See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Børne- og ungdomspsykiatriske ydelser
Beschreibung: Region Midtjylland har behov for at indgå en samarbejdsaftale om varetagelse af børne- og ungdomspsykiatriske sundhedsydelser med det formål, at sikre patienters udredning og behandling inden for de til enhver tid gældende frister. Behovet skyldes, at regionens egen kapacitet ikke er tilstrækkelig på området.
Interne Kennung: 1-23-8-1-25
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85111000 Dienstleistungen von Krankenhäusern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens, 85110000 Dienstleistungen von Krankenhäusern und zugehörige Leistungen, 85111200 Ärztliche Versorgung im Krankenhaus
5. Los
Los: LOT-0000