2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów zamawiającego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów zamawiającego
Vorherige Bekanntmachung: 106824-2025
Interne Kennung: NIOL.DZP.261.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający wyznaczył termin na składanie ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenie o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 1 ustawy prawo zamówień publicznych. Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało opublikowane w dniu 26.11.2024 r pod numerem 719758-2024
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz.U 2024 poz. 1320).Zamawiający przewiduje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 wyżej wymienionej ustawy, tzw. procedurę odwróconą. Kwalifikacja podmiotowa w zakresie braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana tylko wobec tego wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym przekazywanie wszelkich oświadczeń, wniosków , zawiadomień oraz wymiana informacji odbywa się przy użyciu Platformy e- zamówienia zwanej dalej "platformą", która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/. Korespondencja przekazywana zamawiającemu w inny sposób (np. listownie lub faksem) nie będzie brana pod uwagę. Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na platformie ani logowania. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na platformie. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z platformy określa regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/ oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy.” Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji, środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem platformy e-zamówienia(https://ezamowienia.gov.pl/pl/). Wykonawca może złożyć jedną ofertę i podać tylko jedną cenę - w przypadku każdej części zamówienia, na którą składa ofertę. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. Przed wyborem najkorzystniejszej oferty, zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, iż: I wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania, z powodów określonych w Rozdziale V ust. 2, 3, 5 i 6 SWZ tj.: 1)informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 1,2 i 4 ustawy – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; w przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną; 2)oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy w zakresie podstaw do wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt. 3, art. 108 ust. 1 pkt. 4, art. 108 ust. 1 pkt. 5 i art. 108 ust. 1 pkt. 6 ustawy – zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ; w przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną; 3)oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ – o ile dotyczy w przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną; 4)oświadczenie własne wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5 K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ; w przypadku oferty wspólnej ww. informację składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną 5) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, w przypadku oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z wykonawców składających ofertę wspólną; II. wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, tj. aktualną koncesję wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną wydaną zgodnie z ustawą z dnia 10.04.1997r. Prawo energetyczne (Dz.U. 2024 r. poz. 266 ze zm.) lub dokument potwierdzający, że wykonawca jest wpisany do rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, uprawniający do prowadzenia działalności związanej z przedmiotem niniejszego zamówienia. Podmiotowe środki dowodowe są jednakowe i dotyczą obu części zamówienia. Szczegółowe informacje zawarte są w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektu zamawiającego zlokalizowanego w Krzemieniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektu zamawiającego zlokalizowanego w Krzemieniu, gmina Dobrzany