234745-2026 - Ergebnis
Polen – Straßenbauarbeiten – Budowa, przebudowa, remonty wybranych odcinków dróg w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa, modernizacja odcinków dróg gminnych i powiatowych w Dąbrowie Górniczej” oraz zadania pn. „Remonty wybranych odcinków dróg i chodników”.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa, przebudowa, remonty wybranych odcinków dróg w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa, modernizacja odcinków dróg gminnych i powiatowych w Dąbrowie Górniczej” oraz zadania pn. „Remonty wybranych odcinków dróg i chodników”.
BeschreibungI. Budowa, przebudowa, remonty wybranych odcinków dróg w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa, modernizacja odcinków dróg gminnych i powiatowych w Dąbrowie Górniczej” oraz zadania pn. „Remonty wybranych odcinków dróg i chodników” 1. Przedmiotem postępowania jest sukcesywne, wynikające z bieżących potrzeb Zamawiającego przeprowadzanie budowy, przebudowy i remontów dróg. Zamawiający przewiduje, że poszczególne roboty będą zlecane w zależności od zakresu rzeczowego zadania oraz bieżących potrzeb i będą polegały na przeprowadzeniu robót: 1. Utwardzenie drogi a) rozbiórki krawężników, obrzeży, podbudowy, b) wyrównanie podbudowy, c) wykonanie warstwy odcinającej z piasku, d) wykonanie warstw podbudowy z kruszywa łamanego, e) wykonanie nawierzchni z frezu, 2. Wymiana nawierzchni asfaltobetonowej a) rozbiórki krawężników, obrzeży, podbudowy, b) frezowanie nawierzchni, c) wykonanie warstwy MCE, d) ułożenie warstwy wiążącej, e) ułożenie warstwy ścieralnej, f) wymiana krawężników, g) regulacja wypustów, h) regulacja studni, i) wykonanie oznakowania poziomego w technologii cienkowarstwowej i grubowarstwowej, 3. Przebudowa/budowa drogi KR2 a) frezowanie nawierzchni, b) rozbiórki krawężników, obrzeży, podbudowy, c) roboty pomiarowe – trasa drogi w terenie, d) roboty ziemne wykonywane mechanicznie e) wykonanie warstw podbudowy z kruszywa łamanego, f) ułożenie warstwy wiążącej, g) ułożenie warstwy ścieralnej, h) wykonanie oznakowania poziomego w technologii cienkowarstwowej i grubowarstwowej, 4. Przebudowa/budowa drogi KR3 a) frezowanie nawierzchni, b) rozbiórki krawężników, obrzeży, podbudowy, c) roboty pomiarowe – trasa drogi w terenie, d) roboty ziemne wykonywane mechanicznie, e) wykonanie warstw podbudowy z kruszywa łamanego, f) ułożenie warstwy wiążącej, g) ułożenie warstwy ścieralnej, h) zabudowa krawężnika dwustronnie wraz z ławą, i) wykonanie oznakowania poziomego w technologii cienkowarstwowej i grubowarstwowej. 5. Inne roboty wynikłe w trakcie realizacji zamówienia niezbędne do jego prawidłowej realizacji. 2. Zamówienie będzie realizowane na podstawie: 1) specyfikacji warunków zamówienia, 2) postanowień zawartych w treści przyszłej umowy, 3) przedmiarów robót, 4) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót. 3. Zamówienie musi być realizowane zgodnie z: 1) Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, 2) Ustawą z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, 3) Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, 4) Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, 5) Szczegółowy zakres robót do realizacji opisany został za pomocą przedmiaru robót, STWiOR, stanowiących załącznik nr 10 do SWZ. Uwaga: Ilekroć w treści niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) wskazano akty prawne należy przyjąć, że zostały one przywołane w brzmieniu aktualnym na dzień wszczęcia przedmiotowego postępowania. II. GWARANCJA I RĘKOJMIA 1. Na wykonaną robotę Wykonawca udzieli gwarancji zgodnie z deklaracją ofertową na okres 3 albo 4 albo 5 lat licząc od daty podpisania przez obie strony protokołu odbioru robót. 2. Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi rozszerza się na okres gwarancji. 3. Szczegółowe regulacje w tym zakresie zawarte zostały w projekcie umowy stanowiącym załącznik numer 7 do specyfikacji warunków zamówienia. III. ROZWIĄZANIA RÓWNOWAŻNE 1. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub roboty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych i tym podobne. 2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 3. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w artykule 101 ustęp 1 punkt 2 oraz ustęp 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. 4. Gdziekolwiek w dokumentach przetargowych powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów o ile w warunkach kontraktu nie postanowiono inaczej. 5. W przypadku gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i zatwierdzenia. Różnice pomiędzy powołanymi normami a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę. IV. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA 1. Termin rozpoczęcia obowiązywania umowy: od daty jej zawarcia 2. Termin zakończenia obowiązywania umowy: 32 miesiące od daty zawarcia umowy. V. WYMAGANIA W ZAKRESIE ZATRUDNIANIA PRZEZ WYKONAWCĘ LUB PODWYKONAWCĘ OSÓB NA PODSTAWIE STOSUNKU PRACY 1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i Podwykonawcę/ów na podstawie umowy o prace w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku- Kodeks pracy robotników budowlanych wykonujących prace drogowe. 2. Powyższy wymóg nie dotyczy kierownika budowy. 4. Szczegółowe regulacje w tym zakresie zawarte zostały w paragrafie 4 projektu umowy stanowiącym załącznik numer 7 do specyfikacji warunków zamówienia (...)
Vorherige Bekanntmachung78391-2026
Interne KennungZP.WID.271.4.1.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten Verfahrensart. 138 ust.4 ustawy Pzp.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45112210 Mutterbodenabtrag
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionennie dotyczy