23796-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – „Wykonanie usługi nadzoru inwestorskiego nad sporządzeniem projektu i pracami budowlanymi w Nadleśnictwie Brynek w ramach projektu pn. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja (MRN3).“
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonanie usługi nadzoru inwestorskiego nad sporządzeniem projektu i pracami budowlanymi w Nadleśnictwie Brynek w ramach projektu pn. Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu - mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja (MRN3).“
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprawowanie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w trakcie wykonywania projektów oraz realizacji robót – wg. zasad i obowiązków wynikających postanowień art. 25 i 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz.U.z 2025 r. poz. 418) oraz zapisami niniejszej SWZ, a w szczególności załączonego wzoru umowy, w tym: 1. Kontrola i pisemne opiniowanie każdego etapu dokumentacji projektowej wykonanej przez firmę projektową oraz kontrola nad wnoszeniem uzgodnionych poprawek. 2. Wykonanie koreferatu do dokumentacji projektowej z uwzględnieniem wytycznych wynikających z „Podręcznika wdrażania projektu. Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałaniu erozji wodnej”. 3. Dokonanie w formie protokólarnej przekazania placu budowy kierownikowi budowy. 4. Zapoznanie się z umową na roboty budowlane i kontrola jej przestrzegania. 5. Reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej; 6. Sprawdzanie jakości wykonywanych robót budowlanych i stosowania przy wykonywaniu tych robót wyrobów zgodnie z art. 10 Ustawy Prawo Budowlane; 7. Sprawdzanie dokumentów, zezwoleń, deklaracji zgodności, certyfikatów itp. dotyczących materiałów i urządzeń zastosowanych przez wykonawcę robót budowlanych. 8. Sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających z wykonaniem dokumentacji fotograficznej; 9. Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy; 10. Udział w organizowanych spotkaniach Rady Budowy związanych z realizacją inwestycji; 11. Weryfikacja i uzgadnianie dokumentów przygotowanych do odbioru robót budowlanych opracowanych przez Wykonawcę oraz prowadzenie przy udziale Zamawiającego czynności odbiorowych; sporządzenie protokołu odbioru robót budowlanych. 12. Podjęcie czynności odbioru w nieprzekraczalnym terminie: a) robót zanikających w terminie 3 dni od wpisu w dzienniku budowy, b) odbioru częściowego w terminie 7 dni od daty otrzymania powiadomienia, c) odbioru końcowego w terminie 7 dni od daty otrzymania powiadomienia, d) odbioru gwarancyjnego i pogwarancyjnego – w terminie 14 dni od otrzymania powiadomienia. 13. Gromadzenie dokumentacji i korespondencji związanej z realizacją zadania i po jego zakończeniu przekazanie Zamawiającemu. 14. Każdorazowa analiza zasadności zgłaszanych przez Wykonawcę prac dodatkowych i zamiennych. 15. Uzyskanie w uzgodnieniu z projektantem akceptacji Zamawiającego na roboty dodatkowe lub zamienne w przypadku rezygnacji z określonych robót, które stanowią odstępstwo od zatwierdzonego projektu i od umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą robót. Na roboty dodatkowe i nieprzewidziane lub zamienne należy sporządzić protokół konieczności i kosztorys, które należy przedłożyć Zamawiającemu do akceptacji. 16. Stała konsultacja i doradztwo fachowe na rzecz Zamawiającego. 17. Współpraca z nadzorem autorskim, w tym konsultacje w przypadku uzupełnienia dokumentacji wykonawczej. 18. Niezwłoczne informowanie Zamawiającego o jakichkolwiek problemach związanych z realizacją inwestycji. 19. Uczestniczenie w obowiązkowych przeglądach gwarancyjnych.
Interne KennungSA.270.3.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprawowanie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w trakcie wykonywania projektów oraz realizacji robót – wg. zasad i obowiązków wynikających postanowień art. 25 i 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tekst jedn. Dz.U.z 2025 r. poz. 418) oraz zapisami niniejszej SWZ, a w szczególności załączonego wzoru umowy, w tym: 1. Kontrola i pisemne opiniowanie każdego etapu dokumentacji projektowej wykonanej przez firmę projektową oraz kontrola nad wnoszeniem uzgodnionych poprawek. 2. Wykonanie koreferatu do dokumentacji projektowej z uwzględnieniem wytycznych wynikających z „Podręcznika wdrażania projektu. Wytyczne do realizacji zadań i obiektów małej retencji i przeciwdziałaniu erozji wodnej”. 3. Dokonanie w formie protokólarnej przekazania placu budowy kierownikowi budowy. 4. Zapoznanie się z umową na roboty budowlane i kontrola jej przestrzegania. 5. Reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej; 6. Sprawdzanie jakości wykonywanych robót budowlanych i stosowania przy wykonywaniu tych robót wyrobów zgodnie z art. 10 Ustawy Prawo Budowlane; 7. Sprawdzanie dokumentów, zezwoleń, deklaracji zgodności, certyfikatów itp. dotyczących materiałów i urządzeń zastosowanych przez wykonawcę robót budowlanych. 8. Sprawdzanie i odbiór robót budowlanych ulegających zakryciu lub zanikających z wykonaniem dokumentacji fotograficznej; 9. Potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad, a także kontrolowanie rozliczeń budowy; 10. Udział w organizowanych spotkaniach Rady Budowy związanych z realizacją inwestycji; 11. Weryfikacja i uzgadnianie dokumentów przygotowanych do odbioru robót budowlanych opracowanych przez Wykonawcę oraz prowadzenie przy udziale Zamawiającego czynności odbiorowych; sporządzenie protokołu odbioru robót budowlanych. 12. Podjęcie czynności odbioru w nieprzekraczalnym terminie: a) robót zanikających w terminie 3 dni od wpisu w dzienniku budowy, b) odbioru częściowego w terminie 7 dni od daty otrzymania powiadomienia, c) odbioru końcowego w terminie 7 dni od daty otrzymania powiadomienia, d) odbioru gwarancyjnego i pogwarancyjnego – w terminie 14 dni od otrzymania powiadomienia. 13. Gromadzenie dokumentacji i korespondencji związanej z realizacją zadania i po jego zakończeniu przekazanie Zamawiającemu. 14. Każdorazowa analiza zasadności zgłaszanych przez Wykonawcę prac dodatkowych i zamiennych. 15. Uzyskanie w uzgodnieniu z projektantem akceptacji Zamawiającego na roboty dodatkowe lub zamienne w przypadku rezygnacji z określonych robót, które stanowią odstępstwo od zatwierdzonego projektu i od umowy zawartej pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą robót. Na roboty dodatkowe i nieprzewidziane lub zamienne należy sporządzić protokół konieczności i kosztorys, które należy przedłożyć Zamawiającemu do akceptacji. 16. Stała konsultacja i doradztwo fachowe na rzecz Zamawiającego. 17. Współpraca z nadzorem autorskim, w tym konsultacje w przypadku uzupełnienia dokumentacji wykonawczej. 18. Niezwłoczne informowanie Zamawiającego o jakichkolwiek problemach związanych z realizacją inwestycji. 19. Uczestniczenie w obowiązkowych przeglądach gwarancyjnych. OPIS PLANOWANYCH ROBÓT OBJĘTYCH PROJEKTEM a. Numer zadania 02-03-1.2.-01— Przywracanie funkcji obszarom mokradłowym w leśnictwie Krywałd - budowa dwóch zastawek piętrzących na rowach leśnych o szerokości dna około 1m, wysokość piętrzenia około 0,5m oraz jednego przepustu. Lokalizacja: leśnictwo Krywałd, adres leśny: 02-03-1-01-7-c; 02-03-1-01-7-f, gmina Tworóg, obręb ewidencyjny Koty, działka nr 173/171. b. Numer zadania 02-03-1.2.-02 — budowa zastawki w leśnictwie Księży Las – budowa zastawki na rowie melioracyjnym, umocnienie skarp oraz dna rowu przed i za zastawką narzutem kamiennym. Lokalizacja: leśnictwo Księży Las, adres leśny 02-03-1-07-520-˜c, gmina Zbrosławice, obręb ewidencyjny Kamieniec, działka: 343. c. Numer zadania 02-03-1.2.-03 — budowa zastawki w leśnictwie Nowa Wieś – budowa zastawki na rowie melioracyjnym, umocnienie skarp oraz dna rowu przed i za zastawką narzutem kamiennym. Lokalizacja: leśnictwo Nowa Wieś, adres leśny 02-03-1-04-213-c, gmina Tworóg, obręb ewidencyjny: Nowa Wieś Tworoska, działka: 214/211. d. Numer zadania 02-03-2.1-01 — przebudowa dwóch przepustów w leśnictwie Księży Las – przebudowa przepustów okularowych na cieku Kanar na niekołowe wykonane z blachy falistej wraz z naprawą odcinków drogi po 25 mb z każdej strony przepustu, ścianki czołowe przepustu żelbetowe, skarpy w obrębie przepustu umocnione narzutem kamiennym i palisady z kołków drewnianych. Na ściankach czołowych zamontowanie barierek stalowych. Nawierzchnia na przepuście z tłucznia kamiennego. Lokalizacja: leśnictwo Księży Las, adres leśny 02-03-1-07-418-˜c, 02-03-1-07-480-˜a gmina Tworóg, obręb ewidencyjny Połomia, działki: 277, 206/24. e. Numer zadania 02-03-2.1.-02 — przebudowa brodu na cieku naturalnym w leśnictwie Strzybnica – przebudowa istniejącego brodu z zastosowaniem materiałów naturalnych (kamień, drewno) wraz z odmuleniem odcinka cieku na długości 50 m z każdej strony oraz przebudowa drogi na odcinku 100 mb z każdej strony brodu. Najazdy utwardzone tłuczniem kamiennym. Lokalizacja: leśnictwo Strzybnica, adres leśny 02-03-1-06-468-b, gmina Tarnowskie Góry, obręb ewidencyjny: Rybna, działka: 2338/4. f. Nr zadania 02-03-2.1-03 — przebudowa przepustu w leśnictwie Księży Las – przebudowa istniejącego przepustu na przepust rurowy o średnicy 800 mm wraz z naprawą odcinków drogi po 25 m z każdej strony przepustu, z umocnieniem skarp i dna rowu brukiem kamiennym. Nawierzchnia na przepuście z tłucznia kamiennego. Lokalizacja: leśnictwo Księży Las, adres leśny 02-03-1-07-522-˜c, gmina Zbrosławice, obręb ewidencyjny Kamieniec, działka: 343.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen
Beschreibung der OptionenNie przewiduje się opcji