2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrożenie e-usług poprzez zakup i wdrożenie licencji zaawansowanej platformy analitycznej danych medycznych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji - wspierającej kompleksową opiekę nad pacjentem implantowanych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu.
Beschreibung: Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: Zakres I: Usługa: Analiza przedwdrożeniowa (w tym analiza stanu obecnego infrastruktury i systemów, identyfikację wymagań oraz opracowanie strategii i harmonogramu wdrożenia). Czas realizacji zgodnie z ofertą, preferowany czas to 3 tygodnie od dnia podpisania umowy. Zakres II: Zakup infrastruktury – sprzętu serwerowego, w szczególności: Zadanie 1: Dostawa: zakup infrastruktury - dostawy sprzętu serwerowego – sprzęt potrzebny do wszystkich działań wymagających mocy obliczeniowej i przechowywania danych (macierze) – dotyczy zarówno infrastruktury fizycznej (serwery, GPU), jak i wspiera konteneryzację i środowiska analityczne. Zadanie 2: Dostawa: Zakup sprzętu do digitalizacji dokumentów papierowych – skaner zapewniający wysoką jakość odwzorowania, niezbędną do dalszego przetwarzania i indeksacji. Zadanie 3: Dostawa: Zakup licencji systemu OCR do automatycznego rozpoznawania tekstu w dokumentach medycznych – umożliwia przekształcenie obrazu w tekst, który może być indeksowany i analizowany. Zakres III: Dostawa: Zakup licencji na oprogramowanie analityczne wykorzystywane do przetwarzania i analizy danych, w tym narzędzia do budowania i wersjonowania modeli AI. Zakres IV: Rozszerzenie systemu HIS, a w szczególności: Zadanie 1: Usługa: Integracja rozwiązań informatycznych z centralnym repozytorium danych medycznych, EDM oraz platformą P1, zgodnie ze standardami interoperacyjności. Narzędzie umożliwiające zaindeksowanie istniejących dokumentów w systemie P1 oraz identyfikację i wygenerowanie zaległych dokumentów karty informacyjnej w systemie szpitalnym HIS Eskulap, a także ewentualną możliwość integracji z opracowywanym przez CeZ systemem służącym do digitalizacji dokumentacji papierowej. Zadanie 2: Dostawa: Zakup, wdrożenie i czteroletnie wsparcie systemu (klasy NAC, dla 1 000 urządzeń) do zarządzania dostępem i monitoringiem integralności danych – kluczowe w zapewnieniu autoryzacji, uwierzytelniania, logowania, oraz bezpieczeństwa komunikacji między systemami. Zadanie 3: Dostawa: Przedłużenie i rozszerzenie licencji na oprogramowanie ochronne klasy EDR, zapewniające zaawansowane wykrywanie zagrożeń, zarządzanie podatnościami i ochronę stacji roboczych oraz serwerów w infrastrukturze szpitalnej - licencja ESET PROTECT Elite (w tym Extended Detection & Response, zarządzanie podatnościami). Rozszerzenie posiadanych licencji do 30.06.2029 - licencja ESET PROTECT Elite (w tym Extended Detection & Response, zarządzanie podatnościami). Zadanie 4: Narzędzie, które rozszerzenie funkcjonalne systemu PACS Eskulap o funkcje umożliwiające komunikację RIS/PACS z Platformą Usług Inteligentnych (PUI) wykorzystującą algorytmy AI do rozpoznawania i identyfikacji ewentualnych schorzeń w zakresie diagnostyki nowotworów płuc i piersi, udaru niedokrwiennego, złamań i układu kostno-szkieletowego oraz analizy zmian patologicznych w RTG klatki piersiowej na podstawie analizy plików DICOM. Zadanie 5: Rozszerzenie systemu HIS (do Eskulap NG - Pulpit Pielęgniarski, Pulpit Ambulatoryjny, Rozszerzenie EDM o kolejne dokumenty, EDM Gateway, RZM EXT API, dwuskładnikowe uwierzytelnianie MFA) oraz prace związane z integracją z istniejącymi systemami. Zakres V: Dostawa: Zakup licencji na aplikację mobilną dla pacjentów, służącą do komunikacji z personelem medycznym oraz integracji z systemami źródłowymi (np. HIS, EDM Zakres VI: Dostawa: Zakup licencji na aplikację webową dla lekarzy, zapewniającą dostęp do danych medycznych i umożliwiającą komunikację oraz współpracę z innymi systemami szpitalnymi - HIS, inne Zakres VIII: Dostawa: Zakup licencji, jak i wdrożenie aplikacji dla lekarzy i pacjentów – służącej do zarządzania ścieżkami terapeutycznymi i rehabilitacyjnymi, w tym harmonogramami, kwestionariuszami i danymi klinicznymi, zawierającej następujące moduły: • Moduł zarządzania kwestionariuszami i harmonogramami. • Moduł ścieżek terapeutycznych i rehabilitacyjnych. • Moduł integracyjny z AI, ML i systemami zewnętrznymi. • Moduł aplikacji mobilnej pacjenta. • Integracja z repozytorium danych i systemami medycznymi.
Interne Kennung: IFPS/07/PZP/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 i następnych ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024.1320 – „zwanej dalej także ustawa P. z. p.”).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte, 48820000 Server, 30234100 Magnetplatten, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wdrożenie e-usług poprzez zakup i wdrożenie licencji zaawansowanej platformy analitycznej danych medycznych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji - wspierającej kompleksową opiekę nad pacjentem implantowanych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 48800000 Informationssysteme und Server, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Menge: 1 Stück