235647-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Utrzymanie zieleni i terenów rekreacyjno-sportowych oraz utrzymanie elementów małej architektury na terenie gminy Kosakowo w latach 2026-2028, z podziałem na 3 części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie zieleni i terenów rekreacyjno-sportowych oraz utrzymanie elementów małej architektury na terenie gminy Kosakowo w latach 2026-2028, z podziałem na 3 części
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest usługa utrzymania drzewostanu, zieleni, terenów rekreacyjno-sportowych oraz utrzymanie elementów małej architektury na terenie gminy Kosakowo w latach 2026-2028. 2.Przedmiot zamówienia obejmuje trzy części: 1) Część 1 Bieżąca konserwacja terenów gminnej zieleni niskiej. 2) Część 2 Utrzymanie elementów małej architektury na terenie gminy Kosakowo. 3) Część 3 Utrzymanie drzewostanu w pasach drogowych oraz innych terenach gminnych na terenie gminy Kosakowo. 3. Szczegółowy zakres zamówienia, warunki realizacji oraz obowiązki Wykonawcy określa: -Opis przedmiotu zamówienia – załącznik 8.1-8.3 do SWZ. - Projektowane postanowienia umowy zawarte we wzorze umowy – załącznik 6.1-6.3 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77314100 Anlegen von Rasen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 77341000 Baumschnitt, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bieżąca konserwacja terenów gminnej zieleni niskiej
Beschreibung: a) Przedmiotem zamówienia w CZĘŚCI 1 jest usługa bieżącej konserwacji terenów gminnej zieleni niskiej. b) Powierzchnia terenów zieleni objętych bieżącą konserwacją obejmuje: przyuliczne tereny zieleni, parki, skwery, place zabaw, place do ćwiczeń, miejsca piknikowe, boiska i pozostałe tereny ujęte w zakresie rzeczowym, stanowiącym załącznik nr 2 do Opis przedmiotu zamówienia. c) Zakres prac konserwacji bieżącej terenów zieleni gminnej obejmuje realizację prac związanych z bieżącą konserwacją terenów gminnej zieleni niskiej, w tym: -pielęgnację trawników, -pielęgnację skupin krzewów i różanek, -pielęgnację żywopłotów, -pielęgnację bylin, traw, donic, -pielęgnację mis przy drzewach, -utrzymanie piasku na terenie placów zabaw, -wykonanie nowych nasadzeń, -prace dodatkowe związane z pracami utrzymaniowymi związanymi z gminną zielenią niską. d) Wskazany w zestawieniu prac zakres oraz ilość prac wchodzących w zakres umowy (a wyceniony przez Wykonawcę w formularzu cenowym stanowiącym część Oferty), ma charakter szacunkowy. Zamawiający dopuszcza zmiany dotyczące zakresu i ilości prac przedmiotu umowy w wyniku rezygnacji przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy w zakresie dotyczącym wykonania prac wraz ze zmniejszeniem wynagrodzenia Wykonawcy. Minimalny zakres prac przedmiotu umowy, przewidziany w ramach zamówienia wynosi 50% ceny ofertowej. e) Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy i wymagania Zamawiającego określa Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 8.1 do SWZ. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią załączniki: zakres rzeczowy – załącznik 2, harmonogram – załącznik nr 3, formularz cenowy – załącznik nr 4, meldunek (wzór) – załącznik nr 5, protokół odbioru- załącznik nr
Interne Kennung: CZĘŚĆ 1
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77313000 Pflege von Parkanlagen, 77314100 Anlegen von Rasen
Los: LOT-0002
Titel: Utrzymanie elementów małej architektury na terenie gminy Kosakowo
Beschreibung: a) Przedmiotem zamówienia CZĘŚCI 2 jest usługa utrzymania elementów małej architektury polegająca na bieżącym utrzymaniu, konserwacji, oczyszczaniu, naprawach elementów małej architektury zlokalizowanych na terenie Gminy Kosakowo, w celu zachowania ich właściwego stanu technicznego, estetycznego oraz bezpieczeństwa użytkowników. b) Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje: malowanie i mycie elementów małej architektury, wymianę desek w obiektach małej architektury, wiat przystankowych, bieżące kontrole stanu technicznego obiektów objętych utrzymaniem i wykonywanie drobnych napraw utrzymanie pomników/miejsc pamięci/tablic pamiątkowych/szlak szkut Rewskich, usuwanie graffiti z elementów małej architektury i obiektów gminnych, gracowanie alejek glino-żwirowych i nawierzchni gruntowych, oczyszczanie alejek glino-żwirowych i nawierzchni gruntowych z zagrabieniem, grabienie liści, Transport elementów małej architektury zgodnie z ustaleniami z Zamawiającym, montaż elementów małej architektury, poprzez: wbetonowanie, np. ławki; przykręcenie, np. śmietnik uliczny. c) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje realizację prac związanych z bieżącym utrzymaniem, konserwacją, oczyszczaniem i naprawą elementów małej architektury zlokalizowanych na terenie gminy Kosakowo, w celu zachowania ich właściwego stanu technicznego, estetycznego oraz bezpieczeństwa użytkowników. Zakres zamówienia obejmuje takie elementy małej architektury, jak w szczególności: -ławki, przysiadaki, siedziska, leżaki, stojaki rowerowe, -stoły, pergole, trejaże, podesty, sceny, tarasy, -barierki, palisady, paliki, płotki, -donice, -tablice informacyjne, -wiaty przystankowe, -pomniki i tablice pamiątkowe, -gabloty informacyjne, -elementy zabawowe (tj.: huśtawka, zjeżdżalnia), -cieki brukowe/koryta odwadniające, -alejki glino-żwirowe. -inne elementy wyposażenia przestrzeni publicznej zlokalizowane na terenie gminy, d) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji prac w sposób ciągły, zapewniający utrzymanie elementów w stanie niepogorszonym, bezpiecznym i estetycznym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej oraz zaleceniami producentów materiałów i zleceniami Zamawiającego. e) Zamawiający przewiduje intensyfikację prac w okresie wiosennym, celem przygotowania infrastruktury gminnej do sezony letniego. f) Zakres oraz ilość prac wchodzących w zakres umowy (a wyceniony przez Wykonawcę w formularzu cenowym stanowiącym część Oferty), ma charakter szacunkowy. Zamawiający dopuszcza zmiany dotyczące zakresu i ilości prac przedmiotu umowy w wyniku rezygnacji przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy w zakresie dotyczącym wykonania prac wraz ze zmniejszeniem wynagrodzenia Wykonawcy. Minimalny zakres prac przedmiotu umowy, przewidziany w ramach zamówienia wynosi 50% ceny ofertowej. g) Szczegółowy zakres zamówienia, warunki realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: -Opis przedmiotu zamówienia – załącznik 8.2 do SWZ. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią: wykaz prac - zał. 1-; wykaz elementów małej architektury - zał. 2. -Projektowane postanowienia umowy zawarte we wzorze umowy – załącznik 6.2 do SWZ.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 2
Haupteinstufung (cpv): 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen
Los: LOT-0003
Titel: Utrzymanie drzewostanu w pasach drogowych oraz innych terenach gminnych na terenie gminy Kosakowo.
Beschreibung: a) Przedmiotem zamówienia w CZĘŚCI 3 jest realizacja prac związanych z utrzymaniem drzewostanu rosnącego w pasach drogowych dróg publicznych gminnych, wewnętrznych oraz nieruchomościach gminnych pozostających w granicach administracyjnych Gminy Kosakowo, w tym: -zakup i sadzenie drzew, -zakup i wymiana palików oraz wiązadeł przy nasadzeniach; -poprawa palików i wiązadeł przy drzewach; -pielęgnację drzew; -wycinkę drzew; -frezowanie i karczowanie bryły korzeniowej; -roboty dodatkowe związane z pracami utrzymaniowymi w drzewostanie. b) Zakres oraz ilość prac wchodzących w zakres umowy (a wyceniony przez Wykonawcę w formularzu cenowym stanowiącym część Oferty), ma charakter szacunkowy. Zamawiający dopuszcza zmiany dotyczące zakresu i ilości prac przedmiotu umowy w wyniku rezygnacji przez Zamawiającego z realizacji części przedmiotu umowy w zakresie dotyczącym wykonania prac wraz ze zmniejszeniem wynagrodzenia Wykonawcy. Minimalny zakres prac przedmiotu umowy, przewidziany w ramach zamówienia wynosi 50% ceny ofertowej. c) Szczegółowy zakres zamówienia, warunki realizacji oraz obowiązki Wykonawcy określa: -Opis przedmiotu zamówienia – załącznik 8.3 do SWZ (wraz z załącznikami: Zestawienie prac objętych zakresem usługi – załącznik nr 1) Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowi: Zestawienie prac objętych zakresem usługi – załącznik nr 1. -Projektowane postanowienia umowy zawarte we Wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6.3.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 3
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 77341000 Baumschnitt, 77342000 Heckenschnitt, 77211100 Holzfällung, 77211300 Rodung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung