2375-2026 - Wettbewerb
Polen – Möbel – Dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do dwóch żłobków samorządowych w Krakowie przy ul. Wadowskiej oraz przy ul. Jabłonkowskiej 29a w podziale na dwie części zamówienia – powtórzenie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do dwóch żłobków samorządowych w Krakowie przy ul. Wadowskiej oraz przy ul. Jabłonkowskiej 29a w podziale na dwie części zamówienia – powtórzenie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do żłobków samorządowych w Krakowie przy ul. Wadowskiej oraz przy ul. Jabłonkowskiej 29a w podziale na dwie części zamówienia: 1.1. Część 1 zamówienia: Dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do żłobka samorządowego przy ul. Wadowskiej w Krakowie; 1.2. Część 2 zamówienia: Dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do żłobka samorządowego przy ul. Jabłonkowskiej 29a w Krakowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w Projektowanych Postanowieniach Umownych (zwanych dalej PPU), stanowiących załącznik nr 1A do SWZ dla części 1 zamówienia oraz załącznik nr 1B dla części 2 zamówienia, w szczególności w formularzu asortymentowo – cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do PPU (odrębnym dla każdej części zamówienia) oraz Opisie przedmiotu zamówienia (zwanym dalej OPZ), stanowiącym załącznik nr 2 do PPU oraz załącznikach do OPZ (odrębnych dla każdej części zamówienia), udostępnionych w formie linka.
Interne Kennung: ZP.262.2.30.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert w niniejszym zamówieniu został skrócony na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) ustawy Pzp ponieważ Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp, które zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego. Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej 4 lipca 2025 r., tj. na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o niniejszym zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Wstępne ogłoszenie informacyjne zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 8 lipca 2025 r. i otrzymało numer 2025 / S128 - 443035.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) - zwanej dalej „ustawą Pzp”. 2. Niniejsze zamówienie publiczne jest częścią dużego zamówienia, które podzielone zostało na mniejsze zamówienia (części) z których każde zamówienie (część) stanowi przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Łączna wartość dużego zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 221 000 euro. 3. Rodzaj zamówienia: DOSTAWY. 4. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje – odpowiednio dla części 1 i 2 zamówienia - odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem powyższej procedury, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Zamawiający żąda złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w ramach danej części zamówienia. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na poszczególne części zamówienia od 1 do 2. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części. 6. Zgodnie z § 10 PPU Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na Przedmiot umowy, na okres – 24 miesięcy, licząc od dnia podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru. Jeżeli warunki gwarancji udzielonej przez producenta dostarczonych wyposażenia przewidują dłuższy okres gwarancji, obowiązuje w tym zakresie okres gwarancji w wymiarze równym gwarancji producenta. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8) ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 9. Zamawiający nie wymaga, aby osoby uczestniczące w realizacji zamówienia, były zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. 10. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 12. Uzasadnienie zastosowania kryterium oceny ofert 100% zostało wskazane w sekcji IV pkt 19 SWZ. 13. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować Przedmiot umowy – w zakresie części 1 i 2 zamówienia – w terminie do 60 dni licząc od dnia zawarcia umowy. Zamawiający zawrze odrębne umowy w zakresie części 1 oraz części 2 zamówienia. Szczegółowe informacje dotyczące terminów wykonania zamówienia zostały określone w §6 PPU. 14.Projektowane Postanowienia Umowne (PPU) w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 1A i 1B do SWZ. 15. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej, zostały określone w sekcji VII SWZ. 16. Opis sposobu przygotowania oferty został określony w sekcji X SWZ. 17. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. Ponadto o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. UE. L. 2025.2033), dalej: rozporządzenie 2025/2033 oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz.U. z 2025, poz. 514). Szczegółowy opis podstaw wykluczenia określony jest w sekcji XIV SWZ oraz w sekcji 2.1.6. pn. ,,Podstawy wykluczenia" niniejszego ogłoszenia. 18. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 19. Przed zawarciem umowy Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy - odrębnie dla części 1 i 2 zamówienia - w wysokości 5% ceny podanej w ofercie dla danej części zamówienia. Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w sekcji XX SWZ. 20. Informacje o formalnościach, jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy zostały określone w sekcji XXI SWZ. 21. Obowiązek informacyjny wynikający z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO został określony w sekcji XXIII SWZ. 22. SWZ została zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania, gdzie znajdują się wszystkie informacje dotyczące niniejszego postępowania pod adresem https://zimkrakow.ezamawiajacy.pl/pn/zimkrakow/demand/notice/publicpzp/current/list?USER_MENU_HOVER=publicpzpCurrentNoticePublicList
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen, 39141000 Küchenmöbel, 39314000 Industrielle Kücheneinrichtungen, 39161000 Kindergartenmöbel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do żłobka samorządowego przy ul. Wadowskiej w Krakowie.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia jest Część 1 - Dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do żłobka samorządowego przy ul. Wadowskiej w Krakowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w Projektowanych Postanowieniach Umownych (zwanych dalej PPU), stanowiących załącznik nr 1A do SWZ, w szczególności w formularzu asortymentowo – cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do PPU (odrębnym dla każdej części zamówienia) oraz Opisie przedmiotu zamówienia (zwanym dalej OPZ), stanowiącym załącznik nr 2 do PPU oraz załącznikach do OPZ (odrębnych dla każdej części zamówienia), udostępnionych w formie linka.
Interne Kennung: ZP.262.2.30.2025 - Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do żłobka samorządowego przy ul. Jabłonkowskiej 29a w Krakowie.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia jest Część 2 - Dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia do żłobka samorządowego przy ul. Jabłonkowskiej 29a w Krakowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy zostały określone w załącznikach do SWZ, w tym m.in. w Projektowanych Postanowieniach Umownych (zwanych dalej PPU), stanowiących załącznik nr 1B do SWZ, w szczególności w formularzu asortymentowo – cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do PPU (odrębnym dla każdej części zamówienia) oraz Opisie przedmiotu zamówienia (zwanym dalej OPZ), stanowiącym załącznik nr 2 do PPU oraz załącznikach do OPZ (odrębnych dla każdej części zamówienia), udostępnionych w formie linka.
Interne Kennung: ZP.262.2.30.2025 - Część 2