236471-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bedarfspersonenbeförderung – Genudbud - EU-udbud af kommunebuskørsel (skolekørsel) - april - 2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGenudbud - EU-udbud af kommunebuskørsel (skolekørsel) - april - 2025
BeschreibungUdbuddet gennemføres med henblik på at indgå kontrakt vedrørende kørsel af kommunebuskørsel (skolekørsel) for at sikre kørsel til Bornholms Regionskommunes skoler mm. Udbuddet er opdelt i 7 pakker, hvorfor der udbydes 7 delaftaler/pakker (1-7) til dækning heraf. Delaftale/Pakke Rute Hjemsted 1 32 Hasle Torv, 3790 Hasle 2 41 Kongeskærskolen, Strandvejen 14, 3770 Allinge 3 51 Aakirkeby Terminal, 3720 Åkirkeby 4 52 Aakirkeby Terminal, 3720 Åkirkeby 5 53 Aakirkeby Terminal, 3720 Åkirkeby 6 61 Paradisbakkeskolen, Stadionvej 21, 3730 Nexø 7 62 Paradisbakkeskolen, Stadionvej 21, 3730 Nexø
Interne Kennung465209
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - Pakke 1/Rute 32
BeschreibungHjemsted - Hasle Torv, 3790 Hasle Rute32 Område: Hasle, Klemensker, Aarsballe, Nyker, Hasle DageCa. 200 skoledage
Interne Kennung465210
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße), 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
Optionen
Beschreibung der OptionenOrdregiver har en option på at kunne forlænge kontrakterne i alt op til 3 gange af hver 12 måneder.
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 - Pakke 2/rute 41
BeschreibungHjemsted: Kongeskærskolen, Strandvejen 14, 3770 Allinge Rute: 41 Område: Klemensker, Rø, Olsker, Tejn og Allinge Ca. 200 skoledage
Interne Kennung465211
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 - Pakke 3/rute 51
BeschreibungHjemsted: Aakirkeby Terminal, 3720 Åkirkeby Rute51 Område: Rø, Aarsballe, Vestermarie, Nylars, Lobbæk og Aakirkeby Dage: Ca. 200 skoledage
Interne Kennung465212
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4 - Pakke 4/rute 52
BeschreibungHjemsted: Aakirkeby Terminal, 3720 Åkirkeby Rute52 Område: Nylars, Arnager, Pedersker, Aakirkeby, På morgenturen køres der også i området Aakirkeby, Lobbæk, Nylars, Rønne, Muleby, Nyker. Dage: Ca. 200 skoledage
Interne Kennung465213
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5 - Pakke 5/rute 53
BeschreibungHjemsted: Aakirkeby Terminal, 3720 Åkirkeby Rute53 Område: Østerlars, Østermarie, Åkirkeby Dage: Ca. 200 skoledage
Interne Kennung465214
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6 - Pakke 6/rute 61
BeschreibungHjemsted: Paradisbakkeskolen, Stadionvej 21, 3730 Nexø Rute61 Område: Nexø, Svaneke, Ibsker og Østermarie Dage: Ca. 200 skoledage
Interne Kennung465215
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7 - Pakke 7/rute 62
BeschreibungHjemsted: Paradisbakkeskolen, Stadionvej 21, 3730 Nexø Rute62 Område: Nexø, Bodilsker, Stenseby, Poulsker, Snogebæk og Balka Dage: Ca. 200 skoledage
Interne Kennung465216