2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dębowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne wykonywanie usługi polegającej na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu Gminy Dębowiec od właścicieli nieruchomości z 7 sołectw: Dębowiec, Ogrodzona, Simoradz, Iskrzyczyn, Kostkowice, Gumna i Łączka, o łącznej powierzchni 4248 ha, na których zamieszkują mieszkańcy oraz zorganizowanie i prowadzenie punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. a) Liczba mieszkańców objętych przez gminę systemem gospodarowania odpadami komunalnymi wynosi 5.273 (tj. 1.566 deklaracje). b) Na ternie Gminy Dębowiec znajdują się następujące nieruchomości zamieszkałe zabudowane budynkami wielolokalowymi: I. wspólnota Mieszkaniowa – Dębowiec, blok przy ul. Cieszyńska 46 II. Wspólnota Mieszkaniowa – Dębowiec blok przy ul. Szkolna 3 III. Wspólnota Mieszkaniowa „Kostkowianka" bloki przy ul. Osiedlowa 18, 20, 21, 23, 25 oraz blok przy ul. Dworska 70 IV. Wspólnota Mieszkaniowa „Pod Chełmem” bloki przy ul. Centralna 64, 66, 68
Interne Kennung: RGW.271.2.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Dębowiec w latach 2026 - 2028
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przy realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia stosuje prawo opcji, co oznacza, że podane powyżej w pkt 2.3. ilości są wielkościami minimalnymi, które należy wycenić w ofercie cenowej. W przypadku gdy zapotrzebowanie na usługi będzie większe niż określono w formularzu oferty, Zamawiającemu przysługuje prawo opcji do zwiększenia przedmiotu zamówienia do maksymalnych wartości określonych poniżej, tj.: - w roku 2026 wyniosą 1900 Mg, - w roku 2027 wyniosą 1925 Mg, - w roku 2028 wyniosą 1950 Mg, 2.5.2. Okoliczności skorzystania z prawa opcji: a) Skorzystanie z zamówienia opcjonalnego uzależnione będzie od bieżących potrzeb Zamawiającego jako uprawnienie, z którego może, lecz nie musi skorzystać. Zamawiający może w ramach opcji zwiększyć ilość odpadów do odebrania o dowolną (potrzebną) ilość, ale nie będzie to więcej niż maksymalne ilości odpadów wskazane w pkt. 2.5.1 jw. b) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji w czasie trwania umowy, gdy okaże się, że zapotrzebowanie na usługi objęte przedmiotem zamówienia jest większe niż to określono w pkt. 2.5 SWZ. c) Zamówienia realizowane w ramach prawa opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówienia objętego prawem opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. d) Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.