2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie”. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego klasy ciężkiej (rok produkcji min. 2026), przeznaczonego do prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych, w tym działań specjalnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi i normami PN-EN 1846-1 oraz PN-EN 1846-2. Pojazd musi być wykonany, wyposażony i dopuszczony do użytkowania jako pojazd uprzywilejowany, zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym oraz rozporządzeniem MSWiA dotyczącym wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego. Zamawiany samochód powinien posiadać podwozie z napędem 4×4, silnik Diesla o mocy min. 309 kW i momencie obrotowym min. 1900 Nm, spełniający normy emisji spalin EURO 6. Masa rzeczywista pojazdu gotowego do akcji nie może przekraczać 26 000 kg. Kabina w układzie miejsc 1+1+4 musi być wyposażona w systemy bezpieczeństwa, klimatyzację, niezależne ogrzewanie, radiotelefon przewoźny z instalacją antenową MSWiA, tablet do obsługi systemu e-Remiza, uchwyty na aparaty ODO oraz szafkę kabinową z zasilaniem do ładowania sprzętu. Samochód ma być wyposażony w komplet sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej pojazdu uprzywilejowanego, w tym: belkę LED niskoprofilową, lampy przednie ostrzegawcze, dodatkowe lampy niebieskie na owiewkach, lampy boczne, tylną falę świetlną oraz sygnały cofania. Wymagane jest także wyposażenie pojazdu w kamerę cofania, dodatkowy głośnik i mikrofon w przedziale autopompy, a także pełen zestaw kontrolek i sygnalizacji w kabinie kierowcy. Zabudowa pożarnicza musi zostać wykonana z materiałów odpornych na korozję (stal nierdzewna, aluminium, kompozyty), posiadać minimum trzy skrytki z każdej strony i jedną tylną (układ 3+3+1) oraz dach wykonany jako podest roboczy z antypoślizgową powierzchnią. Skrytki powinny być zamykane żaluzjami aluminiowymi, wyposażone w oświetlenie LED, podesty robocze, odwodnienie oraz elementy ułatwiające ergonomiczne rozmieszczenie sprzętu, w tym szuflady, półki regulowane, regały obrotowe oraz wysuwane tace. Samochód musi posiadać zbiornik wody o pojemności min. 5000 l (kompozytowy, z falochronami) oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10% zbiornika wody. Układ wodno-pianowy powinien umożliwiać pełne odwodnienie i być zabezpieczony przed zamarzaniem. Autopompa dwuzakresowa musi mieć wydajność min. 3300 l/min przy 0,8 MPa oraz min. 370 l/min przy 4 MPa w wysokim ciśnieniu, z automatyką stabilizacji ciśnienia oraz zestawem urządzeń kontrolno-sterowniczych. Wymagana jest możliwość napełniania zbiornika wodnego z hydrantu, dozownik środka pianotwórczego (3% i 6%) oraz wysoka odporność układu na działanie środków pianotwórczych. Pojazd powinien być wyposażony w linię szybkiego natarcia o długości 60 m z podwójnym napędem zwijadła (elektryczny i ręczny) oraz instalację zraszaczową z min. 4 zraszaczami uruchamianymi z kabiny kierowcy. Na dachu należy zamontować skrzynię sprzętową z oświetleniem i wentylacją oraz działko wodno-pianowe. Dodatkowo pojazd musi posiadać pneumatyczny maszt oświetleniowy o wysokości min. 4,5 m i łącznym strumieniu świetlnym min. 30 000 lm. Zamówienie obejmuje również wszystkie akcesoria, układy, instalacje i elementy wyposażenia przewidziane przez producenta dla pełnej funkcjonalności pojazdu oraz spełnienia wymagań ergonomicznych, użytkowych i bezpieczeństwa, umożliwiających natychmiastowe wykorzystanie samochodu w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Zamówienie obejmuje również wyposażenie dodatkowe przewidziane dla samochodu, w tym między innymi: Pilarka łańcuchowa do drewna akumulatorowa Pilarka ratownicza akumulatorowa Pożarniczy wąż tłoczny do pomp W-75-20-ŁA Pożarniczy wąż tłoczny do pomp W-52-20-ŁA Przenośny akumulatorowy zestaw oświetleniowy na statywie z reflektorami Drabina wysuwana 3-przęsłowa
Interne Kennung: OSP.5543.1.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie”. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego klasy ciężkiej (rok produkcji min. 2026), przeznaczonego do prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych, w tym działań specjalnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi i normami PN-EN 1846-1 oraz PN-EN 1846-2. Pojazd musi być wykonany, wyposażony i dopuszczony do użytkowania jako pojazd uprzywilejowany, zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym oraz rozporządzeniem MSWiA dotyczącym wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego. Zamawiany samochód powinien posiadać podwozie z napędem 4×4, silnik Diesla o mocy min. 309 kW i momencie obrotowym min. 1900 Nm, spełniający normy emisji spalin EURO 6. Masa rzeczywista pojazdu gotowego do akcji nie może przekraczać 26 000 kg. Kabina w układzie miejsc 1+1+4 musi być wyposażona w systemy bezpieczeństwa, klimatyzację, niezależne ogrzewanie, radiotelefon przewoźny z instalacją antenową MSWiA, tablet do obsługi systemu e-Remiza, uchwyty na aparaty ODO oraz szafkę kabinową z zasilaniem do ładowania sprzętu. Samochód ma być wyposażony w komplet sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej pojazdu uprzywilejowanego, w tym: belkę LED niskoprofilową, lampy przednie ostrzegawcze, dodatkowe lampy niebieskie na owiewkach, lampy boczne, tylną falę świetlną oraz sygnały cofania. Wymagane jest także wyposażenie pojazdu w kamerę cofania, dodatkowy głośnik i mikrofon w przedziale autopompy, a także pełen zestaw kontrolek i sygnalizacji w kabinie kierowcy. Zabudowa pożarnicza musi zostać wykonana z materiałów odpornych na korozję (stal nierdzewna, aluminium, kompozyty), posiadać minimum trzy skrytki z każdej strony i jedną tylną (układ 3+3+1) oraz dach wykonany jako podest roboczy z antypoślizgową powierzchnią. Skrytki powinny być zamykane żaluzjami aluminiowymi, wyposażone w oświetlenie LED, podesty robocze, odwodnienie oraz elementy ułatwiające ergonomiczne rozmieszczenie sprzętu, w tym szuflady, półki regulowane, regały obrotowe oraz wysuwane tace. Samochód musi posiadać zbiornik wody o pojemności min. 5000 l (kompozytowy, z falochronami) oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności min. 10% zbiornika wody. Układ wodno-pianowy powinien umożliwiać pełne odwodnienie i być zabezpieczony przed zamarzaniem. Autopompa dwuzakresowa musi mieć wydajność min. 3300 l/min przy 0,8 MPa oraz min. 370 l/min przy 4 MPa w wysokim ciśnieniu, z automatyką stabilizacji ciśnienia oraz zestawem urządzeń kontrolno-sterowniczych. Wymagana jest możliwość napełniania zbiornika wodnego z hydrantu, dozownik środka pianotwórczego (3% i 6%) oraz wysoka odporność układu na działanie środków pianotwórczych. Pojazd powinien być wyposażony w linię szybkiego natarcia o długości 60 m z podwójnym napędem zwijadła (elektryczny i ręczny) oraz instalację zraszaczową z min. 4 zraszaczami uruchamianymi z kabiny kierowcy. Na dachu należy zamontować skrzynię sprzętową z oświetleniem i wentylacją oraz działko wodno-pianowe. Dodatkowo pojazd musi posiadać pneumatyczny maszt oświetleniowy o wysokości min. 4,5 m i łącznym strumieniu świetlnym min. 30 000 lm. Zamówienie obejmuje również wszystkie akcesoria, układy, instalacje i elementy wyposażenia przewidziane przez producenta dla pełnej funkcjonalności pojazdu oraz spełnienia wymagań ergonomicznych, użytkowych i bezpieczeństwa, umożliwiających natychmiastowe wykorzystanie samochodu w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Zamówienie obejmuje również wyposażenie dodatkowe przewidziane dla samochodu, w tym między innymi: Pilarka łańcuchowa do drewna akumulatorowa Pilarka ratownicza akumulatorowa Pożarniczy wąż tłoczny do pomp W-75-20-ŁA Pożarniczy wąż tłoczny do pomp W-52-20-ŁA Przenośny akumulatorowy zestaw oświetleniowy na statywie z reflektorami Drabina wysuwana 3-przęsłowa