późn. zm.), b) Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 05.11.2010r. w sprawie sposobu kwalifikacji wyrobów medycznych (Dz. U. z 2010r. Nr 215, poz. 1416), c) Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 17.02.2016r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur zgodności wyrobów medycznych (Dz. U. z 2016r. poz. 211). W przypadku zaoferowania sprzętu, które nie jest wyrobem medycznym, Zamawiający odstępuje od konieczności przedstawienia Deklaracji Zgodności i certyfikatu CE.
Interne Kennung: Część nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33123200 Elektrokardiografen