2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA CENTRALI INTENSYWNEGO NADZORU Z KARDIOMONITORAMI NA 12 STANOWISK realizowana przy wsparciu środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności pn. „Wzmocnienie potencjału diagnostycznego UCMMiT w Gdyni w ramach Krajowej Sieci Kardiologicznej – OK I
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa centrali intensywnego nadzoru kardiologicznego do monitorowania funkcji życiowych pacjenta na 12 stanowisk, z kardiomonitorami – 6 stanowisk monitorowanych stacjonarnie oraz 6 stanowisk monitorowanych telemetrycznie 2. Przedmiot zamówienia musi: a) być fabrycznie nowy, rok produkcji 2025, nie powystawowy, nieużywany wcześniej do prezentacji, kompletny i po uruchomieniu gotowy do pracy zgodnie z przeznaczeniem bez konieczności dokonywania żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji, bezpieczny dla pacjentów i personelu medycznego, b) pochodzić z bieżącej produkcji seryjnej, bez wprowadzania jakichkolwiek zmian i modyfikacji w aparacie na potrzeby wyłącznie niniejszego zamówienia, c) być wprowadzony przed terminem składania ofert do obrotu i na rynek Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z prawem polskim, d) posiadać datę produkcji widoczną na obudowie, e) być wyprodukowany zgodnie z wymogami zasadniczymi i normami bezpieczeństwa określonymi dla wyrobów medycznych w przepisach prawa Unii Europejskiej i w przepisach prawa polskiego, f) być zgodny z wymaganiami określonymi w ustawie z dnia 07 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych, g) spełniać wymagania prawa polskiego na dzień odbioru przez Zamawiającego, h) posiadać min. 24 miesięczną gwarancję, zgodnie z zapisami wzoru umowy. 3. Sprzęt powinien być wykonany z materiałów odpornych na mycie środkami myjącymi i dezynfekcyjnymi – nie mogą zmieniać się parametry użytkowe pod wpływem działania takich środków. Sprzęt powinien posiadać zabezpieczenia przed niewłaściwym jego zastosowaniem. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera a) załącznik nr 2 do SWZ / do wzoru umowy pn. Opis przedmiotu zamówienia/Zestawienie parametrów technicznych wymaganych, 5. Wykonawca jest zobowiązany udzielić co najmniej 24 miesięcznej gwarancji na przedmiot zamówienia. Niezależnie od gwarancji wykonany przedmiot zamówienia objęty jest takim samym okresem rękojmi. 6. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ. 7. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia odniesiono się do jakichkolwiek norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp – należy przyjąć, że odniesieniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”, co oznacza, że zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a nazwy własne są użyte jedynie w celu sprecyzowania wymagań jakościowych, technicznych i technologicznych Zamawiającego. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 8. Miejscem dostawy zamówienia jest siedziba Zamawiającego przy ul. Powstania Styczniowego 9b, 81-519 Gdynia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33195200 Überwachungsstation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej. 2. Podstawa prawna prowadzenia postępowania: ustawa z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych, zwana dalej „ustawą”. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy, o wartości przekraczającej progi unijne, tj. kwotę 140.000 euro. 4. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 5. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Postępowanie prowadzone jest z poszanowaniem zasad horyzontalnych, tym samym Wykonawcy składając ofertę potwierdzają oświadczeniem (zał. 1 do SWZ z odpowiednim oświadczeniem z zał. 1B do SWZ), że została ona przygotowana w poszanowaniu dla zasad horyzontalnych oraz w przypadku wyboru ich oferty realizacja zamówienia nastąpi z poszanowaniem m.in. tych zasad tj. a) zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem spełnienia wymagań określonych w Standardach dostępności dla polityki spójności 2021-2027; b) zasady równości kobiet i mężczyzn; c) zasady zrównoważonego rozwoju; d) zasady długotrwałego wpływu przedsięwzięcia na wydajność i odporność gospodarki polskiej e) zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH - Do Not SignificantHarm). Zamawiający wymaga, aby niniejsze zamówienie było realizowane zgodnie z wymogami zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Wykonawca jest odpowiedzialny za gromadzenie niezbędnych informacji dotyczących zgodności z zasadą DNSH w ramach realizacji umowy i przedstawianie ich w ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „Wzmocnienie potencjału diagnostycznego UCMMiT w Gdyni w ramach Krajowej Sieci Kardiologicznej – OK I” na każde żądanie Zamawiającego, jak i składając stosowne oświadczenie, potwierdzające realizację przedsięwzięcia zgodnie z zasadą DNSH, z fakturą. 7. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach Krajowego Programu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Wzmocnienie potencjału diagnostycznego UCMMiT w Gdyni w ramach Krajowej Sieci Kardiologicznej – OK I”, Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” 8. Zamawiający ma prawo do zastosowania przesłanki określonej w art. 257 pzp, tj. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia nie zostaną mu przyznane.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy