2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY REGIMIN
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, położonych na terenie gminy Regimin w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu przygotowania do odpowiedniego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania. 2.1 odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych (informacje) 2.1.1. odpadów komunalnych zmieszanych, 2.1.2. odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z podziałem na: - metale i tworzywa sztuczne, - papier i tektura, - szkło - odpady zielone (bioodpady); 2.1.4. odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z nieruchomości zamieszkałych, 2.1.5 wyposażenie w odpowiednie pojemniki przez Wykonawcę punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), który jest zlokalizowany na terenie Gminnej Oczyszczalni Ścieków w miejscowości Targonie. Prowadzeniem PSZOKU zajmuje się Zamawiający. W PSZOKU właściciele nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych będą mogli zostawiać: a) metale i tworzywa sztuczne b) papier i tektura c) szkło d) chemikalia, przeterminowane leki e) odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek f) opakowanie wielomateriałowe g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny h) zużyte baterie i akumulatory i) zużyte opony z samochodów osobowych, j) meble i inne odpady wielkogabarytowe, k) odpady budowlane i rozbiórkowe, l) popiół, m) odzież i tekstylia, n) odpady bio; mieszkańcy nieruchomości zamieszkałych – nieodpłatnie. 2.1.6. Urządzenia do gromadzenia odpadów – kontenery, pojemniki, worki – które zostaną ustawione w miejscach gromadzenia odpadów wskazanych przez Zamawiającego zapewnia Wykonawca. 2.1.7. Rodzaje pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych (nieruchomości zamieszkałe i niezamieszkałe oraz zabudowy wielorodzinnej) oraz odpadów selektywnie zebranych na terenach zabudowy wielorodzinnej i nieruchomościach niezamieszkałych: pojemność - 120 L pojemność - 240 L pojemność - 1100 L 2.1.8. Charakterystyka worków do selektywnej zbiórki odpadów: a) materiał – folia polietylenowa LDPE, b) 120 l grubość minimum 0,080 mm - kolor zielony c) 120 l grubość minimum 0,080 mm - kolor niebieski d) 120 l grubość minimum 0,035 mm - kolor żółty e) 120 l grubość minimum 0,080 mm - worki koloru brązowego na odpady zielone ulegające biodegradacji f) nadruk – jednostronny, kolor nadruku czarny, powierzchnia nadruku minimum 1500 cm2 maksimum 2000 cm2; treść nadruku zostanie przekazana Wykonawcy w ciągu 3 dni po zawarciu umowy . Pojemniki muszą odpowiadać standardom i wymaganiom zawartym w ustawie z dnia 30 sierpnia 2012r. o systemie oceny zgodności (Dz. U. Nr 204, poz. 2048 z późn. zm.) oraz spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 października 2005 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami opakowaniowymi (Dz. U. Nr 219, poz.1858). 2.1.9. Obowiązek mycia i dezynfekcji pojemników i kontenerów są po stronie właściciela nieruchomości. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został przedstawiony w SWZ w rozdziale III OPZ - opis przedmiotu zamówienia oraz w Formularzu cenowym i wzorze umowy. W załączniku nr 11 do SWZ zostały przedstawione rodzaje i ilości odpadów odebranych z terenu gminy Regimin w latach 2022, 2023 i 2024
Interne Kennung: IDB.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, położonych na terenie gminy Regimin w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu przygotowania do odpowiedniego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania. 2.1 odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych (informacje) 2.1.1. odpadów komunalnych zmieszanych, 2.1.2. odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z podziałem na: - metale i tworzywa sztuczne, - papier i tektura, - szkło - odpady zielone (bioodpady); 2.1.4. odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z nieruchomości zamieszkałych, 2.1.5 wyposażenie w odpowiednie pojemniki przez Wykonawcę punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), który jest zlokalizowany na terenie Gminnej Oczyszczalni Ścieków w miejscowości Targonie. Prowadzeniem PSZOKU zajmuje się Zamawiający. W PSZOKU właściciele nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych będą mogli zostawiać: a) metale i tworzywa sztuczne b) papier i tektura c) szkło d) chemikalia, przeterminowane leki e) odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek f) opakowanie wielomateriałowe g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny h) zużyte baterie i akumulatory i) zużyte opony z samochodów osobowych, j) meble i inne odpady wielkogabarytowe, k) odpady budowlane i rozbiórkowe, l) popiół, m) odzież i tekstylia, n) odpady bio; mieszkańcy nieruchomości zamieszkałych – nieodpłatnie. 2.1.6. Urządzenia do gromadzenia odpadów – kontenery, pojemniki, worki – które zostaną ustawione w miejscach gromadzenia odpadów wskazanych przez Zamawiającego zapewnia Wykonawca. 2.1.7. Rodzaje pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych (nieruchomości zamieszkałe i niezamieszkałe oraz zabudowy wielorodzinnej) oraz odpadów selektywnie zebranych na terenach zabudowy wielorodzinnej i nieruchomościach niezamieszkałych: pojemność - 120 L pojemność - 240 L pojemność - 1100 L 2.1.8. Charakterystyka worków do selektywnej zbiórki odpadów: a) materiał – folia polietylenowa LDPE, b) 120 l grubość minimum 0,080 mm - kolor zielony c) 120 l grubość minimum 0,080 mm - kolor niebieski d) 120 l grubość minimum 0,035 mm - kolor żółty e) 120 l grubość minimum 0,080 mm - worki koloru brązowego na odpady zielone ulegające biodegradacji f) nadruk – jednostronny, kolor nadruku czarny, powierzchnia nadruku minimum 1500 cm2 maksimum 2000 cm2; treść nadruku zostanie przekazana Wykonawcy w ciągu 3 dni po zawarciu umowy . Pojemniki muszą odpowiadać standardom i wymaganiom zawartym w ustawie z dnia 30 sierpnia 2012r. o systemie oceny zgodności (Dz. U. Nr 204, poz. 2048 z późn. zm.) oraz spełniać wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 25 października 2005 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami opakowaniowymi (Dz. U. Nr 219, poz.1858). 2.1.9. Obowiązek mycia i dezynfekcji pojemników i kontenerów są po stronie właściciela nieruchomości. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został przedstawiony w SWZ w rozdziale III OPZ - opis przedmiotu zamówienia oraz w Formularzu cenowym i wzorze umowy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie szacunkowych mas odpadów przewidzianych do odbioru, w okresie określonym w § 2 ust. 1 i 2. 2. Skorzystanie z Opcji nie może spowodować wzrostu całkowitego maksymalnego zobowiązania Zamawiającego, o którym mowa w § 4 ust. 3 Umowy o więcej niż 20%. Wartość Opcji będzie odnoszona każdorazowo do wartości określonej w § 4 ust. 3 Umowy na dzień jej zawarcia, niezależnie od ewentualnych zmian i waloryzacji tej wartości w toku obowiązywania Umowy. 3. Zamawiający przekaże Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z Opcji nie później niż w terminie 40 dni od dnia otrzymania od Wykonawcy prawidłowo wystawionej faktury po zaakceptowaniu przez Zamawiającego Raportu Miesięcznego za miesiąc, w którym zrealizowano odbiór odpadów o wartości stanowiącej 80% wartości określonej w § 4 ust. 3 Umowy. 4. Zamawiający może skorzystać z Opcji jednorazowo na całą wartość Opcji lub w kilku częściach. W przypadku realizacji Opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia, nie później niż przed wyczerpaniem się 80% wartości uruchomionej części Opcji wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 5. Prawo skorzystania z Opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania zamówienia objętego Opcją. 6. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za usługi faktycznie zrealizowane na podstawie Opcji, stanowiące iloczyn masy odpadów odebranych i przekazanych do zagospodarowania oraz odebranych i zagospodarowanych i wskazanych w § 4 ust. 3 cen jednostkowych.