See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Świadczenie pełnej usługi oświetleniowej miejsc publicznych, placów i dróg w Gminie Pobiedziska, na urządzeniach stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp. Z o.o., w roku 2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie w roku 2025 Pełnej Usługi Oświetleniowej na terenie Miasta i Gminy Pobiedziska, na urządzeniach stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. 2. Pełna usługa oświetleniowa w swoim zakresie obejmuje: 1) utrzymanie i konserwację oświetlenia ulicznego zgodnie z obowiązującymi przepisami: a) ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.), b) instrukcją organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych w ENEA Operator Sp. z o. o., c) instrukcją ruchu i eksploatacji sieci dystrybucyjnej ENEA Operator Sp. z o. o. oraz z zaleceniami i wytycznymi Zamawiającego. 2) eksploatację urządzeń w sposób zapewniający: bezpieczeństwo obsługi i otoczenia, optymalną żywotność urządzeń, utrzymanie efektywności i jakości urządzeń oświetlenia drogowego, zachowanie wymagań ochrony środowiska, bezpieczną i ekonomiczną pracę urządzeń, racjonalne i oszczędne użytkowanie energii elektrycznej. 3) zapewnienie oświetlenia miejsc publicznych, ulic, placów i dróg znajdujących się na terenie administracyjnym Miasta i Gminy Pobiedziska za pomocą urządzeń stanowiących majątek ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. 4) pełna usługa oświetleniowa realizowana będzie na obwodach i urządzeniach których właścicielem jest ENEA Oświetlenie Sp. z o. o.: a) na 1304 słupach zlokalizowanych w liniach wspólnych należących do ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. lub ENEA Operator Sp. z o. o.; b) na 1713 szt. opraw; c) na linii oświetleniowej: kablowej o długości 13,88km oraz napowietrznej o długości 74,39km; d) na 165 obwodach oświetleniowych; e) na 148 szt. uziemień roboczych; f) 100 rozdzielnicach zasilających. 3. Przedmiot zamówienia podzielony jest na dwie części: I. część pierwsza obejmuje zakres stałych czynności nakazanych prawem i zabiegów obligatoryjnych oraz uzgodniony przez Strony pakiet prac i zabiegów eksploatacyjnych o szacowanym zakresie rocznym. Ta część umowy ma charakter stały w czasie obowiązywania umowy i objęta jest stałym wynagrodzeniem ryczałtowym. 1) Do czynności obligatoryjnych rozliczanych stałą opłatą ryczałtową (załącznik nr 3), należy: a) Prowadzenie dokumentacji techniczno-prawnej sieci oświetleniowej, b) Oględziny sieci oświetleniowej, c) Pomiar skuteczności ochrony przeciw-porażeniowej, d) Pomiar rezystancji uziemień, e) Pomiar napięć i obciążeń, f) Ocena stanu technicznego sieci oświetleniowej. 2) Do czynności i prac związanych z eksploatacją sieci oświetlenia drogowego, objętych opłatą ryczałtową (załączniki nr 4) należą: a) Prowadzenie dokumentacji techniczno-prawnej sieci oświetleniowej, b) Prowadzenie gospodarki magazynowej, c) Nadzór ruchowy pracy sieci, d) Przyjmowanie zgłoszeń o awariach, e) Utylizacja urządzeń sieci oświetleniowej (bez źródeł i opraw), f) Oględziny sieci oświetlenia drogowego, g) Oględziny szafek i rozdzielnic, h) Doraźne oględziny działania punktów świetlnych, i) Pomiar skuteczności ochrony p-porażeniowej, j) Pomiar rezystancji uziemienia, k) Pomiar napięć i obciążeń obwodu 1 faz., l) Pomiar napięć i obciążeń obwodu 3 faz., m) Ocena stanu technicznego sieci, n) Przeglądy i naprawy między innymi takie jak np.: Przegląd punktów świetlnych bez wym. źródła, Wycinka gałęzi zasłaniających oprawę , Wycinka gałęzi zagrażających pracy linii i skuteczności oświetlenia - dotyczy 1 przęsła linii napowietrznej wydzielonej Wymiana uszkodzonych kloszy i szyb Lokalizacja uszkodzenia linii oświetleniowej Lokalizacja miejsca uszkodzenia i naprawa kabla - wraz z pomiarem Naprawa zerwanych przewodów linii napowietrznej Naprawa osprzętu liniowego napowietrznej sieci oświetleniowej Awaryjna wymiana przepalonych źródeł światła Wymiana uszkodzonych opraw sodowych Wymiana uszkodzonych wysięgników Wymiana przewodów w słupach i wysięgnikach do 6 m Wymiana przewodów w słupach i wysięgnikach do 6 m Wymiana główki bezpiecznikowej Wymiana podstawy bezpiecznikowej Wymiana uszkodzonych elementów oprawy oświetleniowej Wymiana stycznika Wymiana przekaźnika zmierzchowego Naprawa zamknięć wnęk latarni oraz złączy oświetleniowych Wymiana przepalonych bezpieczników w sieci oświetleniowej Wymiana zegara sterującego astronomicznego Zmiana nastaw czasowych zegarów sterujących na życzenie Zamawiającego. II. Część druga obejmuje pozostałe czynności i prace nie objęte częścią pierwszą, uruchamiane każdorazowo na podstawie zleceń doraźnych przekazywanych przez Zamawiającego. Są to prace o charakterze awaryjnym, rzadko występujące.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232000 Wartung von öffentlichen Beleuchtungseinrichtungen und Verkehrsampeln
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie pełnej usługi oświetleniowej miejsc publicznych, placów i dróg w Gminie Pobiedziska, na urządzeniach stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp. Z o.o., w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie w roku 2026 Pełnej Usługi Oświetleniowej na terenie Miasta i Gminy Pobiedziska, na urządzeniach stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. 2. Pełna usługa oświetleniowa w swoim zakresie obejmuje: 1) utrzymanie i konserwację oświetlenia ulicznego zgodnie z obowiązującymi przepisami: a) ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 ze zm.), b) instrukcją organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych w ENEA Operator Sp. z o. o., c) instrukcją ruchu i eksploatacji sieci dystrybucyjnej ENEA Operator Sp. z o. o. oraz z zaleceniami i wytycznymi Zamawiającego. 2) eksploatację urządzeń w sposób zapewniający: bezpieczeństwo obsługi i otoczenia, optymalną żywotność urządzeń, utrzymanie efektywności i jakości urządzeń oświetlenia drogowego, zachowanie wymagań ochrony środowiska, bezpieczną i ekonomiczną pracę urządzeń, racjonalne i oszczędne użytkowanie energii elektrycznej. 3) zapewnienie oświetlenia miejsc publicznych, ulic, placów i dróg znajdujących się na terenie administracyjnym Miasta i Gminy Pobiedziska za pomocą urządzeń stanowiących majątek ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. 4) pełna usługa oświetleniowa realizowana będzie na obwodach i urządzeniach których właścicielem jest ENEA Oświetlenie Sp. z o. o.: a) na 1304 słupach zlokalizowanych w liniach wspólnych należących do ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. lub ENEA Operator Sp. z o. o.; b) na 1716 szt. opraw; c) na linii oświetleniowej: kablowej o długości 13,88km oraz napowietrznej o długości 74,39km; d) na 166 obwodach oświetleniowych; e) na 149 szt. uziemień roboczych; f) 101 rozdzielnicach zasilających. 3. Przedmiot zamówienia podzielony jest na dwie części: I. część pierwsza obejmuje zakres stałych czynności nakazanych prawem i zabiegów obligatoryjnych oraz uzgodniony przez Strony pakiet prac i zabiegów eksploatacyjnych o szacowanym zakresie rocznym. Ta część umowy ma charakter stały w czasie obowiązywania umowy i objęta jest stałym wynagrodzeniem ryczałtowym. 1) Do czynności obligatoryjnych rozliczanych stałą opłatą ryczałtową (załącznik nr 3), należy: a) Prowadzenie dokumentacji techniczno-prawnej sieci oświetleniowej, b) Oględziny sieci oświetleniowej, c) Pomiar skuteczności ochrony przeciw-porażeniowej, d) Pomiar rezystancji uziemień, e) Pomiar napięć i obciążeń, f) Ocena stanu technicznego sieci oświetleniowej. 2) Do czynności i prac związanych z eksploatacją sieci oświetlenia drogowego, objętych opłatą ryczałtową (załączniki nr 4) należą: a) Prowadzenie dokumentacji techniczno-prawnej sieci oświetleniowej, b) Prowadzenie gospodarki magazynowej, c) Nadzór ruchowy pracy sieci, d) Przyjmowanie zgłoszeń o awariach, e) Utylizacja urządzeń sieci oświetleniowej (bez źródeł i opraw), f) Oględziny sieci oświetlenia drogowego, g) Oględziny szafek i rozdzielnic, h) Doraźne oględziny działania punktów świetlnych, i) Pomiar skuteczności ochrony p-porażeniowej, j) Pomiar rezystancji uziemienia, k) Pomiar napięć i obciążeń obwodu 1 faz., l) Pomiar napięć i obciążeń obwodu 3 faz., m) Ocena stanu technicznego sieci, n) Przeglądy i naprawy między innymi takie jak np.: Przegląd punktów świetlnych bez wym. źródła, Wycinka gałęzi zasłaniających oprawę , Wycinka gałęzi zagrażających pracy linii i skuteczności oświetlenia - dotyczy 1 przęsła linii napowietrznej wydzielonej Wymiana uszkodzonych kloszy i szyb Lokalizacja uszkodzenia linii oświetleniowej Lokalizacja miejsca uszkodzenia i naprawa kabla - wraz z pomiarem Naprawa zerwanych przewodów linii napowietrznej Naprawa osprzętu liniowego napowietrznej sieci oświetleniowej Awaryjna wymiana przepalonych źródeł światła Wymiana uszkodzonych opraw sodowych Wymiana uszkodzonych wysięgników Wymiana przewodów w słupach i wysięgnikach do 6 m Wymiana przewodów w słupach i wysięgnikach do 6 m Wymiana główki bezpiecznikowej Wymiana podstawy bezpiecznikowej Wymiana uszkodzonych elementów oprawy oświetleniowej Wymiana stycznika Wymiana przekaźnika zmierzchowego Naprawa zamknięć wnęk latarni oraz złączy oświetleniowych Wymiana przepalonych bezpieczników w sieci oświetleniowej Wymiana zegara sterującego astronomicznego Zmiana nastaw czasowych zegarów sterujących na życzenie Zamawiającego. II. Część druga obejmuje pozostałe czynności i prace nie objęte częścią pierwszą, uruchamiane każdorazowo na podstawie zleceń doraźnych przekazywanych przez Zamawiającego. Są to prace o charakterze awaryjnym, rzadko występujące.
Interne Kennung: ZP.271.8.2026.NB