2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nadzór nad kompleksową realizacją zadań publicznych z zakresu obsługi inwestycji komunalnych w roku 2026”
Beschreibung: 1. Realizacja zadań inwestycyjnych zgodnie z wykazem przedsięwzięć określonych w wieloletniej prognozie finansowej i zatwierdzonym planie budżetowym na dany rok, a w szczególności: a) Przygotowywanie materiałów wyjściowych do projektów inwestycyjnych, w zależności od indywidualnych potrzeb i studium realizacji – koncepcji, kompletowanie dokumentacji techniczno-ekonomicznej oraz kontrola prawidłowości opracowań projektowych, programów funkcjonalno-użytkowych, przedmiarów robót, raportów, ekspertyz budowlanych, studiów wykonalności oraz innych opracowań wynikających z przepisów techniczno-budowlanych. b) Opracowywanie harmonogramów realizacji dla poszczególnych przedsięwzięć inwestycyjnych wraz z planami rzeczowo-finansowymi. c) Przygotowywanie założeń do kosztorysów inwestorskich oraz weryfikacja kosztorysów ofertowych. d) Nadzór i koordynacja realizacji inwestycji, w tym również w stosunku do inwestycji wykonywanych w powiernictwie. e) Przygotowanie danych do Planu Zamówień Publicznych. 2. Prowadzenie spraw związanych z refundacją środków ze szkód górniczych. 3. Przygotowanie planu wydatków dla zadań inwestycyjnych. 4. Prowadzenie czynności mających na celu ustalenie stanu prawnego nieruchomości na których realizowane będzie Zadanie Inwestycyjne, w zakresie zebrania informacji dotyczących nieruchomości stanowiących własność Miasta, ustaleniu stanu prawnego i faktycznego nieruchomości, stanowiących własność osób trzecich oraz przekazaniu gminie informacji na temat konieczności wykupu nieruchomości lub wywłaszczenie nieruchomości lub przejęcia prawa użytkowania wieczystego lub zawarcia umów dzierżawy (najmu, użytkowania) wskazanych przez Spółkę nieruchomości. 5. Prowadzenie uzgodnień z właścicielami infrastruktury sieciowej o wydanie warunków przyłączeniowych do sieci oraz zawieranie umów i porozumień z tymi podmiotami do realizacji zadań inwestycyjnych. 6. Prowadzenie czynności niezbędnych do uzyskania wszystkich decyzji, uzgodnień, analiz i pozwoleń niezbędnych do realizacji zadania inwestycyjnego w szczególności: decyzji środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji, decyzji o warunkach zabudowy terenu, decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i przeciwpowodziowej, decyzji o pozwolenie na budowę oraz innych wymaganych odpowiednimi przepisami. 7. Przygotowanie dokumentów przetargowych i projektów umów zawieranych z Wykonawcami na realizację zadań. 8. Udział przedstawicieli Spółki w pracach komisji przetargowej. 9. Współdziałanie z gminą w pozyskiwaniu środków finansowych pochodzących spoza budżetu gminy w szczególności ze środków Unii Europejskiej, poprzez przygotowanie i składanie wniosków. 10. Projektowanie, nadzór i koordynacja realizacji terenów zieleni w zakresie nasadzeń. 11. Nadzór i koordynacja realizacji elementów małej architektury, placów zabaw, ogrodów jordanowskich, siłowni na świeżym powietrzu. 12. Nadzór, koordynacja realizacji związanych z rozwojem miejskiej sieci rowerowej. 13. Realizacja zadań z zakresu przygotowania i wdrażania projektów infrastruktury ochrony środowiska poprzez zarządzanie administracyjne, finansowe, techniczne, w tym w szczególności: a) Przygotowanie dokumentacji umożliwiającej aplikowanie o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego dla nowych projektów. b) Przygotowanie dokumentacji przetargowej na wykonawstwo robót i usług dla kontraktów w ramach poszczególnych projektów. c) Nadzorowanie, sprawozdawanie i monitorowanie przebiegu realizacji projektów. d) Upowszechnianie i promowanie projektów. e) Współpraca z instytucjami zarządzającymi i pośredniczącymi w zarządzaniu Funduszu Spójności oraz Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego. f) Współpraca z samorządami, instytutami naukowymi, związkami, organizacjami do których należy Miasto w zakresie realizacji projektów „miękkich” związanych z działaniami na rzecz ochrony środowiska, powiązanych z realizowanymi projektami infrastruktury ochrony środowiska. 14. Występowanie w imieniu i na rzecz Gminy w ramach postępowań administracyjnych związanych z ustaleniem stanu prawnego nieruchomości, składanie skarg lub odwołań, a także prowadzenie negocjacji z właścicielami nieruchomości w zakresie ich czasowego lub stałego zajęcia w związku z realizacją zadań inwestycyjnych. 15. Przedkładanie do Urzędu, zgodnie z Instrukcją Obiegu Dokumentów, faktur wystawionych przez Wykonawców. 16. W odniesieniu do zadań inwestycyjnych objętych dofinansowaniem ze środków zewnętrznych, w tym w szczególności ze środków Unii Europejskiej, opracowywanie dokumentów: a) przygotowanie informacji technicznych i formalnych dla potrzeb monitoringu i sprawozdawczości (wsad do wniosku o płatność), b) udział w pracach dotyczących przygotowania wniosku aplikacyjnego w zakresie wytypowania zakresu rzeczowego projektu, z uwzględnieniem wytycznych instytucji dofinansujących, c) monitoring osiągnięcia wskaźników projektu, d) potwierdzenie zakresu rzeczowego do kwalifikacji, w odniesieniu do wniosku aplikacyjnego i umowy o dofinansowanie, zgodnie z obowiązującymi procedurami, e) nadzorowanie działań z zakresu informacyjno-promocyjnych, f) raportów i sprawozdań niezbędnych do uznania kosztów poniesionych na przygotowanie zadania inwestycyjnego za koszty kwalifikowalne w rozumieniu przepisów i wytycznych dotyczących zasad dofinansowania zadań inwestycyjnych Wykonywanie analiz i zestawień wydatków poniesionych na zadaniach inwestycyjnych w podziale na źródła jego finansowania. 17. Przygotowanie opisu technicznego zakresu rzeczowego stanowiącego załącznik do dowodu OT, potwierdzonego zgodnie z obowiązującą procedurą Urzędu Miejskiego. 18. Przygotowanie dokumentacji do przekazania do użytkowania do eksploatacji. 19. Archiwizacja dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. cd. w kolejnej sekcji - Informacje dodatkowe
Vorherige Bekanntmachung: 837861-2025
Interne Kennung: WZP.271.1.80.2025.UM
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71540000 Bauverwaltungsleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Nadzór nad kompleksową realizacją zadań publicznych z zakresu obsługi inwestycji komunalnych w roku 2026”
Beschreibung: 1. Realizacja zadań inwestycyjnych zgodnie z wykazem przedsięwzięć określonych w wieloletniej prognozie finansowej i zatwierdzonym planie budżetowym na dany rok, a w szczególności: a) Przygotowywanie materiałów wyjściowych do projektów inwestycyjnych, w zależności od indywidualnych potrzeb i studium realizacji – koncepcji, kompletowanie dokumentacji techniczno-ekonomicznej oraz kontrola prawidłowości opracowań projektowych, programów funkcjonalno-użytkowych, przedmiarów robót, raportów, ekspertyz budowlanych, studiów wykonalności oraz innych opracowań wynikających z przepisów techniczno-budowlanych. b) Opracowywanie harmonogramów realizacji dla poszczególnych przedsięwzięć inwestycyjnych wraz z planami rzeczowo-finansowymi. c) Przygotowywanie założeń do kosztorysów inwestorskich oraz weryfikacja kosztorysów ofertowych. d) Nadzór i koordynacja realizacji inwestycji, w tym również w stosunku do inwestycji wykonywanych w powiernictwie. e) Przygotowanie danych do Planu Zamówień Publicznych. 2. Prowadzenie spraw związanych z refundacją środków ze szkód górniczych. 3. Przygotowanie planu wydatków dla zadań inwestycyjnych. 4. Prowadzenie czynności mających na celu ustalenie stanu prawnego nieruchomości na których realizowane będzie Zadanie Inwestycyjne, w zakresie zebrania informacji dotyczących nieruchomości stanowiących własność Miasta, ustaleniu stanu prawnego i faktycznego nieruchomości, stanowiących własność osób trzecich oraz przekazaniu gminie informacji na temat konieczności wykupu nieruchomości lub wywłaszczenie nieruchomości lub przejęcia prawa użytkowania wieczystego lub zawarcia umów dzierżawy (najmu, użytkowania) wskazanych przez Spółkę nieruchomości. 5. Prowadzenie uzgodnień z właścicielami infrastruktury sieciowej o wydanie warunków przyłączeniowych do sieci oraz zawieranie umów i porozumień z tymi podmiotami do realizacji zadań inwestycyjnych. 6. Prowadzenie czynności niezbędnych do uzyskania wszystkich decyzji, uzgodnień, analiz i pozwoleń niezbędnych do realizacji zadania inwestycyjnego w szczególności: decyzji środowiskowych uwarunkowaniach realizacji inwestycji, decyzji o warunkach zabudowy terenu, decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego, decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i przeciwpowodziowej, decyzji o pozwolenie na budowę oraz innych wymaganych odpowiednimi przepisami. 7. Przygotowanie dokumentów przetargowych i projektów umów zawieranych z Wykonawcami na realizację zadań. 8. Udział przedstawicieli Spółki w pracach komisji przetargowej. 9. Współdziałanie z gminą w pozyskiwaniu środków finansowych pochodzących spoza budżetu gminy w szczególności ze środków Unii Europejskiej, poprzez przygotowanie i składanie wniosków. 10. Projektowanie, nadzór i koordynacja realizacji terenów zieleni w zakresie nasadzeń. 11. Nadzór i koordynacja realizacji elementów małej architektury, placów zabaw, ogrodów jordanowskich, siłowni na świeżym powietrzu. 12. Nadzór, koordynacja realizacji związanych z rozwojem miejskiej sieci rowerowej. 13. Realizacja zadań z zakresu przygotowania i wdrażania projektów infrastruktury ochrony środowiska poprzez zarządzanie administracyjne, finansowe, techniczne, w tym w szczególności: a) Przygotowanie dokumentacji umożliwiającej aplikowanie o środki z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego dla nowych projektów. b) Przygotowanie dokumentacji przetargowej na wykonawstwo robót i usług dla kontraktów w ramach poszczególnych projektów. c) Nadzorowanie, sprawozdawanie i monitorowanie przebiegu realizacji projektów. d) Upowszechnianie i promowanie projektów. e) Współpraca z instytucjami zarządzającymi i pośredniczącymi w zarządzaniu Funduszu Spójności oraz Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego. f) Współpraca z samorządami, instytutami naukowymi, związkami, organizacjami do których należy Miasto w zakresie realizacji projektów „miękkich” związanych z działaniami na rzecz ochrony środowiska, powiązanych z realizowanymi projektami infrastruktury ochrony środowiska. 14. Występowanie w imieniu i na rzecz Gminy w ramach postępowań administracyjnych związanych z ustaleniem stanu prawnego nieruchomości, składanie skarg lub odwołań, a także prowadzenie negocjacji z właścicielami nieruchomości w zakresie ich czasowego lub stałego zajęcia w związku z realizacją zadań inwestycyjnych. 15. Przedkładanie do Urzędu, zgodnie z Instrukcją Obiegu Dokumentów, faktur wystawionych przez Wykonawców. 16. W odniesieniu do zadań inwestycyjnych objętych dofinansowaniem ze środków zewnętrznych, w tym w szczególności ze środków Unii Europejskiej, opracowywanie dokumentów: a) przygotowanie informacji technicznych i formalnych dla potrzeb monitoringu i sprawozdawczości (wsad do wniosku o płatność), b) udział w pracach dotyczących przygotowania wniosku aplikacyjnego w zakresie wytypowania zakresu rzeczowego projektu, z uwzględnieniem wytycznych instytucji dofinansujących, c) monitoring osiągnięcia wskaźników projektu, d) potwierdzenie zakresu rzeczowego do kwalifikacji, w odniesieniu do wniosku aplikacyjnego i umowy o dofinansowanie, zgodnie z obowiązującymi procedurami, e) nadzorowanie działań z zakresu informacyjno-promocyjnych, f) raportów i sprawozdań niezbędnych do uznania kosztów poniesionych na przygotowanie zadania inwestycyjnego za koszty kwalifikowalne w rozumieniu przepisów i wytycznych dotyczących zasad dofinansowania zadań inwestycyjnych Wykonywanie analiz i zestawień wydatków poniesionych na zadaniach inwestycyjnych w podziale na źródła jego finansowania. 17. Przygotowanie opisu technicznego zakresu rzeczowego stanowiącego załącznik do dowodu OT, potwierdzonego zgodnie z obowiązującą procedurą Urzędu Miejskiego. 18. Przygotowanie dokumentacji do przekazania do użytkowania do eksploatacji. 19. Archiwizacja dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami. cd. w sekcji - Informacje dodatkowe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71541000 Projektmanagement im Bauwesen, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71540000 Bauverwaltungsleistungen