2. Verfahren
Verfahren
Titel: Transport dzieci z niepełnosprawnościami do szkół – transport zorganizowany 1.06.2026 r. - 31.08.2027 r
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Transport dzieci z niepełnosprawnościami do szkół – transport zorganizowany 1.06.2026 r. – 31.08.2027 r.” 2. Dowożeniem objęci będą: a) dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczający do szkół podstawowych w tym do szkół specjalnych i ośrodków szkolno – wychowawczych, b) dzieci z niepełnosprawnością ruchową, upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym do najbliższej szkoły ponadpodstawowej, c) dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z których jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność intelektualna do ośrodka szkolno-wychowawczego, d) dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z niepełnosprawnościami do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub innej formy wychowania przedszkolnego. 3. Dzieci powinny być dowiezione do szkoły, w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez nie o czasie zajęć i zabierane po ich zakończeniu, bez zbędnego oczekiwania, jednakże mając na uwadze zakończenie zajęć lekcyjnych przez inne dzieci dowożone do tej samej szkoły tak, aby możliwe było przestrzeganie tygodniowego planu lekcji przez dzieci danej szkoły. 4. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.). Wykonawca przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy zobowiązany jest zatrudniać na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) – pracowników (kierowców lub opiekunów) bezpośrednio realizujących usługę dowożenia dzieci z niepełnosprawnościami. 5. Dowożeniem w okresie od dnia 1 czerwca 2026 r. do dnia 31 sierpnia 2026 r. objęte będą dzieci z niepełnosprawnościami, zgodnie z art. 32 ust. 5 i 6 oraz art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2024 r., poz. 737 ze zm.), w liczbie określonej w załączniku nr 1 do umowy – „Szczegółowy zakres dowozu – czerwiec 2026 – sierpień 2026”. 6. Dowożeniem w okresie od dnia 1 września 2026 r. do dnia 31 sierpnia 2027 r. objęte będą dzieci z niepełnosprawnościami, zgodnie z art. 32 ust. 5 i 6 oraz art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2024 r., poz. 737 ze zm.), w liczbie określonej w załączniku nr 2 do umowy – „Szczegółowy zakres dowozu – wrzesień 2026 – sierpień 2027”. 7. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. 8. Prawo opcji polega na możliwości zwiększenia zakresu usług, w szczególności poprzez: zwiększenie liczby dzieci objętych dowozem, zmianę lub rozszerzenie tras przewozu. 9. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi na warunkach określonych w umowie i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego pełnego wykorzystania. 10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik 15 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Transport dzieci z niepełnosprawnościami do szkół – transport zorganizowany 1.06.2026 r. - 31.08.2027 r.
Interne Kennung: UD-VI/ZP/16/26
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. Prawo opcji polega na możliwości zwiększenia zakresu usług, w szczególności poprzez: zwiększenie liczby dzieci objętych dowozem, zmianę lub rozszerzenie tras przewozu. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi na warunkach określonych w umowie i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego pełnego wykorzystania. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik 15 do SWZ.