234555-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßenausbesserungsarbeiten – Przebudowa ulic w istniejącym pasie drogowym z podziałem na 3 części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa ulic w istniejącym pasie drogowym z podziałem na 3 części
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie ulic w istniejącym pasie drogowym w Krakowie. Zamówienie podzielone jest na 3 części: • Część 1: al. J. Słowackiego - od ul. Karmelickiej do ul. Łobzowskiej, ul. Zakopiańska od ul. Kąpielowej do węzła A4 (jedna strona). • Część 2: ul. Królewska wewnętrzny sięgacz od nr 24 do nr 42, ul. Królewska wewnętrzny sięgacz od nr 56 do nr 80, ul. Emaus – od ul. Złotej do nr 55a, ul. Mlaskotów od ul. Senatorskiej do ul. Salwatorskiej oraz ul. Senatorska od ul. Mlaskotów do nr 27. • Część 3: ul. G. Herlinga - Grudzińskiego – cały odcinek w kierunku ul. Nowohuckiej, ul. Centralna – od ronda przy ul. Sołtysowskiej do al. Pokoju, ul. Kruszwicka – wybrane odcinki, ul. Piasta Kołodzieja – wybrane odcinki. b) Zakres zamówienia obejmuje wykonanie Dla części 1: • Wykonanie prac przygotowawczych, • wykonanie robót ziemnych, • wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni, • chodników, • parkingów, • wykonanie prac brukarskich, • bitumicznych, • odtworzenie oznakowania poziomego. Dla części 2: • Wykonanie prac przygotowawczych, • wykonanie robót ziemnych, • wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni, • chodników, • parkingów, • wykonanie prac brukarskich, • bitumicznych, • odtworzenie oznakowania poziomego. Dla części 3: • Wykonanie prac przygotowawczych, • wykonanie robót ziemnych, • wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni, • chodników, • parkingów, • wykonanie prac brukarskich, • bitumicznych, • odtworzenie oznakowania poziomego. c) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, dla wszystkich części, - Szczegółowej Specyfikacji technicznych stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ, dla wszystkich części, - Specyfikacji technicznej dla części 1 stanowiącej załącznik nr 8.1 do SWZ, - Specyfikacji technicznej dla części 2 stanowiącej załącznik nr 8.2 do SWZ, - Specyfikacji technicznej dla części 3 stanowiącej załącznik nr 8.3 do SWZ, - Przedmiaru robót dla części 1 stanowiącego załącznik nr 9.1 do SWZ, - Przedmiaru robót dla części 2 stanowiącego załącznik nr 9.2 do SWZ, - Przedmiaru robót dla części 3 stanowiącego załącznik nr 9.3 do SWZ, - Zakresu prac dla części 1 stanowiącego załącznik nr 10.1 do SWZ, - Zakresu prac dla części 2 stanowiącego załącznik nr 10.2 do SWZ, - Zakresu prac dla części 3 stanowiącego załącznik nr 10.3 do SWZ. d) Wymagany okres gwarancji: Minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 60 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 36 miesięcy zostaną odrzucone. e) Rozliczenie prac: • Ilości robót podane w przedmiarze robót są ilościami orientacyjnymi i mogą ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu przez Zamawiającego, w zależności od rzeczywistych potrzeb stwierdzonych w terenie. • Wykonane roboty będą rozliczane kosztorysem powykonawczym, w oparciu o potwierdzony przez osobę nadzorującą obmiar rzeczywiście wykonanych robót oraz ceny jednostkowe netto zawarte w kosztorysie ofertowym. Określona w ofercie cena jednostkowa netto będzie podstawą do rozliczenia prac. • Roboty nie wymienione w przedmiarze robót będą rozliczane na podstawie kalkulacji szczegółowej w oparciu o następujące założenia: nakłady rzeczowe na podstawie KNR lub w przypadku braku odpowiednich pozycji w tym katalogu w kolejności KNP, kalkulacja indywidualna w oparciu o nośniki cenotwórcze użyte do opracowania oferty, a w przypadku ich braku o dane zawarte w „Sekocenbud” za kwartał poprzedzający okres rozliczenia. f) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów, i tym podobnych. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. g) Zamawiający, zgodnie z art. 96 ust. 1 Pzp, wymaga aby Wykonawca dysponował co najmniej 4 samochodami samowyładowczymi min 24 t. skierowanymi do realizacji niniejszego zamówienia z czego co najmniej 50% musi spełniać normę emisji spalin Euro 6, a pozostałe normę emisji spalin co najmniej Euro 4 h) Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane: a) pracownicy niższego szczebla technicznego (organizowanie i realizacja robót budowlanych), b) pracownicy fizyczni (bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych). Uwaga ! Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp przed publikacją ogłoszenia o zamówieniu, przekazał do publikacji w DUUE wstępne ogłoszenie informacyjne o nr 2026/S 27 - 89864 oraz zamieścił je na stronie internetowej zamawiającego: https://zdmk.krakow.pl/zamowienia-publiczne/wstepne-ogloszenia-informacyjne/
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45316213 Installation von Verkehrsleiteinrichtungen, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przebudowa ulic w istniejącym pasie drogowym z podziałem na 3 części: Część 1: al. J. Słowackiego - od ul. Karmelickiej do ul. Łobzowskiej, ul. Zakopiańska od ul. Kąpielowej do węzła A4 (jedna strona).
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie ulic w istniejącym pasie drogowym w Krakowie. Część 1: al. J. Słowackiego - od ul. Karmelickiej do ul. Łobzowskiej, ul. Zakopiańska od ul. Kąpielowej do węzła A4 (jedna strona). b) Zakres zamówienia obejmuje wykonanie Dla części 1: • Wykonanie prac przygotowawczych, • wykonanie robót ziemnych, • wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni, • chodników, • parkingów, • wykonanie prac brukarskich, • bitumicznych, • odtworzenie oznakowania poziomego. c) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, dla wszystkich części, - Szczegółowej Specyfikacji technicznych stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ, dla wszystkich części, - Specyfikacji technicznej dla części 1 stanowiącej załącznik nr 8.1 do SWZ, - Przedmiaru robót dla części 1 stanowiącego załącznik nr 9.1 do SWZ, - Zakresu prac dla części 1 stanowiącego załącznik nr 10.1 do SWZ, d) Wymagany okres gwarancji: Minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 60 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 36 miesięcy zostaną odrzucone. e) Rozliczenie prac: • Ilości robót podane w przedmiarze robót są ilościami orientacyjnymi i mogą ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu przez Zamawiającego, w zależności od rzeczywistych potrzeb stwierdzonych w terenie. • Wykonane roboty będą rozliczane kosztorysem powykonawczym, w oparciu o potwierdzony przez osobę nadzorującą obmiar rzeczywiście wykonanych robót oraz ceny jednostkowe netto zawarte w kosztorysie ofertowym. Określona w ofercie cena jednostkowa netto będzie podstawą do rozliczenia prac. • Roboty nie wymienione w przedmiarze robót będą rozliczane na podstawie kalkulacji szczegółowej w oparciu o następujące założenia: nakłady rzeczowe na podstawie KNR lub w przypadku braku odpowiednich pozycji w tym katalogu w kolejności KNP, kalkulacja indywidualna w oparciu o nośniki cenotwórcze użyte do opracowania oferty, a w przypadku ich braku o dane zawarte w „Sekocenbud” za kwartał poprzedzający okres rozliczenia.
Interne Kennung: 8/II/2026 (część 1)
Los: LOT-0002
Titel: Przebudowa ulic w istniejącym pasie drogowym z podziałem na 3 części: Część 2: ul. Królewska wewnętrzny sięgacz od nr 24 do nr 42, ul. Królewska wewnętrzny sięgacz od nr 56 do nr 80, ul. Emaus – od ul. Złotej do nr 55a, ul. Mlaskotów od ul. Senatorskiej do ul. Salwatorskiej oraz ul. Senatorska od ul. Mlaskotów do nr 27.
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie ulic w istniejącym pasie drogowym w Krakowie. Część 2: ul. Królewska wewnętrzny sięgacz od nr 24 do nr 42, ul. Królewska wewnętrzny sięgacz od nr 56 do nr 80, ul. Emaus – od ul. Złotej do nr 55a, ul. Mlaskotów od ul. Senatorskiej do ul. Salwatorskiej oraz ul. Senatorska od ul. Mlaskotów do nr 27. b) Zakres zamówienia obejmuje wykonanie Dla części 2: • Wykonanie prac przygotowawczych, • wykonanie robót ziemnych, • wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni, • chodników, • parkingów, • wykonanie prac brukarskich, • bitumicznych, • odtworzenie oznakowania poziomego. c) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, dla wszystkich części, - Szczegółowej Specyfikacji technicznych stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ, dla wszystkich części, - Specyfikacji technicznej dla części 2 stanowiącej załącznik nr 8.2 do SWZ, - Przedmiaru robót dla części 2 stanowiącego załącznik nr 9.2 do SWZ, - Zakresu prac dla części 2 stanowiącego załącznik nr 10.2 do SWZ, d) Wymagany okres gwarancji: Minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 60 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 36 miesięcy zostaną odrzucone. e) Rozliczenie prac: • Ilości robót podane w przedmiarze robót są ilościami orientacyjnymi i mogą ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu przez Zamawiającego, w zależności od rzeczywistych potrzeb stwierdzonych w terenie. • Wykonane roboty będą rozliczane kosztorysem powykonawczym, w oparciu o potwierdzony przez osobę nadzorującą obmiar rzeczywiście wykonanych robót oraz ceny jednostkowe netto zawarte w kosztorysie ofertowym. Określona w ofercie cena jednostkowa netto będzie podstawą do rozliczenia prac. • Roboty nie wymienione w przedmiarze robót będą rozliczane na podstawie kalkulacji szczegółowej w oparciu o następujące założenia: nakłady rzeczowe na podstawie KNR lub w przypadku braku odpowiednich pozycji w tym katalogu w kolejności KNP, kalkulacja indywidualna w oparciu o nośniki cenotwórcze użyte do opracowania oferty, a w przypadku ich braku o dane zawarte w „Sekocenbud” za kwartał poprzedzający okres rozliczenia.
Interne Kennung: 8/II/2026 (część 2)
Los: LOT-0003
Titel: Przebudowa ulic w istniejącym pasie drogowym z podziałem na 3 części: Część 3: ul. G. Herlinga - Grudzińskiego – cały odcinek w kierunku ul. Nowohuckiej, ul. Centralna – od ronda przy ul. Sołtysowskiej do al. Pokoju, ul. Kruszwicka – wybrane odcinki, ul. Piasta Kołodzieja – wybrane odcinki.
Beschreibung: 1. Opis przedmiotu zamówienia: a) Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie ulic w istniejącym pasie drogowym w Krakowie. Część 3: ul. G. Herlinga - Grudzińskiego – cały odcinek w kierunku ul. Nowohuckiej, ul. Centralna – od ronda przy ul. Sołtysowskiej do al. Pokoju, ul. Kruszwicka – wybrane odcinki, ul. Piasta Kołodzieja – wybrane odcinki. b) Zakres zamówienia obejmuje wykonanie Dla części 3: • Wykonanie prac przygotowawczych, • wykonanie robót ziemnych, • wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni, • chodników, • parkingów, • wykonanie prac brukarskich, • bitumicznych, • odtworzenie oznakowania poziomego. c) Zamawiający opisał Przedmiot zamówienia za pomocą następujących załączników: - Projektowanych postanowień umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 2 do SWZ, dla wszystkich części, - Szczegółowej Specyfikacji technicznych stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ, dla wszystkich części, - Specyfikacji technicznej dla części 3 stanowiącej załącznik nr 8.3 do SWZ, - Przedmiaru robót dla części 3 stanowiącego załącznik nr 9.3 do SWZ, - Zakresu prac dla części 3 stanowiącego załącznik nr 10.3 do SWZ, d) Wymagany okres gwarancji: Minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy. Maksymalny okres gwarancji wynosi 60 miesięcy. Oferty zawierające okres gwarancji krótszy niż 36 miesięcy zostaną odrzucone. e) Rozliczenie prac: • Ilości robót podane w przedmiarze robót są ilościami orientacyjnymi i mogą ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu przez Zamawiającego, w zależności od rzeczywistych potrzeb stwierdzonych w terenie. • Wykonane roboty będą rozliczane kosztorysem powykonawczym, w oparciu o potwierdzony przez osobę nadzorującą obmiar rzeczywiście wykonanych robót oraz ceny jednostkowe netto zawarte w kosztorysie ofertowym. Określona w ofercie cena jednostkowa netto będzie podstawą do rozliczenia prac. • Roboty nie wymienione w przedmiarze robót będą rozliczane na podstawie kalkulacji szczegółowej w oparciu o następujące założenia: nakłady rzeczowe na podstawie KNR lub w przypadku braku odpowiednich pozycji w tym katalogu w kolejności KNP, kalkulacja indywidualna w oparciu o nośniki cenotwórcze użyte do opracowania oferty, a w przypadku ich braku o dane zawarte w „Sekocenbud” za kwartał poprzedzający okres rozliczenia.
Interne Kennung: 8/II/2026 (część 3)