See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Czyszczenie odwodnienia na drogowych obiektach inżynierskich zlokalizowanych w ciągu dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie Warszawy
Beschreibung: Czyszczenie odwodnienia na drogowych obiektach inżynierskich zlokalizowanych w ciągu dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie Warszawy
Vorherige Bekanntmachung: 666918-2024
Interne Kennung: ZDM/UM/DZP/92/PN/13/24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Czyszczenie odwodnienia na drogowych obiektach inżynierskich zlokalizowanych w ciągu dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie Warszawy Szczegółowe zapisy znajdują się w SWZ udostępnionej na stronie: https://zdm-waw.ezamawiajacy.pl
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji. 1. W ramach przedmiotowego zamówienia, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie liczby obiektów nieujętych w załączniku numer 1 do OPZ „Wykaz obiektów” w trakcie trwania umowy na terenie m. st. Warszawa. Prawem opcji objęty zostanie przedmiot umowy o szacowanej wartości do 10 % podstawowego zakresu zamówienia brutto, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 1. 2. W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającym na wznowieniu po raz kolejny tych samych usług przewidzianych w pierwotnej umowie. Wznowieniem objęty zostanie przedmiot umowy o szacowanej wartości do 10 % podstawowego zakresu zamówienia brutto, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt.1. 3. Prawo opcji będzie realizowane na następujących warunkach: 1) Prawo opcji, o którym mowa w ust. 7 i 8 realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe określone w OPZ i Formularzu cenowym; 2) Skorzystanie z prawa opcji nastąpi najpóźniej w terminie do 01.11.2026 r., poprzez złożenie przez Zamawiającego Oświadczenia, o którym mowa w pkt 4; 3) Ceny jednostkowe prawa opcji będą tożsame z zamówieniem podstawowym, określone w Formularzu cenowym, przy czym okres zapłaty będzie rozłożony na płatności miesięczne nie częściej niż raz w miesiącu zgodnie z pozostałym okresem funkcjonowania Umowy; 4) O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnego oświadczenia; 5) Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia realizacji usług objętych prawem opcji nie później niż w terminie 7 dni od złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia lub w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego. Termin realizacji zamówienia opcjonalnego pokrywa się z realizacją zamówienia podstawowego; 6) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub części, w przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający może realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania ilości opisanej w ust. 7 i 8. 7) Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego będzie skutkowało obowiązkiem wykonania przez Wykonawcę świadczeń objętych prawem opcji w terminie i za wynagrodzeniem ustalonym zgodnie z powyższymi uregulowaniami; 8) Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia; 9) W zakresie realizacji zamówienia objętego prawem opcji postanowienia niniejszej Umowy stosuje się odpowiednio, w tym do praw i obowiązków Wykonawcy oraz Zamawiającego, trybu dokonania odbioru, zgłaszania wad i usterek, okresów rękojmi, terminów usuwania wad, naliczania kar umownych, zasad rozliczeń mają w całości zastosowanie postanowienia niniejszej umowy; 10) W przypadku skorzystania z praw opcji, Wykonawca wniesie zabezpieczenie należytego wykonania w wysokości i na zasadach opisanych w §4 do wysokości wartości prawa opcji.