235710-2026 - Wettbewerb
Polen – Pritschen- und Kipplastwagen – Dostawa nowych pojazdów – ciągników siodłowych na potrzeby PKS sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze w formie leasingu. Zamówienie podzielone na części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa nowych pojazdów – ciągników siodłowych na potrzeby PKS sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze w formie leasingu. Zamówienie podzielone na części
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa łącznie 6 fabrycznie nowych ciągników siodłowych (po 3 sztuki w każdej z dwóch części zamówienia) na potrzeby PKS sp. z o.o. w Kamiennej Górze, realizowana w formule leasingu operacyjnego lub najmu długoterminowego na okres 60 miesięcy. 3.2. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: 3.2.1. Część 1: Dostawa nowych pojazdów – 3 sztuki ciągników siodłowych pod wywrotkę na potrzeby PKS sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze formie leasingu 3.2.2. Część 2: Dostawa nowych pojazdów – 3 sztuki ciągników siodłowych pod plandekę na potrzeby PKS sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze w formie leasingu jako równoważną formę Zamawiający dopuszcza najem długoterminowy uwzględniający wskazane wymagania wskazane w niniejszym punkcie. 3.3. Dostarczane pojazdy muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, spełniać obowiązujące przepisy prawa, w szczególności w zakresie dopuszczenia do ruchu oraz norm emisji spalin, a także posiadać kompletną dokumentację umożliwiającą ich rejestrację i eksploatację. 3.4. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia został określony w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia.
Interne KennungZP/01/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens10.1. Zamawiający wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych w postaci: 10.1.1. szczegółowego opis oferowanego przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia potwierdzający, iż spełnia on wszystkie parametry określone w zał. nr 2 do SWZ. W treści dodatkowo treść opisu powinna być spójna z Formularzem oferty należy wyszczególnić wszystkie parametry i informacje oferowanego przedmiotu zamówienia a także podać rok produkcji, markę i typ. – opis może zostać sporządzony w postaci karty katalogowej, specyfikacji technicznej lub produktowej oferowanego pojazdu 10.1.2. harmonogram spłaty rat leasingowych przedmiotu zamówienia. Wykonawca nie później niż w dniu dostawy przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie przedłożyć Zamawiającemu uaktualniony harmonogram płatności rat leasingowych adekwatnie do rzeczywistych terminów płatności rat wynikłych z terminu dostarczenia przedmiotu zamówienia Zamawiającemu. W ww. harmonogramie, który Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty, należy uwzględnić wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu niniejszego zamówienia w postaci następujących składników cenotwórczych [Netto – VAT – Brutto]: - 60 rat leasingowe (raty równe, niezmienne w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia), - wartość wykupu przedmiotu leasingu po zakończonej umowie leasingu, - kwota pozostałych opłat związanych w szczególności z dostarczeniem przedmiotu zamówienia do siedziby Zamawiającego, dostarczeniem wszystkich dokumentów dopuszczających pojazd do eksploatacji, ubezpieczeniem pojazdu na warunkach określonych w Ogólnych Warunkach Leasingu Wykonawcy, itp. Suma powyższym kwot stanowi cenę oferty, którą Wykonawca zobowiązany jest wpisać do formularza oferty i która to cena będzie podstawą do przyznania ofercie punktów w kryterium oceny ofert „Cena”. Wykonawca nie może na etapie realizacji przedmiotu zamówienia żądać od Zamawiającego uiszczenia innych opłat niż ww. składniki cenotwórcze. 10.1.3. Ogólne Warunki Leasingu Wykonawcy. Ogólne Warunki Leasingu Wykonawcy będą miały zastosowanie tylko i wyłącznie w przypadku gdy z treści SWZ nie będą wynikały odmienne postanowienia. 10.1.4. dokument producenta potwierdzający klasę emisji CO₂ wg VECTO równoważny dokument techniczny producenta pojazdu zawierający dane emisji CO₂ obliczone zgodnie z metodologią VECTO 10.2. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych w zakresie i na zasadach określonych w art. 107 ustawy PZP – w zakresie następujących przedmiotowych środków dowodowych: 10.2.1. harmonogram spłaty rat leasingowych przedmiotu zamówienia. Wykonawca nie później niż w dniu dostawy przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie przedłożyć Zamawiającemu uaktualniony harmonogram płatności rat leasingowych adekwatnie do rzeczywistych terminów płatności rat wynikłych z terminu dostarczenia przedmiotu zamówienia Zamawiającemu. W ww. harmonogramie, który Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty, należy uwzględnić wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu niniejszego zamówienia w postaci następujących składników cenotwórczych [Netto – VAT – Brutto]: - 60 rat leasingowe. 10.2.2. Ogólne Warunki Leasingu Wykonawcy. Ogólne Warunki Leasingu Wykonawcy będą miały zastosowanie tylko i wyłącznie w przypadku gdy z treści SWZ nie będą wynikały odmienne postanowienia. 10.2.3. dokument producenta potwierdzający klasę emisji CO₂ wg VECTO równoważny dokument techniczny producenta pojazdu zawierający dane emisji CO₂ obliczone zgodnie z metodologią VECTO lub równoważny dokument techniczny producenta pojazdu zawierający dane emisji CO₂ obliczone zgodnie z metodologią VECTO. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, pod warunkiem wykazania, że oferowany pojazd spełnia wymagania emisji CO₂ co najmniej na poziomie Class 2 dla kategorii 5‑LH. Ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 11.2 Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r. poz. 2415, z późn. zm.), składa się w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, lub w formie dokumentowej, w zakresie i w sposób określony w przepisach rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020 poz. 2452) – dalej jako „rozporządzenie”. 11.3 Oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 Pzp oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Pzp, zwane dalej „zobowiązaniem podmiotu udostępniającego zasoby”, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 1557, z późn. zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych (§ 2 ust. 1 rozporządzenia). UWAGA!! Niezależnie od powyższego przy odbiorze pojazdów Wykonawca zobowiązany jest przedstawić dokument producenta potwierdzający klasę emisji CO
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34134000 Pritschen- und Kipplastwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge, 66114000 Finanzierungs-Leasing, 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1: Dostawa nowych pojazdów – 3 sztuki ciągników siodłowych pod wywrotkę na potrzeby PKS sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze formie leasingu
BeschreibungCzęść 1: Dostawa nowych pojazdów – 3 sztuki ciągników siodłowych pod wywrotkę na potrzeby PKS sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze formie leasingu. jako równoważną formę Zamawiający dopuszcza najem długoterminowy uwzględniający wskazane wymagania wskazane w niniejszym punkcie. 3.3. Dostarczane pojazdy muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, spełniać obowiązujące przepisy prawa, w szczególności w zakresie dopuszczenia do ruchu oraz norm emisji spalin, a także posiadać kompletną dokumentację umożliwiającą ich rejestrację i eksploatację. 3.4. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia został określony w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 3.5. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawców zostały zawarte również w projektowanych postanowieniach przyszłej umowy w TOM III SWZ Wzór umowy. 3.6. Zamawiający wyraża zgodę na dołączenie do umowy Ogólnych Warunków Umowy stosowanych przez Wykonawcę o ile zawarte w niej postanowienia nie pozostają w sprzeczności z treścią SWZ, nie nakładając na Zamawiającego dodatkowych, niezależnych od Zamawiającego opłat i prowizji związanych z należytą realizacja umowy leasingu w zakresie przewidzianym w SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami SWZ a Ogólnymi Warunkami Leasingu (OWL) przedstawionymi przez Wykonawcę, pierwszeństwo będą mieć postanowienia zawarte w SWZ, w pozostałym zakresie strony będą obowiązywać OWL, które nie mogą pozostawać w sprzeczności z SWZ oraz przepisami powszechnie obowiązującymi, w tym Kodeksu Cywilnego 3.7. Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja obejmuje prawo nabycia przez zamawiającego używanego samochodu będącego przedmiotem leasingu. W takim przypadku zamawiający zobowiązany będzie do zawiadomienia wykonawcy w formie pisemnej o zamiarze skorzystania z tego prawa w terminie do 14 dni przed upływem 60 miesięcy od dnia wydania samochodu. Nabycie przez zamawiającego samochodu nastąpi na podstawie odpowiednich dokumentów przenoszących własność samochodu, podpisanych przez zamawiającego i wykonawcę, za cenę wskazaną w ofercie wykonawcy, w wysokości wynikającej z oferty Wykonawcy obliczonej od ceny netto samochodu powiększonej o podatek VAT obowiązujący w dacie wykupu samochodu. 3.8. W przypadku, gdy zamawiający nie skorzysta z opcji wykupu wykonawca zobowiązuje się do odebrania samochodu na własny koszt, w terminie 14 dni od dnia upływu okresu leasingu, na podstawie protokołu odbioru. 3.9. Zamawiający w TOM IV SWZ przekazuje dokumenty finansowej na potrzeby oceny jego zdolności finansowej.
Interne KennungZadanie nr 1
Menge3 Stück
Optionen
Beschreibung der Optionen3.6. Zamawiający wyraża zgodę na dołączenie do umowy Ogólnych Warunków Umowy stosowanych przez Wykonawcę o ile zawarte w niej postanowienia nie pozostają w sprzeczności z treścią SWZ, nie nakładając na Zamawiającego dodatkowych, niezależnych od Zamawiającego opłat i prowizji związanych z należytą realizacja umowy leasingu w zakresie przewidzianym w SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami SWZ a Ogólnymi Warunkami Leasingu (OWL) przedstawionymi przez Wykonawcę, pierwszeństwo będą mieć postanowienia zawarte w SWZ, w pozostałym zakresie strony będą obowiązywać OWL, które nie mogą pozostawać w sprzeczności z SWZ oraz przepisami powszechnie obowiązującymi, w tym Kodeksu Cywilnego 3.7. Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja obejmuje prawo nabycia przez zamawiającego używanego samochodu będącego przedmiotem leasingu. W takim przypadku zamawiający zobowiązany będzie do zawiadomienia wykonawcy w formie pisemnej o zamiarze skorzystania z tego prawa w terminie do 14 dni przed upływem 60 miesięcy od dnia wydania samochodu. Nabycie przez zamawiającego samochodu nastąpi na podstawie odpowiednich dokumentów przenoszących własność samochodu, podpisanych przez zamawiającego i wykonawcę, za cenę wskazaną w ofercie wykonawcy, w wysokości wynikającej z oferty Wykonawcy obliczonej od ceny netto samochodu powiększonej o podatek VAT obowiązujący w dacie wykupu samochodu. 3.8. W przypadku, gdy zamawiający nie skorzysta z opcji wykupu wykonawca zobowiązuje się do odebrania samochodu na własny koszt, w terminie 14 dni od dnia upływu okresu leasingu, na podstawie protokołu odbioru.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2: Dostawa nowych pojazdów – 3 sztuki ciągników siodłowych pod plandekę na potrzeby PKS sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze w formie leasingu
Beschreibung3.2.2. Część 2: Dostawa nowych pojazdów – 3 sztuki ciągników siodłowych pod plandekę na potrzeby PKS sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze w formie leasingu - jako równoważną formę Zamawiający dopuszcza najem długoterminowy uwzględniający wskazane wymagania wskazane w niniejszym punkcie. 3.3. Dostarczane pojazdy muszą być fabrycznie nowe, wolne od wad, spełniać obowiązujące przepisy prawa, w szczególności w zakresie dopuszczenia do ruchu oraz norm emisji spalin, a także posiadać kompletną dokumentację umożliwiającą ich rejestrację i eksploatację. 3.4. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia został określony w TOM II SWZ Opis przedmiotu zamówienia. 3.5. Zasady realizacji przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawców zostały zawarte również w projektowanych postanowieniach przyszłej umowy w TOM III SWZ Wzór umowy. 3.6. Zamawiający wyraża zgodę na dołączenie do umowy Ogólnych Warunków Umowy stosowanych przez Wykonawcę o ile zawarte w niej postanowienia nie pozostają w sprzeczności z treścią SWZ, nie nakładając na Zamawiającego dodatkowych, niezależnych od Zamawiającego opłat i prowizji związanych z należytą realizacja umowy leasingu w zakresie przewidzianym w SWZ. W przypadku rozbieżności pomiędzy postanowieniami SWZ a Ogólnymi Warunkami Leasingu (OWL) przedstawionymi przez Wykonawcę, pierwszeństwo będą mieć postanowienia zawarte w SWZ, w pozostałym zakresie strony będą obowiązywać OWL, które nie mogą pozostawać w sprzeczności z SWZ oraz przepisami powszechnie obowiązującymi, w tym Kodeksu Cywilnego 3.7. Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Opcja obejmuje prawo nabycia przez zamawiającego używanego samochodu będącego przedmiotem leasingu. W takim przypadku zamawiający zobowiązany będzie do zawiadomienia wykonawcy w formie pisemnej o zamiarze skorzystania z tego prawa w terminie do 14 dni przed upływem 60 miesięcy od dnia wydania samochodu. Nabycie przez zamawiającego samochodu nastąpi na podstawie odpowiednich dokumentów przenoszących własność samochodu, podpisanych przez zamawiającego i wykonawcę, za cenę wskazaną w ofercie wykonawcy, w wysokości wynikającej z oferty Wykonawcy obliczonej od ceny netto samochodu powiększonej o podatek VAT obowiązujący w dacie wykupu samochodu. 3.8. W przypadku, gdy zamawiający nie skorzysta z opcji wykupu wykonawca zobowiązuje się do odebrania samochodu na własny koszt, w terminie 14 dni od dnia upływu okresu leasingu, na podstawie protokołu odbioru. 3.9. Zamawiający w TOM IV SWZ przekazuje dokumenty finansowej na potrzeby oceny jego zdolności finansowej.
Interne KennungZadanie nr 2