2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usunięcie i zagospodarowanie nielegalnie nagromadzonych odpadów na działce zlokalizowanej przy ul. Koźmińskiej 13 w miejscowości Rozdrażew
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usunięcie wszystkich odpadów niebezpiecznych nielegalnie zgromadzonych i zmagazynowanych na terenie nieruchomości przy ul. Koźmińskiej 13 w Rozdrażewie (dalej zwane Odpadami), umieszczonych w różnego rodzaju pojemnikach (w tym w beczkach o różnych pojemnościach, mauzerach itp.) Szacowana ilość Odpadów, o których mowa w pkt 1 wynosi ok 750,00 Mg. Natomiast realizacja zamówienia obejmuje usunięcie i poddanie ostatecznym procesom odzysku lub unieszkodliwienia wszystkich odpadów, o których mowa w pkt 1. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący załącznik nr 9 do SWZ. Zamawiający wyznacza dni i określony przedział czasowy, w którym możliwe będzie odbycie wizji lokalnej: Termin I – 14.04.2026 w godzinach od 10:00 do 13:00 Termin II- 20.04.2026 w godzinach od 10:00 do 13:00
Interne Kennung: GK.261.3.ZP.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w punkcie VII SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunku: Aktualną decyzję zezwalającą/pozwalającą na zagospodarowanie odpadów: 1) o kodach 16 03 03*i 16 03 05* w: a) w procesie D10 i/lub b) ostatecznym procesie odzysku (z wyłączeniem procesu przygotowania odpadu do ponownego użycia w wyniku, którego odpad nie traci statusu odpadu), w ilości minimum 400,00 Mg/rok, przy czym w każdym z powyższych przypadków sformułowanie ostateczny proces odzysku należy rozumieć ostateczny proces odzysku w rozumieniu art. 27 ust. 3b ustawy o odpadach. Okoliczność posiadania uprawnienia do zagospodarowania odpadów w stanie ciekłym winna być potwierdzona treścią (np. uzasadnienia) przedmiotowej decyzji. Zamawiający uzna także powyższy warunek za spełniony, jeśli Wykonawca posiada (dla instalacji, gdzie będzie prowadzony proces odzysku i/lub unieszkodliwienia odpadów), potwierdzenie złożenia wniosku, o którym mowa w art. 14 ustawy z dnia 20 lipca 2018r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.2018.1592 ze zm.) do właściwego organu administracji publicznej do dnia 05.03.2020r. lub posiada aktualną decyzję pozwalającą na przetwarzanie odpadów w procesie odzysku i/lub unieszkodliwienia wydaną po tej dacie w zakresie określonym powyżej. Uwaga: Wykonawca posiadający instalację, w której prowadzony jest proces ostatecznego odzysku (z wyłączeniem procesu przygotowania odpadu do ponownego użycia, w wyniku którego nie dochodzi do utraty statusu odpadów) i/lub unieszkodliwienia w procesie D10, w której planuje przetwarzać odpady objęte niniejszym zamówieniem) poza terenem Rzeczpospolitej Polskiej powinien przedstawić zezwolenie równoważne decyzji wymienionej powyżej, wydane zgodnie z przepisami kraju, w którym znajduje się instalacja. 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunku: Wykonawca musi wykazać, że: posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości nie niższej niż 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych 00/100) - polisa opłacona. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Opis sposobu dokonania oceny spełniania warunku: Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną usługę polegającą na usunięciu i poddaniu ostatecznemu procesowi odzysku (z wyłączeniem procesu przygotowania odpadu do ponownego użycia, w wyniku którego odpad nie traci statusu odpadu) i/lub unieszkodliwienia w procesie D10, odpadów niebezpiecznych lub polegające na poddaniu ostatecznemu procesowi odzysku (z wyłączeniem procesu przygotowania odpadu do ponownego użycia, w wyniku którego odpad nie traci statusu odpadu) i/lub unieszkodliwienia w procesie D10, odpadów niebezpiecznych w ilości co najmniej 400,00 Mg w ramach tej usługi. W każdym z powyższych przypadków sformułowanie ostateczny proces odzysku należy rozumieć ostateczny proces odzysku w rozumieniu art. 27 ust. 3b ustawy o odpadach. Uwaga: Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców – dotyczy to tylko posiadania sprzętu; jeśli chodzi o doświadczenie, to musi je spełniać co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie występujących. Zamawiający tym samym nie dopuszcza sumowania [łączenia potencjału] w zakresie tego warunku udziału w postępowaniu, gdyż wypaczałoby to cel, który powinien zostać osiągnięty poprzez tak postawiony warunek. Zamawiający oceniając zdolność techniczną lub zawodową może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. W przypadku złożenia przez Wykonawców dokumentów zawierających dane w innych walutach niż określono w SWZ, dane finansowe zostaną przeliczone na stosowną walutę według średniego kursu (Tabela A) Narodowego Banku Polskiego (NBP) ogłoszonego w dniu opublikowania się ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Ten sam kurs Zamawiający przyjmie przy przeliczaniu wszelkich innych danych finansowych. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, Zamawiający przyjmie średni kurs z ostatniego dnia przed dniem publikacji. 3. Zamawiający, w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie