2. Verfahren
Verfahren
Titel: Instalacja odnawialnych źródeł energii na budynkach użyteczności publicznej w Sosnowcu – CEE Egzotarium.
Beschreibung: OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie i zamontowanie paneli fotowoltaicznych na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej – Egzotarium, ul. Piłsudskiego 116, 41 – 200 Sosnowiec. W ramach przedmiotu zamówienia należy opracować dokumentację projektową, uzyskać pozwolenie na budowę, sprawować nadzór autorski i wykonać roboty budowlane obejmujące instalację fotowoltaiczną - carport z magazynem energii o mocy 399,95 kWp i pojemności 480 kWh. Moc przyłączeniowa dla obiektu (przyłącze podstawowe) wynosi 550 kW. 2. Materialnym efektem realizacji przedsięwzięcia będzie źródło energii odnawialnej - energii słonecznej w postaci energii elektrycznej wytworzonej na panelach fotowoltaicznych zabudowanych na carportach na obiekcie objętym projektem. 3. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – OPZ . 4. W ramach przedmiotu zamówienia ustala się gwarancję (rękojmie) na roboty budowlano-montażowe oraz prace projektowe – minimum 60 miesięcy, liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego (bez uwag) protokołu odbioru końcowego projektu inwestycyjnego. Gwarancja na poszczególne urządzenia / elementy instalacji: roboty budowlano–montażowe – minimum 60 miesięcy, panele fotowoltaiczne – minimum 96 miesięcy gwarancji, inwertery fotowoltaiczne - minimum 96 miesięcy gwarancji liczone od dnia podpisania przez Zamawiającego (bez uwag) protokołu odbioru końcowego. 5. Zamówienie jest współfinansowane z Funduszu Europejskiego dla Śląskiego 2021–2027 w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, Działanie: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 8) USTAWY PZP. Nie dotyczy. Informacje dotyczące ochrony danych osobowych zebranych przez Zamawiającego w toku postępowania zostały zawarte w Rozdziale I ust. 17 Specyfikacji warunków zamówienia. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY. Wykonawca przed zawarciem umowy na daną część zamówienia zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości stanowiącej 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: w ciągu 7 miesięcy od dnia podpisania umowy, przy czym Wykonawca zobowiązany jest do wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych w terminie: 3 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 81699-2026
Interne Kennung: WZP.271.1.5.2026.MW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO. 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z tym pełnomocnikiem. 2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (o ile został sformułowany), o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje dostawy, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia (o ile zostały sformułowane) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają dostawy, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4. W przypadku, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 4, pkt 4.2. i pkt 4.3. SWZ, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wypełniają na Formularzu Oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. UDOSTĘPNIENIE ZASOBÓW. 1.Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasadach opisanych w art. 118 – 123 ustawy Pzp, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Podmiot na zasoby, którego wykonawca powołuje się w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego i art. 5k) rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L, 2025/2033, 23.10.2025). 2.W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają dostawy, do realizacji których te zdolności są wymagane. 3.Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 4.Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale I ust. 5 pkt 5.3. SWZ potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności: 1)zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2)sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3)czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje dostawy, których wskazane zdolności dotyczą. 5.Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale III SWZ, a także zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. 6.Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: INFORMACJE O WARUNKACH UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wyk., którzy: -nie podlegają wykluczeniu, -spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone. Na podstawie art.112 ustawy Pzp, Zam. określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zam. nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zam. nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4. zdolności technicznej lub zawodowej – Zam. uzna, że Wyk. spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wyk. wykaże, że: a)wykonał należycie w okresie ostatnich 3 lat: −dostawę polegającą na zainstalowaniu oraz uruchomieniu instalacji fotowoltaicznej o mocy co najmniej 390kWp i −dostawę polegającą na zainstalowaniu i uruchomieniu magazynu energii o pojemności co najmniej 480kWh. Definicje: „instalacja fotowoltaiczna” – należy rozumieć kompleksowo zmontowaną i przyłączoną do sieci elektrownię fotowoltaiczną zbudowaną minimum z falownika, modułów fotowoltaicznych, konstrukcji wsporczej, zabezpieczeń i okablowania. Zam. dopuszcza wykazanie się przez Wyk. należytym wykonaniem jednej dostawy polegającej na zainstalowaniu oraz uruchomieniu: instalacji fotowoltaicznej o mocy co najmniej 390kWp oraz magazynu energii o pojemności co najmniej 480kWh. Tym samym nie jest dopuszczalne wykazanie się przez Wyk. dostawami polegającymi na zainstalowaniu oraz uruchomieniu kilku instalacji fotowoltaicznych – o łącznej mocy co najmniej 390kWp i dostawami polegającymi na zainstalowaniu oraz uruchomieniu kilku magazynów energii – o łącznej pojemności co najmniej 480kWh. W przypadku Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia opisany powyżej warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej może zostać spełniony łącznie przez wszystkich Wyk. lub przez jednego z nich. Wyk. mogą wykazać się spełnieniem warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie także wówczas gdy wymagane zgodnie z powyższym dostawy zrealizowali w ramach zamówienia w formule robót budowlanych, a nie w formule dostawy - w rozumieniu ustawy Pzp; b)skieruje do realizacji zamówienia co najmniej: jedną osobę posiadającą upr. budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń wydanymi zgodnie z przepisami ustawy z dnia 07.07.94 r. Prawo budowlane (tj.:Dz.U. z 2025 r., poz.418, ze zm.) [dalej: „ustawa Prawo budowlane”] i Rozp. Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U.z 2019 r., poz.831) lub im odpowiadające, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Osoba ta będzie pełniła funkcję Projektanta w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; jedną osobę posiadającą upr. budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń wydanymi zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane i Rozp. Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29.04.2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U.z 2019 r., poz.831) lub im odpowiadające, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Osoba ta będzie pełniła funkcję Projektanta w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; jedną osobę posiadającą upr. budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń wydanymi zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane (i Rozp. Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29.042019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U.z 2019 r., poz.831) lub im odpowiadające, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Osoba ta będzie pełniła funkcję Kierownika robót w specjalności konstrukcyjno-budowlanej; jedną osobę posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń wydanymi zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane i Rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019 r., poz. 831) lub im odpowiadające, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Osoba ta będzie pełniła funkcje Kierownika budowy w specjalności instalacyjnej; jedną osobę posiadającą upr. budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń wydanymi zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane i Rozp. Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29.04.2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z2019 r., poz.831) lub im odpowiadające, ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Osoba ta będzie pełniła funkcje Kierownika Zespołu Projektowego. Zam. dopuszcza łączenie funkcji, o których w Roz.III, ust. 1, ppkt 1.2.4.b) SWZ tiret jeden do piąte. W przypadku osoby, która nabyła uprawnienia poza terytorium RP, dopuszcza się równoważne kwalifikacje, zdobyte w innych państwach, na zasadach określonych w art.12a) ustawy Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22.12.2015 r.o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE (tj. Dz.U.2023 r.,po
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 09332000 Sonnenenergieanlage, 44112410 Dachgerüste, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71314100 Dienstleistungen im Elektrobereich, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71336000 Unterstützende technische Tätigkeiten