235039-2025 - Wettbewerb
Polen – Nadeln für medizinische Zwecke – Dostawa igieł do biopsji wraz z dzierżawą sprzętu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa igieł do biopsji wraz z dzierżawą sprzętu
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa igieł do biopsji wraz z dzierżawą systemu na potrzeby „Szpitala Miejskiego w Rabce – Zdroju” Sp. z o.o., których szczegółowy opis, a także zakres ilościowy i asortymentowy wyszczególniony został w formularzu asortymentowo-cenowym, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2. Podane ilości w załączniku nr 1 do SWZ należy traktować jako szacunkowe potrzeby w okresie trwania zamówienia, służące określeniu ceny oferty, tj. ustaleniu szacunkowego wynagrodzenia Wykonawcy. Zamawiający zastrzega sobie prawo rezygnacji z zakupu części asortymentu. Zakup każdego asortymentu uzależniony będzie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego (aktualnego stanu pacjentów i uzasadnienia medycznego). Zapotrzebowanie na poszczególne pozycje asortymentowe jest ściśle uzależnione od obłożenia poszczególnych oddziałów Szpitala i rodzaju jego pacjentów. 3. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości zamawianego asortymentu pomiędzy poszczególnymi pozycjami przedmiotu zamówienia w pakiecie. 4. Oferowany przez Wykonawcę: • towar musi spełniać wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w tym warunki określone w formularzu asortymentowo-cenowym - załącznik nr 1 SWZ; • być nowy, nie używany należytej jakości, wolny od jakichkolwiek wad fizycznych, wad prawnych i roszczeń osób trzecich oraz spełniać wszelkie wymagania według polskiego prawa, w szczególności określone w ustawie o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1620, z późn. zm.), rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5.04.2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, w tym w zakresie jakości oraz dopuszczenia do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, • towar posiadał minimalny termin ważności - nie krótszy niż ¾ nominalnego okresu ważności producenta. • przedmiot zamówienia (opakowania jednostkowe oraz zbiorcze) powinien być zaopatrzony w etykietę handlową sporządzoną w języku polskim, zawierającą niezbędne informacje potrzebne do bezpiecznego używania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Jeśli oryginalna dokumentacja jest sporządzona w innym języku, to Wykonawca dostarczy wraz z oryginałem tłumaczenie na język polski. • towar musi odpowiadać standardom jakościowym i technicznym, wynikającym z funkcji i przeznaczenia, − na co Wykonawca posiada wszystkie aktualne dokumenty, które w każdej chwili na żądanie Zamawiającego przedłoży do wglądu. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe u Zamawiającego lub osób trzecich w związku z zastosowaniem dostarczonego przez Wykonawcę towaru niespełniającego przedmiotowych wymogów. 5. Dostawa przedmiotu zamówienia będzie odbywać się sukcesywnie, w ilości i asortymencie zgodnym z zapotrzebowaniem Zamawiającego, na koszt i ryzyko Wykonawcy transportem własnym lub za pośrednictwem profesjonalnego przewoźnika lub spedytora do siedziby Zamawiającego. Aktualne miejsce dostawy: ul. Słoneczna 3, 34 – 700 Rabka – Zdrój. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany lokalizacji siedziby w trakcie obowiązywania umowy na czas remontu i rozbudowy szpitala (Rabka – Zdrój lub okolice). 6. Dostarczony przedmiot zamówienia musi posiadać wszelkie wymagane prawem dokumenty, w szczególności aktualne deklaracje zgodności, certyfikaty, oznakowanie i dokumenty stwierdzające dopuszczenie do użytku na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie obowiązującymi przepisami prawa i normami, w tym przepisami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, spełniać wymagania stawiane dla materiałów stosowanych w obiektach użyteczności publicznej służby zdrowia oraz inne wymagania (normy, parametry), określone przez Zamawiającego w załączniku nr 1B do SWZ. Wszystkie urządzenia, materiały, wyposażenie, akcesoria etc. muszą. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest okazać wszelkie wymagane prawem dokumenty. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, minimalne wymagania, parametry techniczne, funkcjonalne i użytkowe, jakie spełniać musi przedmiot zamówienia oraz warunki realizacji i dostawy określa formularz asortymentowo-cenowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz projektowane postanowienia umowne, które stanowią załącznik 7 do SWZ. Opis ten należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi, np. wynikiem udzielonych wyjaśnień na zapytania Wykonawców. Zakres zamówienia przedstawia również dokumentacja projektowa, która stanowi załącznik nr 2 do niniejszej SWZ. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo zwrócenia się do wykonawców na etapie badania i oceny ofert, a także w trakcie trwania umowy o przedłożenie charakterystyk oferowanych produktów oraz dokumentów dopuszczających do obrotu i używania na terenie Polski oferowanych produktów.
Interne Kennung: 26.1.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert został skrócony o 5 dni, gdyż składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, wskazano w rozdziale 3 SWZ. 2. Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. Spółki cywilne/konsorcja) są zawarte w rozdziale 13 SWZ. 3. Opis sposobu przygotowania i składania ofert został określony w rozdziale 20 SWZ. 4. Opis sposobu obliczenia ceny został wskazany w rozdziale 22 SWZ. 5. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert wskazano w pkt. 23 SWZ. Główne aspekty procedury zostały ujęte w Specyfikacji Warunków Zamówienia i załącznikach do niej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach realizacji niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 Pzp, w zakresie, którego Zamawiający przewiduje zwiększenie ilości asortymentu w ilości nie większej niż 30% zamówienia podstawowego, na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umownych.