See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia pacjentów kardiologicznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Dostawa sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia pacjentów kardiologicznych” realizowana w ramach realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych”, zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia zawartym w Załącznikach 2.1 - 2.7. do SWZ – formularze parametrów techniczno-użytkowych.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni m.in. jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Powyższy przepis jest wynikiem implementacji przepisów dyrektywy 2014/24/UE (Dz.Urz.UE.L Nr 94, str. 65), która w motywie 46 wskazuje, że „Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać”. Tym samym oznacza to więc, że stan pilnej konieczności może być również zawiniony przez instytucję zamawiającą i nie pozbawia jej to prawa zastosowania skrócenia terminu. Do stanu pilnej konieczności będzie więc zaliczana sytuacja, w której zamawiający powinien podjąć pilnie działania zmierzające do wykonania zamówienia publicznego. Stan pilnej konieczności nie oznacza wymogu natychmiastowej reakcji np. w celu usunięcia awarii lub katastrofy. Skrócenie minimalnego terminu składania ofert będzie możliwe w przypadku, gdy zamawiający ma obowiązek ochrony jakiegoś interesu, który może doznać uszczerbku w przypadku zbyt długiego oczekiwania na zakończenie przetargu. Biorąc pod uwagę powyższe pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert do 15 dni wynika z uwagi na potrzebę zrealizowania przedsięwzięcia pn. Doposażenie Oddziału Wewnętrznego Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie w nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia pacjentów kardiologicznych” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” do dnia 30.04.2026 r. W tym miejscu należy nadmienić, że Zamawiający podpisał umowę ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Zdrowia w dniu 13.02.2026 r. w konsekwencji czego, zbyt krótki okres na realizację przedsięwzięcia spowodował konieczność skrócenia terminu składania ofert do 15 dni. Skrócenie minimalnego terminu składania ofert spowodowane jest ochroną interesu Zamawiającego, gdyż nie wywiązanie się z nałożonego Umową obowiązku realizacji przedsięwzięcia do dnia 30.04.2026 r skutkować będzie utratą otrzymanego dofinansowania. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat USG
Beschreibung: Szczegółowy opis, parametry graniczne i ilości określone zostały w Załączniku nr 2.1 do SWZ - formularz parametrów techniczno-użytkowych - opis przedmiotu zamówienia cz. 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Holtery ciśnieniowe i holtery EKG
Beschreibung: Szczegółowy opis, parametry graniczne i ilości określone zostały w Załączniku nr 2.2 do SWZ - formularz parametrów techniczno-użytkowych - opis przedmiotu zamówienia cz. 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
Los: LOT-0003
Titel: Aparaty EKG
Beschreibung: Szczegółowy opis, parametry graniczne i ilości określone zostały w Załączniku nr 2.3 do SWZ - formularz parametrów techniczno-użytkowych - opis przedmiotu zamówienia cz. 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123230 Kardiografen
Los: LOT-0004
Titel: Defibrylatory z wyposażeniem
Beschreibung: Szczegółowy opis, parametry graniczne i ilości określone zostały w Załączniku nr 2.4 do SWZ - formularz parametrów techniczno-użytkowych - opis przedmiotu zamówienia cz. 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Los: LOT-0005
Titel: Łóżka szpitalne
Beschreibung: Szczegółowy opis, parametry graniczne i ilości określone zostały w Załączniku nr 2.5 do SWZ - formularz parametrów techniczno-użytkowych - opis przedmiotu zamówienia cz. 5
Haupteinstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten
Los: LOT-0006
Titel: Kardiomonitory z centralą monitorującą
Beschreibung: Szczegółowy opis, parametry graniczne i ilości określone zostały w Załączniku nr 2.6 do SWZ - formularz parametrów techniczno-użytkowych - opis przedmiotu zamówienia cz. 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Los: LOT-0007
Titel: Urządzenie do kompresji klatki piersiowej
Beschreibung: Szczegółowy opis, parametry graniczne i ilości określone zostały w Załączniku nr 2.7 do SWZ - formularz parametrów techniczno-użytkowych - opis przedmiotu zamówienia cz. 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33172200 Ausrüstung für Reanimation