2. Verfahren
Verfahren
Titel: Część I: „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie Gminy Zawiercie”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Część I: „Świadczenie usługi odbierania odpadów komunalnych i zagospodarowania tych odpadów od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, powstałych na terenie Gminy Zawiercie”. 1. Zakres przedmiotu zamówienia: Zakres zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie całego strumienia odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zawiercie, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz poziomu składowania w ramach powierzonego zadania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. 2025 poz. 733) oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Śląskiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera Załącznik nr 5 do SWZ dla części nr I. 2. Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę. Zamawiający działając na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2025r., poz. nr 277 z późn. zm.) wszystkich osób, które będą wykonywać poniższe czynności: odbiór odpadów komunalnych (kierowcy oraz osoby zajmujące się załadunkiem odpadów), nadzór nad realizacją umowy oraz kierowanie i rozdysponowanie taboru samochodowego. Pozostałe uregulowania w tym zakresie zostały ujęte w projektowanych postanowieniach umownych stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ dla części nr I. 3. Zamawiający przewiduje możliwość jednego wznowienia zamówienia na warunkach określonych w PPU dla części nr I.
Interne Kennung: ZP. 271.40.2025.ED
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zakres opcji obejmuje 40 % wolumenu odpadów. Warunki skorzystania z prawa opcji: Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego. Termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji - w terminie trwania umowy. O zamiarze skorzystania z prawa opcji, w określonym zakresie, Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym oświadczeniem - zamówieniem. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych). Zamawiający może skorzystać z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części oraz jest uprawniony do zamawiania kilku usług w ramach zamówień opcjonalnych, których wielkość będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projekcie umowy. Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.