2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa samochodu specjalistycznego „śmieciarki jednokomorowej“ na potrzeby Zakładu w Woli Suchożebrskiej
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 1 szt. fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 r. samochodu przeznaczonego do zbierania odpadów komunalnych, z tylnym załadunkiem odpadów na podwoziu trzyosiowym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dział III SWZ.
Interne Kennung: Z/8/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający – Zakład Utylizacji Odpadów sp. z o.o., ul. Błonie 3, 08-110 Siedlce, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących planowanemu postępowaniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie postępowania i zawarcie umowy w sprawie udzielenia zamówienia publicznego pn. „Dostawa samochodu specjalistycznego – śmieciarki jednokomorowej na potrzeby Zakładu w Woli Suchożebrskiej” z zachowaniem pełnego 35-dniowego terminu składania ofert nie jest możliwe bez istotnego zagrożenia interesów Zamawiającego oraz interesu publicznego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia publicznego oraz skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zapewnienia ciągłości i prawidłowej realizacji usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie czterech sektorów Miasta Siedlce. W związku z realizacją usług na tak szeroką skalę Spółka korzysta z pojazdów własnych oraz pojazdów wynajmowanych. Jednakże zawarte umowy najmu śmieciarek ulegają zakończeniu, co powoduje istotne ryzyko ograniczenia dostępności taboru niezbędnego do realizacji zadań o charakterze użyteczności publicznej. W zaistniałej sytuacji Zamawiający podjął decyzję o zakupie własnego pojazdu specjalistycznego – śmieciarki jednokomorowej, co stanowi rozwiązanie bardziej stabilne i długofalowe. Pozwoli to na uniezależnienie się od podmiotów zewnętrznych oraz zapewnienie ciągłości świadczenia usług bez ryzyka występowania problemów organizacyjnych charakterystycznych dla pojazdów używanych w ramach najmu. Należy podkreślić, iż powstała sytuacja ma charakter obiektywny i nie wynika z zaniedbań Zamawiającego ani z braku należytego planowania. Spółka, planując realizację usług, zakładała możliwość korzystania z pojazdów wynajmowanych w określonym horyzoncie czasowym. Zakończenie obowiązywania umów najmu skutkuje jednak koniecznością niezwłocznego zapewnienia odpowiedniego zaplecza technicznego. Tym samym powstała pilna potrzeba zapewnienia dodatkowego pojazdu specjalistycznego ma charakter obiektywny, jest niezależna od Zamawiającego oraz nie była możliwa do uniknięcia bez ryzyka zakłócenia realizacji usług. Dodatkowo należy wskazać, iż dostawa pojazdu specjalistycznego wymaga odpowiedniego czasu z uwagi na proces produkcyjny oraz konieczność dostosowania pojazdu do specyficznych wymagań technicznych Zamawiającego. Każde wydłużenie procedury przetargowej opóźnia moment zawarcia umowy i rozpoczęcia realizacji dostawy, co może skutkować trudnościami w zapewnieniu ciągłości realizacji usług. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy PZP, z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie ogranicza konkurencyjności postępowania, natomiast umożliwia zabezpieczenie ciągłości realizacji usług o charakterze użyteczności publicznej. Mając na uwadze powyższe okoliczności, w szczególności konieczność zapewnienia ciągłości odbioru odpadów komunalnych oraz zabezpieczenia odpowiedniego zaplecza technicznego, skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu jest w pełni uzasadnione. Tym samym należy uznać za spełnioną przesłankę umożliwiającą skorzystanie z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144511 Müllfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 1 szt. fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 r. samochodu przeznaczonego do zbierania odpadów komunalnych, z tylnym załadunkiem odpadów na podwoziu trzyosiowym. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dział III SWZ.
Menge: 1 Stück