2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonanie w trybie zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego pn. "Budowa kompleksu stadionu miejskiego w Chorzowie”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wieloetapowa realizacja kompleksu stadionu miejskiego w Chorzowie, w ramach zadania pt. „Budowa kompleksu stadionu miejskiego w Chorzowie” – realizowana w formie „zaprojektuj i wybuduj”, zgodnie z którą Wykonawca zobowiązuje się do opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych, a następnie wykonania na jej podstawie robót budowalnych. 2. Przedmiot zamówienia ma zostać zrealizowany etapowo, w sposób zapewniający niezakłócone funkcjonowanie stadionu w trakcie całego procesu budowlanego, w szczególności umożliwiający organizację meczów piłkarskich zgodnie z obowiązującymi przepisami o imprezach masowych oraz wymaganiami podręcznika licencyjnego dla klubów Ekstraklasy po zakończeniu I etapu. 3. Realizacja przedmiotu zamówienia ma być prowadzona w taki sposób, aby Wykonawca opracował projekt budowlany obejmujący całość kompleksu stadionowego oraz uzyskał na jego podstawie decyzję pozwolenia na budowę na całość, uwzględniając projektowanie i realizację robót budowlanych w sposób etapowy. Po zakończeniu Etapu I Wykonawca uzyska stosowne decyzje administracyjne (pozwolenie na użytkowanie zakresu objętego I etapem). Etap I musi zostać zaprojektowany i wykonany w sposób zapewniający możliwość przeprowadzenia na obiekcie zawodów sportowych, w tym rozgrywania meczów piłkarskich, spełniając minimalne wymogi licencyjne PZPN dla rozgrywek Ekstraklasy w szczególności w zakresie: pojemności stadionu, systemów bezpieczeństwa i monitoringu, nagłośnienia, oświetlenia, infrastruktury dla mediów, systemu VAR oraz zaplecza socjalno-technicznego dla zawodników, sędziów, mediów i kibiców. 4. Wykonawca ma zapewnić komplet dokumentów, uzgodnień oraz procedur formalnoprawnych umożliwiających oddanie do użytkowania części obiektu (etapami), zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane oraz wymaganiami właściwego organu nadzoru budowlanego, w tym w szczególności w zakresie odbiorów częściowych, dopuszczeń instalacji, systemów bezpieczeństwa oraz infrastruktury technicznej niezbędnej do legalnego użytkowania obiektu w danym Etapie. 5. Dla każdego etapu koniecznym będzie opracowanie i uzgodnienie z Zamawiającym szczegółowego planu zapewnienia ciągłości użytkowania stadionu, zawierającego harmonogram czasowy i rozwiązania tymczasowe (w tym komunikację, dostępność mediów, ewakuację, zabezpieczenie stref dla kibiców i zawodników). 6. Każdy z kolejnych etapów realizacji musi kończyć się stanem umożliwiającym użytkowanie obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem oraz prowadzenie dalszych robót budowlanych w sposób niezakłócający funkcjonowania stadionu. W każdym etapie realizacji Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ciągłość bezpiecznego użytkowania stadionu w zakresie dopuszczonym dla danego etapu oraz spełnienie wymagań wynikających z przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych, ochrony przeciwpożarowej, ewakuacji, dostępności oraz – w zakresie wymaganym dla danego etapu – wymagań licencyjnych PZPN oraz UEFA. Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tytułu utrudnień organizacyjnych, technicznych lub logistycznych wynikających z etapowania realizacji inwestycji. Wykonawca uwzględnił etapowanie w cenie oferty. 7. Przedmiot umowy dzieli się na następujące Etapy: 7.1. Etap I 7.1.1. Etap I obejmuje wykonanie trybuny głównej (klubowej) wraz z niezbędnym zapleczem techniczno-funkcjonalnym oraz budynkiem klubowym, a także realizację infrastruktury umożliwiającej użytkowanie stadionu do organizacji meczów piłkarskich zgodnie z obowiązującymi przepisami o bezpieczeństwie imprez masowych i wymaganiami licencyjnymi PZPN 7.2. Etap II 7.2.1. Etap II obejmuje zaprojektowanie i wykonanie drugiej trybuny - bocznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem przyległego terenu. 7.3. Etap III 7.3.1. Etap III obejmuje zaprojektowanie i wykonanie trzeciej trybuny - o największej liczbie miejsc wraz z pełną infrastrukturą towarzyszącą, zapewniającą osiągnięcie docelowej pojemności stadionu oraz spełnienie wszystkich wymagań licencyjnych PZPN dla rozgrywek Ekstraklasy oraz UEFA (kat. III). 7.4. Etap IV 7.4.1. Etap IV obejmuje zaprojektowanie i wykonanie czwartej trybuny - bocznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem przyległego terenu. 7.5. Etap V 7.5.1. Etap V obejmuje zaprojektowanie i wykonanie docelowego zagospodarowania terenu całego kompleksu stadionowego w zakresie zapewniającym pełną funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz dostępność, zgodnie z przyjętą koncepcją architektoniczno-funkcjonalną, Programem Funkcjonalno-Użytkowym oraz wymaganiami przepisów prawa.
Interne Kennung: 1/DK/2026
Verfahrensart: Wettbewerblicher Dialog
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212224 Bau von Stadien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie w trybie zaprojektuj i wybuduj zadania inwestycyjnego pn. „Budowa kompleksu stadionu miejskiego w Chorzowie
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z poniższymi zasadami: 1. część gwarantowana wykonawcy do wykonania stanowi Etap I, 2. część objęta prawem opcji nr 1 stanowi Etap II, 3. część objęta prawem opcji nr 2 stanowi Etap III, 4. część objęta prawem opcji nr 3 stanowi Etap IV, 5. część objęta prawem opcji nr 4 stanowi Etap V